logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

vw polo 1.9 sdi, 97r. silnik AGD - bardzo głośno w środku

thornx 24 Kwi 2010 17:13 18800 12
REKLAMA
  • #1 7998677
    thornx
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 2
    Ocena: 38
    Witam.

    Moje Polo na wolnych obrotach przenosi od silnika taki hałas do środka auta, że głowę rozsadza. Czuję się jakbym siedział w puszcze akustycznej.
    Sprawdziłem poduszki silnika prawa i lewa, wyglądają ja by były nowe.

    vw polo 1.9 sdi, 97r. silnik AGD - bardzo głośno w środku
    vw polo 1.9 sdi, 97r. silnik AGD - bardzo głośno w środku

    Kupiłem nową łapę :

    vw polo 1.9 sdi, 97r. silnik AGD - bardzo głośno w środku]Link[/url]

    Jak ją nie dokręcę to jest połowę ciszej, ale nie można tak jeździć i musi być przykręcona.

    Jest jeszcze jedno co wyczytałem po forach. Koło dwumasowe, jeżeli to jest to no to fajnie bo koszt jest masakryczny.

    z góry dzięki za pomoc
  • REKLAMA
  • #2 8008485
    sputnik1
    Poziom 16  
    Posty: 289
    Pomógł: 9
    Ocena: 113
    Jeżeli nic nie jest oberwane i wszystkie poduszki sa ok, to niedobrze że drży.
    A jak się zachowuje silnik jak go gasisz? a jak np. na 5 biegu puścisz gaz?,
    To że masz duże drgania to generuje je silnik, pewnie jak nie dokrecasz do końca poduszki to nie ma takich drgań w kabinie bo poprostu poduszka jest luźniej i nie przenosi drgań na nadwozie, silnik napewno i tak "skacze".
    Pojedź do kogoś kto zna się na kołach dwumasowych, ktoś kto ma wyczucie w tym temacie będzie wiedział na co zwrócić uwagę.
    Daj znać co było przyczyną. Oby to niebyło koło dwumasowe.
    Pozdrawiam.
  • #3 8009808
    thornx
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 2
    Ocena: 38
    Byłem na diagnostyce i powiedzieli że poduszki są za sztywne, ale z tego co wiem to nie wybiera się poduszek miękkich lub twardych koszt ( 20zł ) i dalej nic nie wiem.
    Jak gaszę silnik to nie słyszę nic niepokojącego.
    Na piątym biegu bez gazu normalnie się zachowuje.
    Byłem u speca od diesli, stwierdził że do puki nie wyciągnę skrzyni to nic się nie dowiem, sprawdził vagiem silnik i od tej strony ok ( koszt 100 zł ) - i wiem tyle co wiedziałem.
    Nie mogę też wszystkiego dokładnie zdiagnozować bo mam szumy se skrzyni prawdopodobnie łożyska do wymiany.
    Zastanawiają mnie jeszcze te gumy czemu takie twarde.
    Zrobiłem test : na zaciągniętym ręcznym ruszałem do przodu - silnik tylko się wyginał ale podobno za mało. Na wstecznym to samo .
    Kupił bym te gumy (porządne kosztują 450 zł za dwie ) ale jak to kolejny wydatek na darmo.
    Na dzień dzisiejszy nie wiem co to za przyczyna.
  • Pomocny post
    #4 8012805
    sputnik1
    Poziom 16  
    Posty: 289
    Pomógł: 9
    Ocena: 113
    Nie sądzę żeby poduszki były za sztywne:-)
    Od zawsze tak miał? długo go masz? nie robiłeś przypadkiem coś z rozrządem może coś przestawione i nierówno pracuje (ale nie sądzę żeby aż tak jak piszesz)
    Chyba bez wyciągięcia skrzyni sie nie obejdzie.
    Mój kolega oststnio w polo sdi robił skrzynię łączny koszt z robocizną 1500 zł, niestety używka wcale nie wychodziła dużo taniej a na dodatek zagadka, dlatego zdecydował się na zrobienie swojej.
    Podjedź do vw, za diagnozę (osłuchanie) raczej kasy nie wezmą, a prawda jest taka że mają mechaników którzy robią na codzień takie silniki i mają duże doświadczenie a to bardzo ważne.
    Daj znac co było może akurt coś wymyślą.
  • REKLAMA
  • #5 8024734
    rox1
    Poziom 18  
    Posty: 321
    Pomógł: 16
    Ocena: 169
    Moim zdaniem kiedyś samochód był uszkodzoy przodem i jest niedokońca "wyciągnięty" i dlatego poduszi pracują niepoprawnie - blacharz pomiary..........

    pozdro rox...........
  • REKLAMA
  • #6 8025393
    klimek2555
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Moim zdaniem może coś jest ugięte (np jakiś spornik kolo wydechu i tłucze na wolnych obrotach ) . Sprawdż pod kanałem najlepiej (odpal i zobacz )

    Dodano po 13 [minuty]:

    Silnik na wolnych obrotach ma wie.. wibracje , poduszki prawd.. to nie to (są podróbki gorszej jakości ,sprawdż czy nie są oberwane łyszkom monterska ,spróbuj przejrzeć elementy wydechu sporniki , bo to bije coś o coś)
  • REKLAMA
  • #8 8028605
    thornx
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 2
    Ocena: 38
    To nie jest tak, że coś bije o coś (stuka),( to nie jest brzęczenie ) tłumik na kanale odczepiłem z zawieszek i nic to nie zmieniło. To się po prostu cała buda trzęsie.
    Cytat:
    Łącznik elastyczny wydechu.
    .
    Łącznik do wymiany ?? bo nie rozumie.
  • #9 8028690
    T5
    Admin grupy Samochody
    Posty: 12858
    Pomógł: 1004
    Ocena: 4171
    Poduszki sprawdz odciążając je np lewarkiem podnosząc delikatnie silnik od spodu na chodzącym silniku.Od srony rozrządu i od strony skrzyni.Łącznik może powodować bardzo głośny rezonans.
  • #10 8031620
    klimek2555
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    hmm jak jesteś pewien że wydech od kolektora do konca auta nie tlucze to tylko zostają poduszki i elemety lewarka biegów musisz wszystko jeszcze raz na spokojnie przeglondnąć może coś ci umkneło

    Dodano po 20 [minuty]:

    a co do Koło dwumasowe racze nie masz ale możesz a pobrać (etka 7 ) ,to katalog grupy Volkswagen i tam odnajdż swoje auto i sprawdż
  • #11 8086334
    thornx
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 2
    Ocena: 38
    Problem częściowo rozwiązałem. Wymieniłem olej i filtr oleju bo nie wiem kiedy był wymieniany . Jest teraz o niebo lepiej. Nie wiem dlaczego zmiana oleju tak pomogła. Buczenie jest tylko przy ruszaniu bez gazu . Teraz to i w korkach mogę stać.
  • #12 8088077
    T5
    Admin grupy Samochody
    Posty: 12858
    Pomógł: 1004
    Ocena: 4171
    thornx napisał:
    Problem częściowo rozwiązałem. Wymieniłem olej i filtr oleju bo nie wiem kiedy był wymieniany . Jest teraz o niebo lepiej. Nie wiem dlaczego zmiana oleju tak pomogła. Buczenie jest tylko przy ruszaniu bez gazu . Teraz to i w korkach mogę stać.
    Magia...
  • #13 8220099
    thornx
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 2
    Ocena: 38
    Dzięki za pomoc.
    Powodem tych drań była prawdopodobnie łapy pod skrzynię, chyba się "ułożyła" jak mówiono mi na diagnostyce, bo nie widzę innego rozwiązania.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z głośnym hałasem przenoszonym z silnika do wnętrza VW Polo 1.9 SDI z 1997 roku. Po sprawdzeniu poduszek silnika, które wydają się być w dobrym stanie, oraz wymianie jednej z nich, hałas nadal występuje. Użytkownik zauważa, że luz w poduszce zmniejsza drgania, ale nie jest to rozwiązanie. Diagnoza wskazuje na sztywność poduszek, a także na możliwość problemów z kołem dwumasowym, co wiąże się z wysokimi kosztami naprawy. Inni użytkownicy sugerują sprawdzenie elementów wydechu oraz poduszek, a także zwracają uwagę na potencjalne uszkodzenia strukturalne pojazdu. Po wymianie oleju i filtra, hałas uległ poprawie, a użytkownik podejrzewa, że problemem były poduszki skrzyni biegów.
REKLAMA