Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk twardy nieuruchamia sie

18 Sie 2004 15:32 2882 15
  • Poziom 16  
    Mam dsyk twardy firmy Fujitsu MPF3102AT jest to dysk o pojemności 10,24 GB. Podłacyłem do niego drugi dysk którego wcześniej niewykrywał u mnie bios i nagle tamten drugi (MAXTOR 20 GB) zaczoł działać a mój ten 10 GB niedział (tzn. Bios go nieczyta a le dsyk próbuje startować ) Niewiem co się stało z tym dyskiem czy da się go jakoś uruchomić albo odzyskać dane z niego :?: Prosze was o pomoc :idea: lub jakieś pomysły.
  • Poziom 35  
    Wpierw sprawdziłbym podłączenie wtyczek czy są dociśnięte, czy prawidłowo podpiętę (master slave) i sprawdziłbym jakiś programem Scandisc lub Norton Dick Doctor
  • Poziom 10  
    Mam problem z identycznym dyskiem Fujitsu MPF3102AT ale on chyba wysiadl poniewarz:
    Czasami wykrywa go w biosie ale w windowsie nie mozna go sformatowac, czasami go nie wykrywa, a także czasami wykrywa go jako jakies znaki cos takiego ###$$$$.... pozatym wydaje dziwne odglosy sądze ze oznacza to jego smierc
  • Poziom 23  
    :arrow: [Szukaj]
    Fujitsu MPF i MPG były już omawiane :roll:
  • Poziom 10  
    czesc, tak jak powiedzial kolega wczesniej, musisz odpowiednio podpiac zworki na dysku, tak zeby jeden dysk byl ustawiony na master a drugi na slave. Schemat jak polaczyc zworki masz narysoway na kazdym dysku.
    Jezeli masz polaczone zworki na obydwoch dyskach np. na master to system zawsze wykryje Ci tylko jeden dysk.
  • Poziom 43  
    ... albo nie wykryje wogóle. Niektórzy nagminnie ustawiają dysk jako CS, co znaczy cable select, wtedy wszystkie dyski ustawione są jako CS, a kabel ma specjalny przeplot. Jest to bardzo wygodna opcja, jeśli ktoś ma kilka (naście) komputerów, bo nie musi pamiętac o zworkach.
    Jaro18 :arrow: sprawdź, czy przypadkiem nie masz takiej sytuacji
  • Poziom 15  
    podłącz na próbe te dwa dyski,ale na osobych taśmach, i najlepiej jak byś miał tasmy ATA100, (takie żółte).ustaw obydwa dyski na master, i podepnij pod pierwsze od płyty wtyki,a w biosie ustaw na AUTO,i wtedy będziesz wiedział, czy to zworki, tasma czy same dyski

pozdro
  • Poziom 16  
    Dysk jak podłącze do zasilania wydaje dziwne odgłosy i na żadnym zworku lub tez bez zworka jest niewykrywany w biosie. Mojm zdanie ten dysk już niezyje ale mogła paść sama elektronika jak bym załatwił sobie taki drugi z bad sektorami i podmienił elektroniki czy by on daiłał :?:
  • Poziom 15  
    Ale skoro wydaje dziwne dzwieki, takie udzerzenia,lub coś podobnego, to jednak mógł pasc dysk :-(
  • Poziom 16  
    A czy mogła to być głowica np: :idea: bo to ona wydaje takie dzwięki czy po prostu jakiś układ steruje głowicą i stąd jej dziwne zachowanie :?:
  • Poziom 23  
    98% przypadków uszkodzeń MPF\MPG to wadliwy chip CirrusLogic'a który się przegrzewa. Niestety podmiana elektronik nie wystarczy (a może nawet zaszkodzić) gdyż uszkodzeniu ulega Service Area (firmware dysków jest zapisany na elektronice i talerzach - SA jest na talerzach).
    Mi się udało naprawić MPF'a ze strony www.a-ff.com

PS: Jakoś nie widać by ktoś raczył poszukać, bo ne elektrodzie już to pisałem.... :? :roll:
  • Poziom 11  
    HEJ Ja tez mam problem z tym dyskiem jestem posiadaczem juz od 3 lat FUJITSU MPG3409AT E i niedawno zaczelo sie cos z nim dziac otorz wogole mi go nie wykrywa ale czasem sie udaje ale to tak jakby fuksem na 20 razy raz go wykryje, sprawdzilem ten uklad i faktycznie sie przegrzewa, probowalem go naprawic tym linkiem ale chyba nic nie daje moze to daltego ze to demo wersja?? Jak go probowalem reanimowac to wyskoczylo mi coś takiego:
    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    Fujitsu unlock and recovery demo module V2.0 (June 21, 2004); FUNC: gat
    Device Reset...
    Device Recalibration...
    Device Identify...
    Device Identify successful.
    Device Model: FUJITSU MPG3409AT E
    Device Firmware: 82B5
    Device Serial: VH74T1401PCW
    Device LBA sectors: 80063424 (40031 megabytes).
    Drive is not locked.
    Device SVM...
    SVM OK. Checking SA, it should take 1-10 minutes.
    SA block #01 OK.
    SA block #02 OK.
    SA block #03 OK.
    SA block #04 failed.
    SA block #05 OK.
    SA block #06 OK.
    SA block #07 OK.
    SA block #08 OK.
    SA block #09 OK.
    SA block #10 OK.
    SA block #11 OK.
    SA block #12 OK.
    SA block #13 OK.
    SA block #14 OK.
    SA block #16 OK.
    SA block #17 OK.
    SA block #18 OK.
    SA block #19 OK.
    SA block #20 OK.
    SA block #21 OK.
    SA block #22 OK.
    SA block #23 OK.
    SA block #24 OK.
    SA block #26 OK.
    SA block #27 OK.
    SA block #28 OK.
    SA block #29 OK.
    SA block #30 OK.
    SA block #31 OK.
    SA block #32 OK.
    SA block #39 OK.
    SA block #40 OK.
    SA block #41 OK.
    SA block #45 failed.
    SA block #46 OK.
    SA block #48 OK.
    SA block #49 OK.
    SA block #50 OK.
    SA block #53 OK.
    SA block #54 OK.
    SA block #61 OK.
    SA block #64 OK.
    SA block #65 OK.
    SA block #80 OK.
    SA block #81 OK.
    SA block #82 OK.
    SA block #112 OK.
    You can continue to repair the drive.
    Repair started. It should take 1-5 minutes.
    This is only DEMO module. Nothing will be written to the drive.
    SA block #01 compiled OK.
    SA block #02 compiled OK.
    SA block #03 compiled OK.
    SA block #04 compiled OK.
    SA block #05 compiled OK.
    SA block #06 compiled OK.
    SA block #07 compiled OK.
    SA block #08 compiled OK.
    SA block #09 compiled OK.
    SA block #10 compiled OK.
    SA block #11 compiled OK.
    SA block #12 compiled OK.
    SA block #13 compiled OK.
    SA block #14 compiled OK.
    SA block #16 compiled OK.
    SA block #17 compiled OK.
    SA block #18 compiled OK.
    SA block #19 compiled OK.
    SA block #20 compiled OK.
    SA block #21 compiled OK.
    SA block #22 compiled OK.
    SA block #23 compiled OK.
    SA block #24 compiled OK.
    SA block #26 compiled OK.
    SA block #27 compiled OK.
    SA block #28 compiled OK.
    SA block #29 compiled OK.
    SA block #30 compiled OK.
    SA block #31 compiled OK.
    SA block #32 compiled OK.
    SA block #39 compiled OK.
    SA block #40 compiled OK.
    SA block #41 compiled OK.
    SA block #45 compiled OK.
    SA block #46 compiled OK.
    SA block #48 compiled OK.
    SA block #49 compiled OK.
    SA block #50 compiled OK.
    SA block #53 compiled OK.
    SA block #54 compiled OK.
    SA block #61 compiled OK.
    SA block #64 compiled OK.
    SA block #65 compiled OK.
    SA block #80 compiled OK.
    SA block #81 compiled OK.
    SA block #82 compiled OK.
    SA block #112 compiled OK.
    Checking...
    This drive can be recovered with full version of Fujitsu module.

nie wiecie gdzie jest full :P a tak wogole moze jak by zastosowac jakies chlodzenie to by sie go jeszcze jakos udalo odratowac ? Za wszelakie info w tej sprawie z gory dzieki Pozdro
  • Poziom 23  
    Nie ma nic za darmo - musisz się zarejestrować i im zapłacić. Wszystko pisze na ich stronie.

Chłodzenie może pomóc przed awarią SA, nie po :?

Z resztą po naprawie i tak padnie.... Lepiej kupić nowy dysk a nie ciągle go naprawiać. :P
  • Poziom 15  
    Cześć
    Płyta głowna prawdopodobnie ma 2 wejścia IDE jeżeli masz 2 dyski spięte pod jeden port IDE może to też stanowić problem a mianowicie jeżeli jeden i drugi dysk będzie z tyłu miał zworke w pozycji SLAVE albo obydwa Master to już jest konflikt.Rada;Zepnij do jednego IDE np.dysk i cd-rom a na drugi sam dysk albo z nagrywarką czy co tam masz jeszcze na taką taśmę.Sprawdź najpierw ustawienia biosu jeszcze przy takim zestawieniu jak masz. POWODZENIA Jak problem z biosem(ustawieniami) napisz dawidj(malpa)gsi.pl
  • Poziom 16  
    Ten program do reperaci jest pod win 2000 i xp czy znacie jakieś programy pod win 98[/url][/code][/quote]