Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Voyager 3,3 benzyna 96r automat nie odpala

raffad 26 Maj 2010 16:14 12178 21
  • #1 26 Maj 2010 16:14
    raffad
    Poziom 9  

Samochod po normalnej eksploatacji zostal pozostawiony na parkingu przez kilka miesiecy, po tym czasie nie mozna go bylo zapalic zostaly wymienione w kolejnosci - swiece przewody wys napiecia, modul zaplonowy - nic to nie pomoglo. Nastepnie zostaly sprawdzone za pomoca miernika - czujnik polozenia walu korbowego oraz czujnik polozenia walka rozrzadu - okazaly sie zepsute wiec je rowniez wymieniono. po tym zabiegu samochod odpala po bardzo dlugim kreceniu rozrusznikiem, lecz pracuje nierowno, nie na wszystkie cylindry, strzela w uklad dolotowy oraz bardzo nagrzewa sie uklad wydechowy. Wyglada to tak jakby zostala pozamieniana kolejnosc zaplonu, przy czym silnik nie przekracza granicy 2500 obrotow, przy maks otwarciu przepustnicy, oraz po puszczeniu gazu natychmiast gasnie i znowu trzeba go dlugo krecic zeby zapalil. Jesli chodzi o przewody to sa zalozone prawidlowo - sprawdz kilkakrotnie, wtryski dzialaja zostaly wymontowane i sprawdz. manualnie. Gdy odkrecam swiece z 2-go cylindra to zauwazam ze iskra pojawia sie jeden lub dwa razy podczas krecenia rozrusznikiem potem niknie nastepnie za jakis czas znowu sie pojawia na sek. Gdy probuje odpalic auto to siniky chce zaskoczyc w pierwszym momencie lecz jaby cos zostalo odciete - przypuszczam ze prad do modulu zaplonowego. Moje pytanie to czy takie objawy moze spowodowac uszkodzona sonda lambda, lub moze sensor spalania stukowego? Czy w tym samochodzie znajduje sie sensor halla jeli tak to gdzie on sie znajduje i czy moze powodowac takie objawy? Czy moze ktorys z kolegow pomoc mi w rozwiazaniu tego zagadnienia?

1 21
  • #2 26 Maj 2010 17:20
    sstuning
    Poziom 17  

Raz mi się trafił taki Chrysler. Też miał problemy z paleniem, chodził nie równo, ginęła iskra.
    Przyczyną usterki był komputer sterujący silnikiem.

Pozdrawiam
    SS Tuning

0
  • #3 26 Maj 2010 17:22
    milejow
    Poziom 42  

Modułu zapłonowego w nim nie ma, sonda nie ma wpływu na odpalanie, to samo czujnik spalania stukowego. HALL sensory to czujnik wałka i wału korbowego

0
  • #4 26 Maj 2010 21:00
    raffad
    Poziom 9  

Super dziekuje za wyjasnienie. Sprobuje podmienic komputer sterujacy. Jesli to cos co ja nazywam modulem zaplonowym a co wytwarza iskre na swiece nie nazywa sie tak, to jak to moge nazywac? Myslalem o podmiance komputera lecz chcialem jeszcze wykluczyc te rzeczy. Mam tylko jeszcze jedno pytanie w komorze silnika znajduja sie dwa urzadzenia ktore sa do siebie podobne i wygladaja jak komputery samochodowe jeden jest wiekszy i znajduje sie po lewej stronie samochodu obok bezpiecznikow mysle ze to jest komputer, natomiast po prawej jest podobne urzadzenie mniejsze - do czego ono sluzy?

0
  • #6 26 Maj 2010 21:22
    raffad
    Poziom 9  

No moglo sie zestarzec slyszalem ze takie objawy moga byc jak sie paliwo zestarzeje, ale mowiac kilka mies mialem na mysli okolo 2 miesiace, natomiast wlasnie przed chwila dowiedzialem sie ze stalo okolo miesiaca po normalnym bezproblemowym uzytkowaniu. Takze to jest raczej niemozliwe.

0
  • #7 26 Maj 2010 21:43
    milejow
    Poziom 42  

Sterownik silnika na lewym nadkolu, sterownik skrzyni na ścianie grodziowej. Do sprawdzenia ciśnienie paliwa na listwie i wtryski, oczywiście iskry sprawdzone na każdej świecy?

0
  • #8 26 Maj 2010 22:03
    raffad
    Poziom 9  

Iskra nie sprawdzona na kazdej swiecy bo niknie zaraz po rozpoczeciu krecenia - wystepuje tylko na poczatku krecenia i zaraz niknie sprawdzilem tylko na jednej dokladnie na drugej. Moge sprawdzic jutro reszte a wlasciwie 4 i 6 bo 135 jest koszmarny dostep(wymienialem je na nowe, ale jesli to moze cos pomoc to moge sprawdzic dokladnie wszystkie) , natomiast jesli chodzi o cisnienie na listwie to jest stabilne w okolicy 3 bar. Wtryski dostaja sygnal- sprawdzalem osobiscie, oraz zostaly rowniez sprawdzone przez zdjecie listwy i probe odpalenia - wtrysk wystepuje. Moge jeszcze dodac ze to auto nie ma immobillaisera

0
  • #9 26 Maj 2010 22:06
    LUCZAK
    Poziom 18  

W tym aucie czujników położenia wałka i wału miernikiem nie sprawdzisz(czujniki Hala),objaw który opisujesz wygląda na źle wyliczony moment iskry.Sprawdź czy właściwie ustawiłeś czujnik wału (jest tam spora regulacja ).Zakładam że czujniki są właściwej jakości.

Jeśli mowa o zanikaniu iskry miałem uszkodzony sterownik ,naprawiłem i było ok.(jedyny kłopot to ten żel w sterowniku)

0
  • #10 26 Maj 2010 22:12
    jarsaw
    Poziom 23  

A może by tak kolega odczytał błędy z komputera silnika ?

0
  • #11 26 Maj 2010 22:17
    raffad
    Poziom 9  

Czujniki sprawdzilem omomierzem zgodnie z instrukcja w AutoData, ponadto porownalem pomiary z nowymi. Nowe sie zgadzaly stare nie. W jaki sposob mozna prawdzic ewentualnie takie czujniki jeski nie omomierzem(to na przyszlosc bo czujniki juz wymienione) Natomiast jesli chodzi o czujnik walu to faktycznie regulacja duza ale AutoData nie podaje jak ustawic. Ustawilem okolo 0,7 mm od wienca ale moglem sie pomylic. Sprawdze jutro jeszcze raz. Czy kolega Luczak wie moze jak przerwa tam wystepuje i jak ja dokladnie ustawic?

1
  • #12 26 Maj 2010 22:24
    LUCZAK
    Poziom 18  

Jeśli kupiłeś nowe oryginalne to jest tam filc ja dotykam tym filcem do koła minimalnie cofam i nic więcej zawsze było ok.

Lecz ostatnio podane objawy ,czyli wtryski pracują a brak iskry to miałem uszkodzony sterownik.

0
  • #13 26 Maj 2010 22:39
    raffad
    Poziom 9  

jarsaw napisał:
    A może by tak kolega odczytał błędy z komputera silnika ?

Bledy odczytane za pomoca samodiagnozy, o ile pamietam pokazuje 12...55. Gdzies na forum wyczytalem ze 12 oznacza poczatek potem sa bledy a 55 zakancza sekwencje -wiec nie ma bledow. Ale nie jestem pewien co do 12 bo znowu w autodacie jest napisane tylko ze 55 zakancza sekwencje, a kod 12 oznaczalby ze akumulator byl odlaczany i jest blad w module ster. silnika

Dodano po 6 [minuty]:

LUCZAK napisał:
    Jeśli kupiłeś nowe oryginalne to jest tam filc ja dotykam tym filcem do koła minimalnie cofam i nic więcej zawsze było ok.

Lecz ostatnio podane objawy ,czyli wtryski pracują a brak iskry to miałem uszkodzony sterownik.

Kupilem oryginalne byl tam filc i zrobilem tak jak powiedziales. Ale w pewnym momencie gdy auto nie chcialo odpalic zwatpilem czy ten filc tam ma byc i go zerwalem(kazdy ma chwile slabosci) Mam nadzieje ze nie moglo to znaczaco wplynac na to co dzieje sie z samochodem, chyba ze spelnia on jakies inne zadanie o ktorym nie wiem.

0
  • #14 19 Cze 2010 09:28
    stavanger
    Poziom 2  

Mała zmiana kierunku działania....miałem bardzo podobny problem z moim chryslerem i po długich poszukiwaniach usterki okazało się że jeden z zaworów był wypalony. Po usunięciu usterki wszystko wróciło do normy.
    To taka moja sugestia, może warto to sprawdzic.:?:

Moderowany przez manta:

Bzdura, ten silnik zaskoczy na trzech cylindrach.

0
  • #15 19 Cze 2010 10:30
    raffad
    Poziom 9  

to moze byc ciekawe, sprobuje zerknac do komor cylindrow za pomoca kamerki, i tak na razie nie mam innych pomyslow bo czekamy na nowy komputer. Ale fakt faktem ze samochod zaskakuje na kilka cylindrow po dlugim kreceniu rozrusznikiem, ale strasznie sie przy tym nagrzewa. Dzieki za podpowiedz.

0
  • #16 21 Cze 2010 08:09
    marcys20
    Poziom 18  

a czy aby napewno nie masz IMMO?? w chryslerach z tych lat byl on chyba w standardzie

0
  • #17 21 Cze 2010 08:36
    kortyleski
    Poziom 41  

A immo to co? Duży złodziej to całkiem tnie a jak mały to tylko niektóre garki?

0
  • #18 21 Cze 2010 09:23
    raffad
    Poziom 9  

Mysle ze tam raczej nnie ma immo. Wlasciciel powiedzial mi to osobiscie, poza tym kluczyk jest bardzo prosty, nie widac zeby mial cos wbudowane, i nie ma zadnego pilota do tego. Chyba ze w chryslerze jest immo jakos inaczej zbudowane. Jesli tak to nie wiem jak sprawdzic gdzie on jest. Moze ktos moglby mi pomoc.

0
  • #19 07 Lip 2010 21:46
    Goldcar
    Poziom 2  

Sprawdź kolego układ wydechowy, możliwe że się katalizator zatkał i takie mogą być objawy. Najlepiej wykręcić sondę przed katalizatorem i spróbować odpalić. Jeśli będzie chodził w miarę normalnie to masz przyczynę a jeśli będzie bez zmian to do sprawdzenia czujnik położenia przepustnicy (TP), MAP sensor, EVAP, EGR - najlepiej go odłączyć do sprawdzenia (chociaż teoretycznie komputer wyświetliłby błędy, ale sprawdzić nie zaszkodzi), ciśnienia na cylindrach (na wypalenie któregoś z zaworów lub uszkodzenie uszczelki), ustawienie rozrządu. Sprawdzanie wykonać w takiej kolejności jak podałem. Na koniec do sprawdzenia zasilanie i masa komputera, lub sam ECM. Jednak po podanych objawach obstawiam wydech lub którąś głowicę. Powodzenia w szybkim usunięciu problemu.

0
  • #20 09 Lip 2010 08:15
    raffad
    Poziom 9  

Witam ponownie, wczoraj sprawdzilem czy samochod odpali po zdjeciu ukladu wydechowego - odkrecilem go tuz za pierwsza sonda lambda, jednak auto nie odpala. Czekam jeszcze na Ecm chce podmienic i sprawdzic czy zadziala na tym, ale jakos nie moge sie doczekac. Dam znac jak cos wiecej bede wiedzial.

0
  • #21 09 Wrz 2010 17:10
    raffad
    Poziom 9  

Witam wszystkich zainteresowanych pod lugiej nieobecnosci. Wreszcie doczekalem sie ecm. Podmienilem...samochod zapalil jakby nigdy nic. Dziekuje jeszcze raz za okazana pomoc. pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

0
  • #22 13 Gru 2010 11:25
    mauro69
    Poziom 9  

witam.

bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie:

dodge caravan 3.0 rok 94 wtrysk gazu.

samochód stał ok 2 miesięcy. Jak próbowałem odpalić okazało się że aku padł. podłączyłem lejce z drugiego sam i nic. Silnik kręcił ale nie zapalał! Nie było słychać pompy paliwa. podłączyłem dobry prostownik warsztatowy z opcją start i nagle ruszyła pampa paliwa i odpalił!

wymieniem akumulator, nie był nowy ale kręcił i działało

po paru dniach zgasł samochód i próbuje go odpalić pampa staruje, kręci silnik, ale nie odpali i aku padło...podłączyłem nowy aku i nici wogoole nie startuje pampa paliwa...poczekałem 3 h i odpalił....

co to może być???

sprawdzałem bezpiecznik, przekaźnik od pompy paliwa i jest ok

bardzo proszę o pomoc
    ps. jak się dostać do pompy paliwa>??

2