Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boombox z technologią bluetooth

kamilsos 11 Cze 2010 12:11 4676 1
 • Boombox z technologią bluetooth

  Prezentowana konstrukcja to odtwarzacz muzyczny obsługujący odbiór strumienia audio przez bluetooth. Odbiór audio w postaci fal radiowych i jego zamiana na sygnał stereo zapewnia DC800 - adapter bluetooth marki Motorola. Do wykonania urządzenia potrzebny był regulator napięcia 5V oraz oczywiście stary boombox.

  Adapter DC800 został rozłożony i zmodyfikowany tak aby pasował i mieścił się w obudowie odtwarzacza. Złącza RCA zostały usunięte i zamienione przewodem ekranowanym podłączonym do odbiornika. Z racji tego że, DC800 potrzebuje napięcia zasilania 5V które nie występuje na płytce odtwarzacza użyto regulatora napięcia LM7805. Regulator został podłączony do wyjścia silniczka napędzającego kasety, gdzie napięcie wynosiło 12V. Należało dodać zworki na przyciskach włączających silnik, tak aby adapter posiadał zasilanie niezależnie od wciskanych przycisków.

  Boombox z technologią bluetooth

  Aby odtwarzacz pomieścił DC800 należało pozbyć się z niego przegrody na kasety oraz silnika. Autor nie chciał zmieniać swojskiego wyglądu odtwarzacza, więc elementy obudowy nie uległy zmianie. Przewody od przycisku "PAUSE" zostały przepięte do adaptera tak aby możliwe było wyciszenie dźwięku.

  Boombox z technologią bluetooth

  Podczas budowy urządzenia wypadła plastikowa osłona, którą pomalowano sprayem otrzymując efekt mlecznego szkła. Kolejną modyfikacją wizualną było dodanie niebieskiej diody LED, którą podłączono do wyjść PWM adaptera. Autor posiadał w chwili budowania tylko białe diody LED, jednak otrzymał efekt niebieskiego światła poprzez pomalowanie jej na niebiesko markerem. Dioda umiejscowiona jest przy osłonie na kasety za która położony został odblaskowy materiał w celu lepszego skierowania światła.

  Boombox z technologią bluetooth

  Dodatkowe informacje:

  Urządzenie może być zasilane z sieci lub też bateryjnie. Autor dodaje również iż boombox nie posiadał wejść audio, więc sygnał podawany jest na wejścia głowicy magnetycznej. Po jakimś czasie użytkowania autor dodał do swojego projektu przedwzmacniacz.

  Film: http://vimeo.com/12116024

  Źródło: http://cosmicblooper.com/?p=201


  Fajne! Ranking DIY
 • Sklep HeluKabel
 • #2 25 Sie 2016 21:55
  mici
  Poziom 11  

  witam.
  Odgrzebuję temat bo dobry pomysł na fajny głośnik bluetooth. Sam posiadam philpsa az 1150 z uszkodzonym laserem i chętnie zamiast płyt widzę w nich transmisję bezprzewodową ze smartfona.
  Proszę doradźcie dobry adapter z wyjściem liniowym. Myślę że w gniazdo 1501 najlepiej wpiąć sygnał.
  Może lepiej wykorzystać dac od cd radioodtwarzacza?
  Tylko jaki wówczas adapter, i gdzie go wpiąć?
  Zakup czegoś na alliexpresie. Boombox z technologią bluetooth Boombox z technologią bluetooth Boombox z technologią bluetooth Boombox z technologią bluetooth