Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Profile zamknięte i różnice w środkach

16 Cze 2010 22:10 3758 8
 • Poziom 15  
  Chce sobie zakonserwować profile zamkniete ale nie wiem czym
  Boll
  Fluidol ML
  Valvoline Tecyl ( najdroższy)
  Czym się różnią te środki i który najlepszy?
 • Poziom 11  
  W praktyce nie różnią się niczym. Bazują na tych samych środkach ropopochodnych wzbogaconych różnymi środkami zmieniającymi napięcie powierzchniowe i inhibitorami korozji. Dodatki te mogą być dokładnie takie same lub zupełnie inne u każdego producenta. Tego nikt nie wie - tajemnica handlowa. Jest duża szansa, że są takie same.
  Który wybrać? To zależy od tego, czego potrzebujesz. Ogólnie na Świecie jest tak, że droższe jest lepsze, a tańsze gorsze. Nie zawsze tak jest, jednak i tak pozostaje dylemat, co to znaczy gorsze, a co lepsze. Sam fakt dbania o profile zamknięte jest już wielkim sukcesem w porównaniu do tych, którzy nic z tym nie robią. A czym się to zrobi, to już trzeciorzędowy problem.
  Osobiscie polecam Fluidol.
 • Poziom 15  
  Korozji nie mam jeszcze i nie chcę mieć dlatego chcę zalać czymś,czyli fluidolem?tak myślałem że może najpierw wpuścić w drzwi i progi cortanin f poczekać jak wyschnie i wtedy fluidol czy to bez sensu?
 • Moderator Samochody
  Bez sensu, Cortanin reaguje z tlenkami żelaza, jeśli ich brak to tylko pogorszy przyczepność Fluidolu do podłoża. Na opakowaniu Cortaninu masz nawet napisane, by unikać kontaktu z nieskorodowaną blachą a w razie jej zanieczyszczenia preparatem, należy zetrzeć wilgotną szmatką.
 • Poziom 15  
  ile potrzebuje puszek valvoline 600ml na 4 drzwi progi,klape.
 • Poziom 11  
  Witam
  zdecydowanie polecam Noxudol 700 lub 750 - bo jest to olej antykorozyjny a nie wosk, który z czasem pęka na łączeniach blach. Noxudol po wyschnięciu przybiera postać smaru. Jeżeli chcesz zrobić dobrze oraz na lata, to odradzam APP, Boll, Fluidol ML i inne tanie środki na bazie wosku.
  Obszerne info nt. konserwacji środkami Noxudol znajdziesz m.in. na forum autokącik.pl
 • Poziom 15  
  pytam ile potrzeba mi puszek 600ml valvolina
 • Poziom 12  
  kupiłem noxudol - nigdy go wcześniej nie stosowałem - i niestety wyszła korozja po 2 latach mocno
 • Poziom 40  
  Valvoline był na świecie gdy innych nie było (coś jak Mercedes). Ja stosuję zawsze Val. i jak dla mnie super. Rozbieram samochód ile się da, i wpsikuję tak długo aż się wylewa z otworów technologicznych. Konserwacja ma tylko sens przy nowych samochodach, po kilku latach to już tylko przykrywasz błoto środkiem konserwującym.