Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka indesit wil 105pl silnik

kosynier69 22 Cze 2010 20:37 2150 5
  • #1 22 Cze 2010 20:37
    kosynier69
    Poziom 8  

witam. mam problem z pralka a mianowicie pralka przechodzi cały program /tylko silnik się nie ząłacza / jak nią bujne lub walnę wtedy sie załacza i chodzi do momentu w którym program ma przerwe i tak znowu. jak popukam w przekaznik na płytce to tez sie załacza myslałem ze to przekazik pan w serwisie wymienił mi ten przekaznik /wziął ze starej płytki i nic się nie zmieniło dalej musze ja walnać zeby zadziałaął. prosze o pomoc co mogło jej się stać

0 5
  • #2 23 Cze 2010 08:56
    Trull
    Poziom 28  

Sprawdź szczotki na silniku.

0
  • #3 23 Cze 2010 18:52
    kosynier69
    Poziom 8  

ale silnik normalnie chodzi.wtedy jak nie chodzi niesłychać pykania przekaznika.
    szczotki to chyba nie bo ruszam kołem pasowym i nic nie załapuje,tylko pomaga przestawienie na srodek łazienki,nieraz lub jakis /wstrzas/

---------------------------------------------------------------------
    mam zamuwiony nowy przekaznik wymienie i bede dalej eksperymentował.

--------------------------------------------------------------------
    przekaznik dotarł oby pomogło bo nie mam wiecej pomysłow
    -------------------------------------------------------------------

niestety wymiana przekaznika nie pomogła szczotki obejrzałem na oko ok pralka dalej raz chodzi raz nie.
    jestem juz załamany w oklolicy niema zadnego oprucz fachowca tego co wezwałem ale on nie jest zajnteresowany naprawa tylko sprzedaza nowej bo ma sklep z pralkami za naprawe zazyczył sobie 600 zł .pralka ma 3 lata wiec szkoda ja wyzucać. pozdrawiam krzysiek

Posty polączylem POLO2

0
  • #4 27 Cze 2010 00:15
    peter falk
    Specjalista AGD

Prawdopodobnie nastąpiło uszkodzenie sterowania silnikiem na triaku. Moduł niewdzięczny do naprawy (podwójny druk, przelotki). Trzeba lutownicą poprawić chociaż punkty lutownicze triaczka (ten na czarnym radiatorze). Pytanie jednak, czy chociaż przekaźniczki "cykają" w trakcie wykonywania programu?

0
  • #5 27 Cze 2010 10:09
    kosynier69
    Poziom 8  

przekazniki cykaja ,narazie pomogło uziemienie gniazda pralki.

0
  • #6 16 Cze 2015 21:37
    anjohn
    Poziom 5  

Odgrzebując ten temat, to mam taki sam problem.. słychać, że silnik chodzi (słychać buczenie), ale pierze, jak chce. Raz zakołysa bębnem to w jedno to w drugą strobę po jednym obrocie... w trakcie prania słychać pomiędzy obrotami cykania..... co chwila praktycznie. Szczotki wymienione, programator też, problem został... dodatkowo, jak upierze, bo upierze, potrafi ominąć pobór płynu do płukania i się zresetować...

0