Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Cafe Creme. Nie włącza się.

Hiob90 02 Sie 2010 17:39 1486 0
    Hiob90
    Poziom 2  
    Kupiłem używany ekspres do kawy. Niestety nie chce się włączyć. Brak jakichkolwiek znaków życia. Kabel zasilający jest sprawny. W instrukcji jest napisane że ekspres się nie włączy, jeżeli drzwiczki serwisowe są otwarte. Znalazłem 2 czujniki, są raczej sprawne. Nie mam zielonego pojęcia w czym może tkwić problem. Proszę o pomoc.

@edit
    znalazłem jeden bezpiecznik na kablu z tyłu koło grzałki- jest sprawny (sprawdziłem miernikiem)
    Poza tym namierzyłem przycisk resetujący termostat na głównym boilerze, składam maszynkę i zaraz zobaczę czy coś się zmieniło.

@edit2
    Ekspress się włączył. Po odpowietrzeniu wyprodukował z 5 ml kawy po czym przestał ją lać. Następnie zaczęła mrygać pomarańczowa lampka. Nic się nie da zrobić-wcisnąć. Wszystko jest włożone poprawnie.

@edit3
    Wystąpił jeszcze problem z przeciekiem z głównego boilera. Rozebrałem ekspres jeszcze raz. Dobrałem się wpierw do kół zębatych poruszających blokiem zaparzającym. Ustawiłem je w pozycję jak nakazywały strzałki. Następnie rozebrałem feralny boiler. Gigantyczne wręcz pokłady kamienia. Rozpuściłem trochę przy pomocy kwasku cytrynowego( nic innego nie miałem pod ręką). Znalazłem jeszcze w nim dziurkę, którą załatałem klejem. Po złożeniu prawie wszystko było ok. Blok zaparzający działał na miarę oczekiwań, lecz ekspres dalej przeciekał. Zauważyłem że jeżeli przed wyłączeniem ekspresu, spuszczę ciśnienie za pomocą korbki, umieszczonej po prawej stronie to wszystko jest OK. Na razie wszystko jest sprawne. Robi kawkę aż miło. Zobaczymy jak długo.