Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 106 1.0 2000r problem z obrotami silnika

13 Sie 2010 15:41 2826 1
  • Poziom 2  
    Witam niedawno nabyłem peugeota 106 1.0 2000r od starszej Pani.
    Postaram sie opisac moj problem z obrotami silnika.
    Zapale silnik zimny obroty są w granicach 1100-1200 chwiejne

gdy sie rozpędzam z reguły jest wszystko ok choc czasem zdażaja sie szarpnięcia silnika jakby sie zadławił ale po chwili pędzi dalej...
    czasem też mu sie zdaża ze w momęcia zmiany biegu obroty mu zwrastaja (nie trzymam nogi na gazie..) nawet do 1800 -2000
    gdy jade na tzn półsprzęgle bez dodawania gazu samochód zachowuje sie jakby ktos co chwile go popychał szarpie!!

silniczek rozgrzany obroty falują w granicach 950 - 1050 a czasem skaczą do 1200 i zachowuje sie jakby cos mu dolegało:/

Mam nadzieje ze w miare dobrze opisałem objawy

mechanik zaproponował czyszczenie przepustnicy i tu pytanie co o tym sądzicie?
    i czym najlepiej wyczyścic przepustnice, trzeba na cos szczegolnie uważać jakies ustawienia lub cos takiego...

aha dodam ze zauważyłem gdy dodaje gazu słyszę taki zasys powietrza ale to chyba normalne prawda?
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Przyczyna może,, leżeć,,w niesprawnym silniku krokowym.A odnośnie******* aha dodam ze zauważyłem gdy dodaje gazu słyszę taki zasys powietrza ale to chyba normalne prawda?******
    to sprawdź wąż od kolektora ssącego do ,,serwa,,pompy hamulcowej .Jeśli będzie dziurawy -dostaje się ,,fałszywe powietrze,,i cały układ wtryskowy jest,, oszukiwany ,,