Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przetwornica wydaje dziwne dzwieki

19 Sep 2004 22:14 1365 4
  • Level 11  
    ja mam pytanko .... po włączenie Elemisa 6330 st przetwornica wydaje dziwne dzwieki,.. jak by chciala sie załączyc a nie moze... kondensatorki i oporki wokól są dobre.. co to moze byc .. ?? przetwornice wymienialem i dzieje ie to samo...
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 15  
    Trafo powielacz.

A może gdziś zwarcie na wyjściu.
  • LegrandLegrand
  • Admin of DIY, Automation
    Jesli przetwornica sie nie moze zalaczyc (przewaznie cyka) to oznacza to, ze jest zwarcie w dalszej czesci ukladu. Normalnie robi sie to tak, ze sie odlacza po kolei poszczegolne odejscia od przetwornicy i w ten sposob odlaczajac coraj mniejsze mniejsze kawalki dochodzi sie do tego co jest zwalone :)

Pozdrawiam
    .............................
    Pawel
  • Level 20  
    Napisaleś że wymieniałeś przetwornicę ????????????Co rozumiesz przez przetwornicę ????Poza tym jak stwierdziłeś że kondensatory są dobrę ??? Wizualnie ?? bo jeżeli tak to polecam Ci je wymienić przynajmniej po stronie pierwotnej .Co do startu przetwornicy ,to należy wyciągnąć tranzystor sterujący trafo WN ,a w jego miejsce między C-E podłączyć żarówkę 60W220V Przy sprawnej przetwornicy powinna ona świecic jednostajnym światłem ,należy też wówczas sprawdzic napięcie w głownej gałęzi "+B".Jeżeli przetwornica z zarówką nie wystartowała to należy sprawdzić pozostałe gałęzie (tak jak sugerował kolega) Jeżeli natomiast żarówka świeci to należy zamontować (sprawny lub sprawdzony) tranzystor sterujący WN i TV powinien ruszyć .Jeżeli dalej nie rusza to mależy sprawdzić diody i obwody zasilane z trafa WN .Jeżeli tam też wszystko będzie ok to wówczas do wymiany kwalifikuje sie transformator WN.Pozdrawiam
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Zamykam, z powodu "odgrzewania" tematu.
    19 Wrz 2004 i 02 Lut 2007