Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za Radmor 5502?

19 Wrz 2004 22:17 5512 19
  • Poziom 13  
    Hejka!
    Kumpel ma do sprzedania Radmora 5502 i do niego korektor, magnetofon, tuner. Szukalem w sieci ale nic na temat niego nie znalazlem (tylko wiem, ze pisalo na ten temat w pismie "Serwis elektroniki") Czy ktos wie jak to sie sprawuje, czy jest jakosciowo podobyn do braci R 5102, 5412? A moze ktos posiada skany tych archiwalnych numerow gazety? Kazde info mi sie przyda!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Witam! Nie wiem co to jest, ale z tego co wiem to te lepsze szły tylko i wyłącznie na eksport i pewnie dla tego ciężko o informację, a jeszcze ciężej o schemat, ale to może być dobre, nasi na eksport to bubli nie posyłali, my tylko buble sprowadzamy, w tym jesteśmy najlepsi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    kolega twierdzi, ze wzmacniacz jest 4x50W, caly zestaw chce mi sprzedac za ok 80zl (moze nie zna jego wartosci?) to czy by sie oplacalo? narazie kazalem mu dokladnie zobaczyc co to jest, a pozniej zobaczymy.
  • Poziom 42  
    Witam! Te 4x50W to raczej wątpliwe, tak czasem mówią na wzmacniacze które maja cztery wyjścia głośnikowe, za zwyczaj są tylko dwie końcówki, choć to w cale nie wykluczone, ale za ta cenę to się i tak opłaca.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    W radioelektroniku nr 1"96 na ostatniej stronie przeczytałem "przekonaj się że polskie jest lepsze, polecamy Radmor 5502B z nowymi fluoroscencyjnymi wyświetlaczami w srebrzystym kolorze". Prawdopodobnie twój radmor to wcześniejsza wersja na LED-ach. Polecam szczególnie za taką cenę. Jeśli nie znajdziesz tego nr RE. mogę Ci zeskanować. Są tam wszystkie dane techniczne. Wszystkie elementy mają szer 44 cm.
  • Poziom 29  
    Radmor 5502? Nie kojarzy mi się... Wiem o serii 51.., 5421, tunerze 5412, korektorze 5471 i Radmorowskim CD do zestawu- typu nie pamiętam... Może to ten CD?

Jakby ktoś miał zdjęcia tego 5502 to bardzo proszę. Chyba to jakieś dość nowe ustrojstwo? bo jak pisali w RE1/96 to raczej vintage chyba nie...
  • Poziom 27  
    w ktoryms z RE byl opisany ten wzmacniacz dokladnie tytul brzmial Radmor kontra trzech samurajow opinie byly calkiem pochlebne pytanie czy pod wplywem panujacej wowczas mody polskie jest dobre pewnie mam ten nr RE to byl produkt ktory mial szerokosc standardowa :)
  • Poziom 36  
    Seria 55xx to była chyba całkiem nowa wersja - cała czarna (srrebrnych nie było). Widziałem toto i słyszałem tylko raz w zyciu - w sklepie. Było strasznie drogie, ale przyciągało wzrok i słuch. Cała wieża była czarna z charakterystycznym srebrnym napisem RADMOR w lewym górnym rogu (chyba w lewym ;-) ). W skłąd zestawu wchodziły:

wzmacniacz A-5512
    tuner FM T-5522A
    korektor E-5573
    magnetofon R-5532
    odtwarzacz CD D-5552

Świeciło toto jak choinka zielonymi LED-ami. Cóz..... więcej tego nie widziałem :( A może go nie chcesz? To daj znać, skąd go odebrać ;-)
  • Poziom 13  
    tamten zestaw jest bez CD, ale moze sie kiedys zepsul i go ktos wywalil sic! narazie czekam na jakies informacje od kolegi, raczej wezme ten zestaw, tylko nie mam jeszcze na czym sluchac, ale cos sie wymysli, jak bede cos mial/wiedzial to moge Kolegow poinformowac co to jest warte (ale jakims audiofilem nie jestem)
  • Admin grupy audio
    Jesli dobrze mi się kojarzy to to jest całkiem dobry sprzet.

To jest jedna z ostatnich produkcji audio firmy radmor (teraz to oni produkują chyba radiostacje).

Radziłbym to kupić, a szczególnie za tą cenę.

Jak się rozmyślisz to sam bym z chęcią kupił.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Istniały trzy wersje wieży 55XX Radmora

1 produkowana od 1993 "5502"
    składała się z
    a) wzmacniacz A-5512 (2x65W)
    b) CD D-5550
    c) tuner T-5522 (fale dł, śr i 2xUKF pamięć 4x8 stacji)
    d) korektor E-5572 (2x10 kanałów)
    e) magnetofon R-5530
    f)pilot

2 produkowana od 1995 "5502A"
    składała się z
    a) wzmacniacz A-5512 (2x65W)
    b) CD D-5552
    c) tuner T-5522A (fale dł, śr i 2xUKF pamięć 4x8 stacji)
    d) korektor E-5573 (7 kanałów analizator widma pamięc charakterystyk korekcji)
    e) magnetofon R-5532
    f)pilot
    (to ta zielona choinka)

3 produkowana od 1995 "5502B" ze srebrzystymi wskażnikami
    składała się z
    a) wzmacniacz A-5512B (2x65W)
    b) CD D-5552
    c) tuner T-5522B (fale dł, śr i 2xUKF pamięć 4x8 stacji)
    d) korektor E-5573 (7 kanałów analizator widma pamięc charakterystyk korekcji)
    e) magnetofon R-5532B
    f)pilot

Mam gdzieś Servisy Elektroniki z opisem wersji "5502B"
  • Poziom 13  
    niestety kolega sie pomylil :evil: i ten jego zestaw to nie jest R 5502, a szkoda (ciekawe wogole skad wziela mu sie akurat ta liczba 5502?) ma on Radmora 5412+5471+5422 i deck Diora, z tego zestawu i tak wezme amplituner i korektor, bo mi tylko to jest potrzebne.
    Przepraszam za zamieszanie, ale i tak warto bylo poznac troche histori radmora 5502, dzieki!
  • Poziom 20  
    Na Allegro widziałem do tego zestawu magnetofon i odtwarzacz CD w kolorze srebrnym.
  • Poziom 36  
    Wracając do tematu:

Kto jest zainteresowany może zobaczyć jak toto wygladało. Właśnie ktoś sprzedaje zestaw 55xx na :arrow: Allegro. Cena spora, ale można zobaczyć jak ten wynalazek wygląda.

Zdjęcia tu nie wklejam, bo właściciel może sobie tego nie życzyć, ale na aukcji jest fotka.
  • Poziom 38  
    Już kiedyś widziałem coś takiego na oczy .Bardzo ładne musze przyznać .Niewiecie na czym tam jest zrobiony wzmacniacz?.Słyszałem że STK.Ciekawe czy jego rozwiązania techniczne bardzo różniąsię od 5412 :)
  • Poziom 32  
    ja jestem szczesliwym posiadaczem takiego zestawu
    A 5512B WZMACNIACZ
    T 5522B TUNER
    E 5573 KOREKTOR
    D 5552 CD
    R 5532B MAGNETOTON 2KASETOWY Z AUTOREWERSEM
    do tego pilot sterujacy prawie wszystkimi funcjami a jest ich wiele
    kupowany w redakcji radioelektronika, bo tez dystybuowali w okresie kiedy byla ta reklama radmora ze wskaznikami fluorescencyjnymi w radioelektroniku.
    rzeczywiscie radmor kontra czterch samurajow trafnie nazwano, radmor wygrywa prawie we wszystkich konkurencjach parametrowych, a do tego ma szereg funkcji, ktorych japonce nie mialy, mozna (wtedy!)zaprogramowac sobie nagrania na czas , wkladalem wtedy kasete 120, i na rewersie 2 godziny nagrania, budzenie jakas muza z dowolnego zrodla, wiele innych, gra z zestawem sub sat 1.1, blok drzy jak chodzi na maxa, rzeczywiscie jest na stk.
    po tylu latach katowania zaczyna siadac laser, juz nie chce czytac wszystkich komputerowych z kazy plytek :( magnetofon byl co rok-dwa wysylany przez mnie do serwisu do gdyni na wymiane glowic i gumek, wtedy chodzil drugi, bo magnety kupilem dwa identyczne, zeby nie byc pozbawiony tego elementu.
    jedyny tuning jaki zrobilem- w magnetofonach jest klwisz mpx, nieuzyteczny w tym zestawie, bo tuner ma filtr mpx. zrobilem uklad wyciszania nagrania-jesli spiker sie wcial na muze, to cofalem kawalek, dawalem start i wciskalem i trzymalem klawisz mpx, generator kasowania dostawal zwiekszajace sie napiecie i plynnie wyciszal, a dioda mpx pulsowala 1hz na 555, dziala to wszystko do dzis, moge powiedziec ze obok 5102, ktory mam w pracy-ta wieza jest druga udana konstrukcja radmora, wtedy chyba jeszcze na stare pieniadze, a moze juz na nowe nie pamietam, ale kosztowalo ponad 3 tysiace bez drugiego magnetofonu, za ta cene kazdy wolal byle sony czy yamahe, ja nie zaluje zakupu... :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Mam radmora A 5512,chyba z pierwszej serii z 93 roku.Kupilem jakis czas temu,przejrzalem,wyczyscilem,wymienilem elki na zasilaczu bo powylewane byly. Mam do niego pilota.Napedza moje kolumny samoróby na Tonsilach GDWK 11/100 i GDN 20/80/2. REWELACJA normalnie!!! Tylko ten panel przedni nieciekawy taki...
  • Poziom 12  
    Witam
    Czy któryś z forumowiczów posiada może niepotrzebny tuner Radmor 5422,może być uszkodzony,gdyż zależy mi jedynie na obudowie.Zamierzam na bazie tej obudowy zrobić zegar do wierzy.Proszę o informację i cenę na maila ximian(malpa)gazeta.pl