Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes w124, centralny zamek

paweł870419 27 Oct 2010 20:28 4856 3
 • #1
  paweł870419
  Level 2  
  witam, mam nastepujący problem: zamek centralny (pneumatyczny) działał normalnie, aż do dzisiaj, kiedy to otworzyłem samochód z pilota, a przy próbie zamknięcia dioda na klamce zaświeciła sie na czerwono (jak zwykle przy zamykaniu), a drzwi sie nie zamknęły. Jak wszedłem do samochodu, to pompka nadal chodziła aż do przepalenia bezpiecznika. Po włożeniu nowego bezpiecznika pomka włącza sie i nie chce sie wyłączyć, a zamek ani sie nie otwiera ani sie nie zamyka. Dodam, że siłownik przy wlewie paliwa nie zamykał sie nigdy. Dodatkowo zamek centralny nie reagował nigdy na próbę otwarcia za pomocą kluczyka. Chodzi o mercedesa 124 E 200, z 1995. Prosze o podpowiedź ;)
 • #2
  pioart
  Level 38  
  Witamy
  Odszukaj pompkę od CZ / gdzie informacje na forum po użyciu przycisku SZUKAJ / i zatkaj palcem wyjście z pompki a następnie uruchom CZ , Jeśli się wyłączy to znaczy że gdzieś jest usterka w magistrali ciśnienia/podciśnienia i tam szukaj usterki .
 • #3
  holek514
  Level 2  
  Witam. Mam mercedesa 124 e klase z 1995r. niedziała centralmy zamek na pilota ani na jednego ani na drugiego. Od środka przyciskiem na desce zamyka sie normalnie. Wymienołem baterie i nadal nic.
 • #4
  bebefirst
  Level 16  
  Pioart ma rację, jeśli pompa ok, to rurka gdzieś pękła, najczęściej pękają w przelotkach drzwiowych, przy siłownikach, lub przy wkładaniu gratów do bagażnika. Metoda odłączyć rurkę z danego obwodu, zatkać , sprawdzić, jak nadal nie działa, odłączyć kolejny obwód, zatkać, itd. Jak masz dobry słuch, to odłączyć wszystkie siłowniki, zatkać szczelnie rurki i podać w rurkę małe ciśnienie od strony pompy, słuchać gdzie syczy.