Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONY HCD-RX77 nie dzialaja przyciski

lukjar6 27 Sep 2004 10:24 3618 16
    lukjar6
    Level 15  
    WitaM!!!
    Tak jak w temacie wiez gra ale gdy jest wszystko uruchamiane wszystko z pilota, przyciski nie reguja, sprawdzielm kilka z nich i sa oki, poradzcie cos.
    pozdrawiam..
    Szymon
    Level 20  
    jaki jest dekoder klawiatury??? zprawdz sciezki ktore ida do najblizszego scalaczka. Bo moze on krzaczyc sprawe
    damian77
    Level 12  
    sprawdż dokładnie rezystancję klawiszy, czy mają pełne zwarcie
    lukjar6
    Level 15  
    Witam!
    Pierwszy raz naprawiam taka wiezyczke, i tak srednio sie orientuje gdzie co jest na dodatek nie mam schematu, ale idac za podpowiedzia damiana sprawdziel rezystancje przycisku zasilajacego no i wskazalo mi >= 190 pozniej ta rezystancja zaczela sie zmniejszac az do pelnego zwarcia nie iem czy to dobrze, w tej chwili po kilku pomiarach jest pelne zwarcie, takze nadal nic nie znalazlem
    pozdrawiam..
    PKLab
    Level 16  
    witam,

a zanim przyciski nie przestały działać to przypadkiem wieża nie "głupiała"( np naciskałeś przycisk play cd a włączał się tuner lub inne tego typu dziwne zachowania)???
    jeśli tak to nic nie główkuj tylko wymień wszystkie switche i powinno być git.
    w tych wieżach switche łapią rezystancję na stykach i procek głupieje( ma nie prawidłowe stany na szynach klawiatury).

pozdr
    lukjar6
    Level 15  
    WItam!!!
    Jesli chodzi o switche to wymienilem ten od zasilania ale nie ma efektow, a tak na marginesie to zauwazylem ze zegarek ktory po wlaczeniu zasilania miga nie odlicza czasu czy tak ma byc, czy powinien dzialac nawet migajac??mysle ze cos moze byc z zasilaniem glownej plytki tymi przyciskami tylko musze poczekac troche na schemat i moze wtedy sie dowiem czegos wiecej.
    pozdrawiam..
    lukjar6
    Level 15  
    aha jeszce zapomnialem dodac, bylo dokladnie tak jak piszesz PkLab, tak sobie bylo do momentu az bylo malowanie czy cos tam no i po tym przestalo calkowicie dzialac wszystko a z pilota wszystko pieknie dziala.
    lukjar6
    Level 15  
    Sprawdzalem napiecia na procku sterujacym i sa ona caly czas tak jak wna schemacie, czy tak ma byc caly czas, czy tylko w momencie wcisniecia przycisku?? jest tak ze zcasem wariuje wieza, wlacza sei i wylacza, a tak jak pisalem wczesniej czy gdy wymienilem switch standby to czy powinien on juz dzialac , bo mi sie wydaje ze tak, ale moze to jakos inaczej dziala, ze schematu wypatrzylem ze przyciski sa polaczone rownolegle po przez opory, czyli mierzone spadki napiecwiec juz przy jednym dobrym przycisku powinno dzilac czy tak??
    pozdrawiam..
    domel1
    Level 13  
    Czesc wszyskim mam problem z wieza sony
    rx 99
    to taka z talerzem na 3 kompakty....
    nie czyta mi plyty tylko wywala OPEN
    i kieszen sie otwiera ...... laser jest dobry na pewno
    przelutowalem wszyskie zimne luty na plytkach zasilacza i plytkach od
    napedu tacki, tasiemek ,przeczyscilem tam taki wylocznik optyczny...
    co jeszcze moze byc niech ktos powie?
    ciagle sie ta szuflada otwiera.........
    domel1
    Level 13  
    generalnie tan obiaw jest taki ze laser nieczyta
    tylko wyskakuje CD1 i zaraz Open i szuflada sie otwiera
    przeczyscilem i przelutowalem wszystko co mozliwe...
    przelacznik taki jak w przekazniku na plytce lasera, przelutowalem procesory na plytce lasera, przelaczniki na podczerwien pod tacka....

CO JESZCZE MOZNA ZROBIC?
    domel1
    Level 13  
    Aha i wogole nie kreci tacka po wlozeniu plyty
    ale laser jest na pewno dobry....bo nie wywala komunikatu
    NO DISC
    lukjar6
    Level 15  
    Witam!!!
    Ja wymienilem wszsytkie switche no i wiez zaczela dzialac poprawnie, podczas wymiany sprawdzalem wyrywkowo switche. CZasem byo tak ze w stanie off switch juz mial rez okolo 300Ω, wiec juz procek byl oszukiwany, i wymiana tylko przycisku POWER nic nie dawala, gdyz procek byl zablokowany juz przez inne zle dzilajace przyciski.
    Dzieki za podpowiredzi przy naprawi.
    pozdraiwm..
    User removed account
    User removed account  
    lukjar6
    Level 15  
    Witam !!!
    Switche to sa przyciski którymi uruchamiasz funkcje, wymiana jest łatwa w sensie takim że nie trzeba byc profesjonalistą, tylko trochę umiejętności w posługiwaniu sie lutownicą, jedynym minusem jest pracochłonnośc tej wymiany. musisz rozebrac cała wieże aby sie dostac do tych switchów. A koszt to zależy gdzie kupisz , mnie to wynosło okolo 20 pln.
    pozdrawiam..
    gigamaas
    Level 16  
    Witam serdeczie.
    Posiadam na stanie wieżyczke Sony HCD-RX77.... Lekko mówiąc powypadkowa ( Brak górnej częsci panela frontowego. W związku z brakiem schematu prosze was o pomoc. Otóz po górnym panelu pozostało mi 7 przewodzików i tearz nie wiem który jest od czego... prosiłbym o schemacik tej małej płytki odpowiadajacy za zmiane cd otwieranie szuflady i chyba power... Po za tym weiżyczka wariuje wiec nie włanczają sie odpowiednie funkcje. Ale jak wymienie microswitche to wtedy sie do tego przyczepie... No i po włączeniu Magnetofonu przechodzi od razu w stan STAND BY ( puki co traktuje to jako wyłacznik wieży, ale chciałbym to naprawic) Prosze o wskazówki