Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vectra B 1.8 Z18XE lpg silnik dusi się na benzynie

sebaopel 07 Nov 2010 22:48 6010 8
    sebaopel
    Level 2  
    Drodzy koledzy potrzebuję pomocy przy męczącym mnie problemie. Otóż mój opel ma instalację lpg z modułem Scirroco, nowym reduktorem KME i nową listwą wtryskową valtek czerwony 3 ohm, gazownicy ustawili mi to w taki sposób, że na gazie samochód chodzi bez zarzutu. Problem pojawia się na zimnym silniku kiedy samochód chodzi na benzynie. Objawy są takie, że samochód dusi się przy dodawaniu gazu i nie przyspiesza tym samym. Mam wrażenie, że się dusi ponieważ dodaję gazu a samochód zamiast przyspieszać tak jakby zwalnia. Gazownicy nic nie znaleźli podpinając się do sterownika ale jakoś nie mam do nich zaufania. Czy możecie coś doradzić żeby to poprawić? Chciałbym przy tym podłubać na własną rękę.
    igorek83
    Level 24  
    Czy posiadasz kontrolkę check, jak tak to czy ona się zapala i kiedy
    SEED_29
    Level 17  
    Zdejmij obudowę filtra powietrza i wtedy spróbuj
    kilka patentów gazowników widziałem :D

Moderated By Pawel wawa:

Na tym forum panuje zasada " nie wiem - nie piszę" Zalecam przestrzeganie tej zasady bo inaczej szybko się pożegnamy.

brandy-p
    Level 31  
    Sprawdź ciśnienie paliwa
    sebaopel
    Level 2  
    sprawdzałem go na komputerze i jeżeli chodzi o zawór na filtrze powietrza to jest ok, filtr też jest ok, ciśnienie paliwa raczej w porządku, czytałem na innych postach że może być kwestia mapy wtrysków, zaznaczam że dopóki gazownicy się do tego nie zabrali wszystko chodziło bez zarzutu a ponieważ wymieniali listwę wtryskową to musieli skalibrować kompa od nowa i od tamtego momentu mam z tym problem, kontrolka CHECK zapala się od czasu do czasu, nawet nie zauważyłem w jakich momentach, wiem że może być problem z sondą bo kabelki są poprzecierane ale to raczej nie ma takiego wpływu
    gimak
    Level 40  
    Quote:
    Problem pojawia się na zimnym silniku kiedy samochód chodzi na benzynie. Objawy są takie, że samochód dusi się przy dodawaniu gazu i nie przyspiesza tym samym. Mam wrażenie, że się dusi ponieważ dodaję gazu a samochód zamiast przyspieszać tak jakby zwalnia

Piszę co ja bym zrobił. Zakręcił gaz na butli, pojeździł parę dni na samej benzynie i sprawdził czy taka sytuacja nadal występuje. Jeżeli nie to pana gazownika brać do galopu co sknocił.
    dolceta
    Level 10  
    Witam!

Nic nie daje mam ten sam silnik, bylem u gazownika powiedzial ze jest wszystko ok z gazem. Zaproponowal mi zebym pojezdzil pare dni na benzynie, jezdzilem 3 i nic nie daje.
    igorek83
    Level 24  
    sebaopel wrote:
    ciśnienie paliwa raczej w porządku,

Raczej ok to podaj wartość tego ciśnienia, a po drugie w momencie zapalenia sie check wtedy by należało z czytać błąd :!:
    Same z czytanie kodów błędu to nie wszystko, należy odczytać wartości różnych czujników. Co do gazowników mogli z paprać również może być taki los ze w takim momencie się popsuł.
    IWEX100
    Level 16  
    Sprawdź dokładne cisnienie paliwa tak jak Kolega tutaj radzi. Nie ma stwierdzenia, że ciśnienie jest raczej OK. Ja stawiam na 95% na pompę.