Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 0.9 bardzo wysokie spalanie

09 Lis 2010 18:07 18104 16
  • Poziom 10  
    witam, zauważyłem ze mój silnik zaczął więcej palić od jakiegoś czasu. Ostatnio na połowie zbiornika przejechałem ok220km także średnie spalanie wynosi ponad 9 litrów. ok 60km z tego dystansu zrobiłem w trasie jadąc 80-90km/h.

Jakiś czas temu miałem kolizje i wymieniany kolektor wydechowy-wydaje mi się ze od tego czasu zaczął więcej palić. Raz na jakiś czas zapalała się kontrolka wtrysku-po podłączeniu do kompa okazało się ze to czujnik ciśnienia. wężyk do czujnika był spróchniały wiec wystarczyło go skrócić i problem z kontrolka z głowy, silnik tez jakby równiej chodził. No ale z tym spalaniem nadal jest problem, tak jak pisałem 9 litrów w tym cześć na trasie.
    Dodam ze jeżdżę bardzo wolno.
    Zastanawiam się czy przyczyna nie jest to ze zbyt szybko zmieniam biegi?
    dwójka od 10km/h
    trójka od 30km/h
    czwórka od 40km/h
    piątka od 62km/h

Podsumowując-niby wszystko sprawne, błędów na kompie nie ma, jeżdżę bardzo spokojnie a spalanie trasa/miasto ponad 9l na 100. Proszę o pomoc
  • Poziom 26  
    Jak wolniej jeździsz to wiecej Ci spali niż na piątce przy 90 czy 110. Teraz są przymrozki to chodzi na ssaniu. Nic dziwnego, jeżdżąc do pracy tankuje do mondeo 1.8 w automacie 10l i starczy mi to na jakieś 80km, a w lato jechalem ponad 100 - 110 bez problemu.
  • Poziom 10  
    z tym "wolno" mialem na mysli ze niezbyt dynamicznie. Jeszcze przed przymrozkami palił wiecej, a mimo wszystko przy 39-konnym silniku 899ccm 9litrow paliwa na 100km to duzo za duzo moim zdaniem, wiec cos musi byc nie tak
  • Poziom 26  
    Ja gaz mam na 3/4 i przy 3000 obr zmieniam bieg. Tak więc dynamicznie i sprawnie. Jak już się rozpędze to na ostatnim biegu mam 70km/h i jakieś 1300obr. Poczekaj do lata ;)
  • Poziom 43  
    Filtry czyste ? hamulce nie blokują ? Uklad wydechowy drożny ? Silnik prawidłowo rozgrzany tzn trzyma temperaturę roboczą ? Zmieniaj biegi ciut wyżej i nie przeciążaj silnika tzn nie jeździj wolno na wysokich biegach. Np na dwójce do 25, na trójce możesz śmiało ciągnąć do 45 km/h, na 4 do 65 itd. Temperatura na zewnątrz też swoje robi. Sprawdź przewody paliwowe i czy nie ,,leje'' paliwa do cylindra.
    Ogólnie to czytałem opinie użytkowników że SC 900 pali więcej od 1.1.
  • Poziom 10  
    Filtry czyste, hamulce zostały oczyszczone niedawno. Układ wydechowy drożny. Przewody paliwowe ok, parkuje w garazu i nigdy zadnych sladow nie bylo. A z tym laniem paliwa to calkiem mozliwe, bo mam wrazenie ze troche strzela wydech na wolnych obrotach i minimalnie spaliny smierdza benzyna
  • Moderator Samochody
    Jak silnik jest zimny to normalne, że spaliny śmierdzą benzyną. "Pyrczenie" z wydechy przy schodzeniu z obrotów mogą sugerować niedomykające się / wypalone zawory wydechowe. Podjedź na analizę spalin i będziesz wiedział jak wygląda kwestia regulacji składu mieszanki.

Co do podanych prędkości - to nie diesel, ba nawet w dieslu bym tak nisko nie zmieniał biegów.
    II - od 20km/h
    III - od 30km/h
    IV - od 45km/h
    V - od 80km/h
    W mieście nie używałbym w ogóle V biegu, chyba że długi zjazd z wzniesienia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    On nie ma prawa tyle zeżreć! Kiedyś jak takiego testowałem ile to potrafi pojechać :) to spalił mi średnio 7l/100km, a właścicielka jeździ nim też powoli max do 80 km/h i tylko odcinki 1-20km to pali jej poniżej 6l/100km.
    Sprawdź jak się sonda sprawuje.
  • Moderator Samochody
    owik napisał:
    Ciekawe jak to obliczyłeś, a już szczególnie ciekawe, jak to właścicielka obliczyła.:D

Wyjechałem z pełnym bakiem, zrobiłem trasę ponad 500km i odstawiłem z pełnym bakiem więc nie trudno było obliczyć. Zawsze jest tankowany do pełna więc jak się nie zapomni wyzerować licznika to przy kolejnym tankowaniu wiadomo.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jestem szczęśliwym posiadaczem SC900. Problem ze spalaniem pojawia się także w momencie kiedy przewody gumowe podciśnienia z korpusu przepustnicy do czujnika MAP oraz do ODMY parcieją i zaczynają puszczać powietrze. Zaraz będą głosy co ma przewód odmy do spalania. Nie jestem wstanie wytłumaczyć ale dopiero w momencie kiedy na przewodzie ODMY zrobiłem trójnik "polutowany z rurek miedzianych" spalanie wróciło do normy czyli 4,7-6,8l/100km. Przed zabiegiem 7-10l/100km podstawiany był MAP Sensor ,cewki ,świece nic nie pomagało.
    Z porad użytkowych warto zobaczyć jak wyglądają świece na 2i 3 cylindrze - jeżeli są zaolejone to wymień uszczelkę pod deklem klawiatury -> puszcza olej do "kolektora" ssącego. Przy tym silniku warto zainwestować w przyzwoite przewody zapłonowe, ale bez wydumań (do 100PLN). Świece zapłonowe najlepiej sprawdzają się ISKRA 65 PRS (wymiana co 10k km razem z olejem).
    Moje autko ma już 185000 km i bardzo lubi ciężka nogę (czyli II - 55km/h, III - 70km/h, IV - 105km/h). Ostatnia trasa 400km przy prędkości do 120km/h większość trasy 95-110km/h wyszło 4,9l/100km.
  • Poziom 10  
    dziękuje za odpowiedzi
    jezeli chodzi o sprawdzenie sondy-da się to dokonać samemu w "domowych" warunkach?
  • Moderator Samochody
    Da się sprawdzić czy w ogóle działa, natomiast ciężko stwierdzić czy działa poprawnie (nie przekłamuje pomiaru). Do podstawowego testu wskazane jest posiadanie oscyloskopu bądź miernika uniwersalnego z szybkim "bargrafem" (ew. analogowego).
  • Poziom 10  
    no ja za wymienianiem sondy nie jestem, mimo iz wiekszosc "znawcow" mowi ze to pewnie przez sonde. Z drugiej strony mam to auto ok pol roku, wiele rzeczy nie bylo wymienianych od nowosci. No ale skoro na poczatku bylem w stanie osiagnac duzo nizsze spalanie a tez jezdzilem miasto/minimalnie trasa i bylo 6-7l...
    Czy to mozliwe ze go zakatowalem przez 5000km kilometrow jazdy? Jak bylo lato to czasami go meczylem troche.

Jedyne racjonalne wytłumaczenie ze po kolizji podczas ktorej pękł mi kolektor wydechowy(mimo że strzal był z tyłu) uszkodziłem takze sonde?