Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stabilizacja agregatu prądotwórczego.

sławek222 15 Nov 2010 18:22 6725 4
lampy.pl
    sławek222
    Level 11  
    Witam, mam takie pytanie czy da się zbudować jakiś prosty układ stabilizacji napięcia agregatu prądotwórczego. Mój problem jest następujący posiadam agregat nupower Evolution NPEG780 i po podłączeniu do niego żarówki, światło miga. Z informacji uzyskanych na forum wiem iż jest to wina pracy silnika dwusuwowego pod małym obciążeniem. Z założenia ma zasilać sterownik pieca gazowego CO w razie jakiejś awarii, na forum problem rozwiązany został poprzez podłączenie większego obciążenia czysto rezystancyjnego, moje pytanie jest następujące czy nie da się zbudować jakiegoś prostego układu stabilizującego napięcie ? Pozdrawiam i dziękuję.
  • lampy.pl
  • lampy.pl
    HONDACX
    Level 13  
    Mam podobny problem - jednak silnik agregatu chodzi na maksymalnych obrotach - nie ma możliwości zwiększenia obrotów. Też stosuję spore obciążenie aby światło nie migało.
    Jest na to jakieś wyjście?
    Staszek49
    Level 35  
    Poszukaj na forach, ktoś już wykonał w takim "wynalazku" stabilizację napięcia i jest zadowolony z pracy agregatu.
    HONDACX
    Level 13  
    Dzięki - jakbyś gdzieś napotkał na ten link - proszę o podrzucenie.

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

znalazłem - TTN PC-TZM1000VA LCD
    Tylko zastanawia mnie dziwne wyście w tym stabilizatorze - jakby jakieś angielskie

Dodano po 1 [minuty]:

a oto link - mam nadzieję, że o tym samym myśleliśmy

Dodano po 18 [sekundy]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2709711.html