Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 2.9TDI, uciekający płyn chłodniczny

29 Lis 2010 16:16 4651 3
  • Poziom 19  
    Panowie w moim sprinterze spróchniała chłodnica główna więc wymieniłem ją na nową. Została ona zamontowana przez znajomego mechanika. Niestety po wymianie chłodnicy występują nadal ubytki płynu chłodniczego. Na około 1000km muszę uzupełnić stan w zbiorniczku wyrównawczym o około 1L. Ciągle też czuję zapach płynu chłodniczego czyli gdzieś cieknie i paruje. Machanik podpowiedział mi że może to być wyciek z przerdzewiałego/spróchniałego króćca gdzieś za silnikiem, niestety jego nie widać ponieważ znajduje się za silnikiem. Czy ktoś ma pomysł który to może być króciec? Może ktoś dysponuje schematem systemu chłodzenia w sprinterze 2.9tdi. Nie chciał bym po prostu szukać po omacku a konkretnie wymontować co trzeba i wymienić.
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy mercedes cos takiego ma ale przy bmw e46 320D jest chłodniczka EGR miałem taki przypadek że to własnie nią płyn chłodniczy wraz ze spalinami przedostawal sie do spalnia.Ciągle brakowało plynu a niebyło wycieku podejrzenie nawet padło na glowice.A okazało sie że to własnie ta chłodniczka była pęknięta.
  • Poziom 43  
    Jeżeli czujesz zapach płynu znaczy że masz problem z ogrzewaniem. Dziurawa nagrzewnica wnetrza, nieszczelne przewody, uszkodzony zawór.
  • Poziom 19  
    Nie czuję zapachu płynu wewnątrz samochodu tylko jak podniosę maskę, konkretnie chodzi mi o przewody idące poza silnik, ponieważ tam gdzie są widoczne nie zauważyłem wycieku. Podejrzewam nieszczelność z tyłu silnika tam podobno jest metalowy króciec który prawdopodobnie jest powodem przecieku.