Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat Gramofonu Daniel sensory

04 Oct 2004 19:26 5934 4
  • Level 10  
    Mam do was szczególną prośbę, aby szukam od pewnego czasu schematu do gramofonu Daniel G-1100fs, ponieważ mam taką usterkę, jeśli włączam gramofon po pewnym czasie przerywa mi jeden kanał i pojawia się buczenie. W drugim kanale jest wszystko OK. Usterka ta, kiedy się pojawi to, aby zlikwidować ją, muszę wyłączyć go z sieci, w trakcie wyłączania wraca poprawność działania kanału. Chciałem jeszcze powiedzieć, że wymieniłem wkładkę i było to samo. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc i podaniu gdzie można zdobyć taki schemat.

Pozdrawiam Maciej Sekuła
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 42  
    Witam! Widzę, że masz mało punktów żeby to ściągnąć, wyślę Ci pięć punktów, ściągniesz sobie schemat, potem go skopiujesz i wyślesz mi ma skrzynkę, to może coś temu zaradzimy, bo tak bez schematu, to najlepiej go tylko z kurzu zetrzeć..
    Pozdrawiam
  • Level 20  
    Polskie gramofony miały montowany układ wyciszania przy podniesionym ramieniu, po jednym tranzystorze na kanał. Zwiera sygnał do masy. Być może jeden z tranzystorów jest wadliwy, poza tym może być problem z masą i stąd to buczenie.
  • Level 42  
    Witam! Przejrzałem ten schemat i muszę stwierdzić że kolega po wyżej dobrze Ci radził, tam ten sygnał z tej wkładki leci bez pośrednio na gniazdo i wyjście na wzmacniacz, tranzystory T201 i T202 tylko zwierają ten sygnał w czasie podnoszenia ramienia żeby nie było jakiś wzbudzeń. Możesz je sprawdzić, ale z twojej wypowiedzi wynika że czasem przestaje grać i w tym momencie pojawia się buczenie, to raczej eliminuje uszkodzenie tych tranzystorów, a wskazuje na brak w tym momencie masy. Proponuję dokładnie prześledzić i wyczyścić mechaniczne sprawy od samej wkładki, aż do wejścia wzmacniacza, bo tylko na tej drodze może występować jakaś przerwa na masie, to nawet może być nadłamany przewód łączący wzmacniacz, adapter. Musisz szukać aż znajdziesz, może te blaszki w uchwycie w kładki są luźne, musisz szukać, ale skup się tylko na tym, elektronika tu nie ma nic wspólnego z sygnałem, oprócz tych dwóch tranzystorów.
    Pozdrawiam