Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tda ?

BC107 07 Oct 2004 16:12 1737 23
    BC107
    Level 14  
    niemam zbytnio czasu na przeglądanie forum , wzmacniaczami scalonymi się nie zajmuje, więc prosze o pomoc . Potrzebuje jakiegoś , mało zawodnego taniego i o prostej aplikacji układu scalonego do podstawienia za chybryd do miniwierzy. Najlepiej by bylo gdyby był dwukanałowy, napiecie zasilania symetryczne +-30V ( obciążenie 6ohm )
    Czekam na propozycje.
    zbych m
    Level 18  
    Zobacz układy LM3886 z którego można wyciągnąć ponad 50 W przy zasilaniu +-28V 40zł w ELFIe. Lub LM4700 przy tym samym zasilaniu do 30W po 30zł w ELFIe. www.elfa.se/pl/. Znajdziesz tam również karty katalogowe, ale taniej kupisz w naszych sklepach wysyłkowych średnio o jakieś 30%.
    coolombo
    Level 29  
    LM3886 kupisz w poltronicu za 12zł. Co to za miniwierza? sony ?, lepiej wymienić hybryde, ktora zagra napewno lepiej od scalonej końcówki mocy.

pozdrawiam!
    BC107
    Level 14  
    Hybryda to rsn308m24 z panasonica , kosztuje ostro ponad 200zł. Wystarczy jak ta wierza poprostu zagra , nie musi mieć wielkiej mocy, ani super jakości.
    Jaco18
    Level 26  
    no niewiem czy LM3886 lub TDA7294 jest gorsza od hybrydy - szczególnie od wymienianej hybrydy która jest przewaznie podróbą i brzmi i działa fatalnie - tyczy sie szczególnie STk :?
    Jaco18
    Level 26  
    Szczerze mówiać to ten egzemplarz wygląda mi na podróbę - zobaczcie jak wyglądają literki - jak by je ktoś napisał korektorem, poza tym cena podejrzana i moze włąśnie na to wskazywać ...... ale mogę się mylić :]
    Wojtek.zse
    Level 31  
    Jaco18 ma rację. To z pewnością są podróbki albo mogą to być tez odpady z produkcji które sprzedawca zamówil jako Sample. Pozdrawiam
    BC107
    Level 14  
    Identyczne LM3886 kupiłem w sklepie za 15 zł , fakt wyglądają jak podróby. Jeszcze je nie zamontowalem z braku czasu, ale mam nadzieje że nie wybuchnie :)
    Dzięki za podpowiedzi , pozdrawiam.
    urko
    Level 19  
    Jaco18 wrote:
    zobaczcie jak wyglądają literki - jak by je ktoś napisał korektorem

Te z Poltronica cena równie podejrzanie niska 11zł brutto, wyglądają tak samo. Nawiasem "mówiąc" przy większym zakupie można wynegocjować cenę poniżej 8zł, więc nie ma się czego czepiać.
    mumian
    Level 15  
    BC107 daj znać jak zamontujesz czy ci chodząi ten lm3886
    Andy74
    Level 25  
    Zmontowałem sobie końcówkę mocy z 2xLM3886 na wzór kit-u AVT i podnieniłem w moim wzmacniaczu, który był na 2N3055. Nawet przy tym samym, niezbyt sztywnym, zasilaczu (2x26V) brzmi dużo lepiej. Miałem tylko trochę kłopotu z poprowadzeniem masy.
    Polecam LM3886!

Pozdrawiam!
    Andy
    Rubidium
    Level 11  
    To jak z tym LM3886 z Poltronica. To oryginał czy podróba?
    coolombo
    Level 29  
    LM3886 tak wyglądają jak podrobione ale chodzą bez zarzutów.

pozdrawiam!
    urko
    Level 19  
    Niestety, są takie firmy jak ten National czy np. Fairchild, że ich układy mają brzydkie, krzywe nadruki i trudno "na ocznie"poznać co sie kupuje. Może być nawet tak, że jak sie trafi na taki egzemplarz ze zbyt ładnym napisem, to będzie podejrzane...
    coolombo
    Level 29  
    Wg mnie ten układ z allegro jest ok, ja zakupiłem o wiele brzydszy i jest ok.

pozdrawiam!
    Wojtek.zse
    Level 31  
    Witam! coolombo co masz na myśli pisząc brzydszy?? :D Moim zdaniem mogą to być podróbki które po prostu działają. Wystarczy spojrzeć tylko na STK jak masowo były podrabiane -a bardzo często trafiają się egzemplarze które chodzą bez zadnych problemów.
    Rubidium
    Level 11  
    Hej straszycie ludzi, że takie układy muszą kosztować jakieś pieniądze i teraz nie wiem. Poltronic sprzedaje: TDA7294 12zł (z VAT) LM3886 11,10zł (z VAT) . Ktoś u nich kupował? Można je brać bez obawy, czy mam szukać tych po 15zł?
    coolombo
    Level 29  
    Wojtek1985 wrote:
    Witam! coolombo co masz na myśli pisząc brzydszy?? :D Moim zdaniem mogą to być podróbki które po prostu działają. Wystarczy spojrzeć tylko na STK jak masowo były podrabiane -a bardzo często trafiają się egzemplarze które chodzą bez zadnych problemów.

Wojtek nie słyszałem żeby LM3886 czy TDA7294 były podrabiane? ja też miałem obawy jak zakupiłem LM-y , a działają bez zarzutów.Wg mnie na forum stworzyła się pewnego rodzju fama, typu-padł mi układ to napewno był podrabiany(najczęsciej te ukłądy lutują "zdolni" elektronicy i piszą bzdury) :D Co do STK to fakt trafiasz na lepszą lub gorszą podróbkę oryginałów niema.

pozdrawiam!
    Wojtek.zse
    Level 31  
    Zgadzam się z Tobą coolombo oryginalnych STK juz nie ma ale byly !! A skoro podrabiają STK-i to dlaczego nie mieli by sie wziąść za TDA czy tez LM ?? Jak to mówią Polak potrafi i kto wie czy na rynku nie ma juz podróbek tych układów. Mi osobiścia nie padł zaden TDA czy tez LM z nie wiadomych przyczyn. Jak juz jakis uklad spalilem to bylo to albo za wysokie napięcie zasilania albo za mala impedancja obciązenia :) Pozdrawiam
    Rubidium
    Level 11  
    Hej! Czy przypadkiem STK to nie "hybryda", a TDA i LM to układy monolityczne? To chyba ma jakieś znaczenie dla "podrabiaczy". Chodzi mi oczywiście o takie podróbki, które chociaż trochę udają, że działają.
    urko
    Level 19  
    Rubidium wrote:
    Poltronic sprzedaje: TDA7294 12zł (z VAT)

Już nie sprzedaje. Już się skończyły.
pcbway logo