Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet mini max turbo! Wyskakuje błąd 02 Uszkodzony czujnik?

20 Gru 2010 20:00 10196 20
  • Poziom 9  
    Witam. posiadam piec termeta Mini max turbo zakupiony 3 lata temu. .Wyskakuje mi Bład 02 czyli:

Temperatura wody w wymienniku ciepła spaliny-woda osiągnie wartość ponad 95 stopni
    Następuje - wyłączenie kotła z blokadą
    - wyświetlany jest symbol „02”,
    - miga czerwona dioda D4.

Czy to oznacza ze ten czujnik jest uszkodzony?? Jak to sprawdzic i gdzie on sie znajduje

Proszę poprawić tytuł tematu, gdyż w tym "wydaniu" nic z niego nie wynika
    mod - mirrzo
  • Poziom 30  
    Podaj w jakich warunkach następuje awaria 02
  • Poziom 9  
    zybie napisał:
    Podaj w jakich warunkach następuje awaria 02

Co to znaczy??
    Awaria pokazuje sie podczas startu pieca.
  • Poziom 30  
    Wygląda na to że przyczyna to brak lub zbyt mały przepływ wody przez kocioł
    zablokowana pompa lub brudny filtr na powrocie
  • Poziom 9  
    Ciśnienia wody jest ok. Filty od C.W.U i C.O są czyste.
    Problem ten pojawia się również podczas odkręcenia kranu z ciepłą wodą.
  • Poziom 9  
    Pompa ok. Dodam jeszcze ze ten błąd nie wyskakuje za każdym razem tylko sporadycznie(w tym tygodniu 3 razy)
  • Poziom 9  
    Bie wiem dlaczego cały czas sadzisz ze jest to wina"wody w układzie".
    Instalacja jest 3 letnia z miedzi. Nie sądzę żeby woda była na tyle brudna i"zapychała układ.
    A gdzie umieszczony jest ten czujnik?? może on sie uszkodził skoro błąd wyskakuje podczas startu pieca gdy woda nie zdążyła sie nagrzać, a an twierdzi ze jest powyżej 95 stopni.
  • Poziom 9  
    Błąd 02 przestał wyskakiwać aż do dzisiaj gdzie pojawił się błąd 03.
    Czy muszę wezwać serwis?
  • Poziom 26  
    Najpierw przeczytaj czym te błędy mogą być spowodowane. Masz napisane w instrukcji obsługi. Może wystarczy dopuścić ciśnienia w instalacji itd.
  • Poziom 9  
    witam wszystkich u mnie mam to samo jak włączę prysznic na 5 minut i wyłączę to wyskakuje błąd 02 , może to być spowodowane zasyfionym kotłem kupiłem preparaty ferdom w poniedziałek będę działał .

Proszę poprawić pisownię
    mod - mirrzo
  • Poziom 9  
    Witam .Odświeżam temat. Od paru dni zauważyłem dziwne zachowanie tego piecyka. Otóż po odkręceniu cwu i ponownym zakręceniu nie chce wyłączyć się turbina. Trzeba wyłączyć piecyk z prądu żeby turbina się wyłączyła. Jaka może być przyczyna?
  • Poziom 8  
    Skąd wiesz że turbina się nie zatrzymuje? czy po zakręceniu wody płomień na palniku nie gaśnie?
  • Poziom 9  
    Płomień gaśnie! Ale slychać jak turbina cały czas pracuje.
    Trzeba wyłączyć piec z prądu i wtedy wszystko wraca do normy(na pewien czas).
  • Poziom 8  
    To nie turbina, tylko pompa (wybieg pompy) po poborze wody pompa chodzi jeszcze chwilę, aby pozbyć się gorącej wody z kotła.
  • Poziom 36  
    Czy pompa czy wentylator, jedno i 2 musi pracować po poborze wody przez jakiś czas aby schłodzić kocioł i wymiennik.
  • Poziom 8  
    Zgadzam się ale wentylator chodzi, żeby wyrzucić spaliny :)
  • Poziom 9  
    Panowie nie robcie ze mnie debila. Wiem jak kocioł działal od nowości a jak działa teraz. Rozkreciłem piec i ewidentnie działa tylko turbina. Jak nie odącze pieca z pradu to turbina wcale sie nie zatrzyma. kiedyś sprawdzałem i działala przez godzinę po zakreceniu c.w.u
  • Poziom 36  
    Z kolegi nikt debila nie robi, chciał pomocy to udzielamy odpowiedzi, skoro wentylator wgl. Się nie zatrzymuje to trzeba wezwać serwis aby podmienił płytę główną kotła bo to ona może być temu winna.
  • Poziom 8  
    Turbina nie ma prawa ci się obracać jeżeli nie ma poboru wody użytkowej.