Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Miniterm Turbo błąd 02

21 Maj 2012 08:45 4308 5
  • Poziom 10  
    Kocioł Termet Miniterm Turbo GCO-DP-21-13 24/24. Błąd 02 pojawia się czasem w chwili zakręcenia ciepłej wody (ostatnio częściej, wczoraj 3x w ciągu dnia). Rura od zasilania CO jest wtedy bardzo gorąca, więc chyba czujnik temperatury jest sprawny i rzeczywiście woda przekracza 95st. Wyczyściłem filtr na powrocie CO, sprawdziłem czy układ nie jest zapowietrzony - nie pomogło. Gdy występuje ten błąd z kotła dobiega inny dźwięk niż zawsze, słychać jakby stuk i lecącą wodę. Normalnie przebiega to ciszej. Nie wiem czy to jest związane z tym błędem, ale z odpowietrznika na pompie kapie woda, dokręciłem korek odpowietrznika - przestało kapać. Również co jakiś czas, aczkolwiek rzadziej niż błąd 02 wyskakuje błąd 03 (przeważnie, gdy na zewnątrz pada). Gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 10  
    Kocioł jest ustawiony tylko na grzanie ciepłej wody. Zawory przy grzejnikach mam odkręcone. Najbliższy grzejnik mam ściągnięty (jakieś 3m od kotła, remont kuchni), następny jest oddalony o 5m (może 6m) od kotła. Może za daleko i przyczyną jest ten ściągnięty grzejnik?

• Moderator na urlopie...
    Z opisu wynika, że pompa nie ma gdzie przepychać wody po pracy na CWU. Sprawdź, czy masz otwarte zawory.
  • Poziom 10  
    Zawory są odkręcone, rurka za zaworem na zasilaniu jest gorąca w momencie włączenia pompy (po zakręceniu ciepłej wody).
  • Poziom 19  
    Uszkodzony masz czujnik przepływu (flusostat) -zaproś Autoryzowany Serwis Firmowy Termet-szybko usuną usterke.

Pozdrawiam