Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet Miniterm Turbo błąd 02

Skwarkon 21 May 2012 08:45 4695 5
    Skwarkon
    Level 10  
    Kocioł Termet Miniterm Turbo GCO-DP-21-13 24/24. Błąd 02 pojawia się czasem w chwili zakręcenia ciepłej wody (ostatnio częściej, wczoraj 3x w ciągu dnia). Rura od zasilania CO jest wtedy bardzo gorąca, więc chyba czujnik temperatury jest sprawny i rzeczywiście woda przekracza 95st. Wyczyściłem filtr na powrocie CO, sprawdziłem czy układ nie jest zapowietrzony - nie pomogło. Gdy występuje ten błąd z kotła dobiega inny dźwięk niż zawsze, słychać jakby stuk i lecącą wodę. Normalnie przebiega to ciszej. Nie wiem czy to jest związane z tym błędem, ale z odpowietrznika na pompie kapie woda, dokręciłem korek odpowietrznika - przestało kapać. Również co jakiś czas, aczkolwiek rzadziej niż błąd 02 wyskakuje błąd 03 (przeważnie, gdy na zewnątrz pada). Gdzie szukać przyczyny?
    Skwarkon
    Level 10  
    Kocioł jest ustawiony tylko na grzanie ciepłej wody. Zawory przy grzejnikach mam odkręcone. Najbliższy grzejnik mam ściągnięty (jakieś 3m od kotła, remont kuchni), następny jest oddalony o 5m (może 6m) od kotła. Może za daleko i przyczyną jest ten ściągnięty grzejnik?
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Z opisu wynika, że pompa nie ma gdzie przepychać wody po pracy na CWU. Sprawdź, czy masz otwarte zawory.
    Skwarkon
    Level 10  
    Zawory są odkręcone, rurka za zaworem na zasilaniu jest gorąca w momencie włączenia pompy (po zakręceniu ciepłej wody).
    szymonjasiu
    Level 20  
    Uszkodzony masz czujnik przepływu (flusostat) -zaproś Autoryzowany Serwis Firmowy Termet-szybko usuną usterke.

Pozdrawiam