Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niestabilne wskazania czujnika poziomu paliwa, Peugeot 405

28 Gru 2010 23:09 2048 4
  • Poziom 19  
    Witam,
    w moim Peugeocie 405 1,6 '95, mam od dłuższego już czasu problemy z czujnikiem poziomu paliwa. Otóż wskazania zmieniają się dość szybko w zależności od tego czy hamuję/przyspieszam, jadę w górę/dół.
    Pytanie czy koniecznie czujnik jest walnięty, może wystarczy coś tam podregulować, a jeśli wymiana, to czy to skomplikowane/drogie?
  • Poziom 18  
    Niekoniecznie czujnik nie pamiętam dokładni jak tam jest może pływak tonie nie jest skomplikowane dla kogoś kto to robił nie wiem jak dla laika .Ceny hm jeśli chodzi o czujnik - to Allegro można zerknąć a co do wymiany to różnie ceny się wahają od 40 do 150 zł zależy od miasta .Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Ta, jakby pływak tonął to chyba by to trochę inaczej wyglądało, co?
    Przecież tam nie ma żadnego układu stabilizacji czy opóźniania, ot pokazuje co mu rezystor każe...
  • Poziom 19  
    No mi się wydaje, że jakby pływak utonął, to by poszedł a dno i wskazanie było jedno i to samo. A tak to chyba coś nie teges dalej. Rzuciłem posta bo miałem nadzieję, że to np. "coś się zabrudziło", itp, a jak trzeba wymienić to sprawa oczywista, no i w takim wypadku to mi trochę szkoda kasy, więc przyjdzie mi z tym żyć :)
  • Poziom 13  
    Wygląda na to że czujnik pracuje bdb. ale powinien być układ opóźniający wskazanie. Raczej wady szukałbym w liczniku.