Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 2002r 1.6 AKL gaśnie

Giant704 06 Sty 2011 15:31 3214 0
  • #1 06 Sty 2011 15:31
    Giant704
    Poziom 11  

Witam

Auto posiadam od kwietnia 2010, jak do tej pory nie było z nim większych problemów. W sierpniu czyściłem przepustnicę bo zdarzało się, że obroty zawieszały się na 3 tysiącach i pomagało tylko zgaszenie i zapalenie silnika, obroty trochę falowały jak stałem na światłach. Potem oczywiście adaptacja. Dwa czy trzy razy zdarzyło się, że ciepły silnik nie chciał odpalić, ale po kilku próbach udawało się i miałem wrażenie, że silnik ma więcej mocy. Nic z tym nie robiłem bo czytając posty o tym silniku wiem, że czasami ma focha, ale nie gasnął w czasie jazdy, dobrze przyspieszał więc się tym nie przejmowałem.
    Niestety w ostatnim czasie objawy powróciły i bardzo się nasiliły. Rano brak ssania, trzeba było kręcić ze 3 razy, obroty coraz częściej się zawieszały, zaczął gasnąc w trakcie jazdy, ale tylko jak był rozgrzany silnik. Diagnoza jaka postawiłem to czujnik temperatury G62, potwierdził to VAG, więc w zeszły poniedziałek wybrałem się do ASO po czujnik. Niestety wróciłem do domu na holu. Auto zgasło w czasie jazdy, potem na chwile odpalił i koniec. Akumulator się wyładował i musiałem dzwonić po pomoc. Naładowałem aku, wymieniłem czujnik i objawy ustąpiły. Rano odpala za 1 razem, oborty nie falują, silnik równiej chodzi. W zeszłą środę przejechałem ze 30km bez żadnego problemu, kilka razy odpalałem ciepły silnik. W poniedziałek też było wszystko OK, zrobiłem 80km.
    Teraz sedno problemu. We wtorek rano odpalił bez najmniejszego problemu za 1 razem, ale przejechałem 3km, stanąłem na światłach i już z nich nie odjechałem. Aku znów się rozładował od kręcenia i koniec.
    Dzisiaj podłączyłem auto pod komputer i pokazało takie błędy:

sterownik silnika:
    00522 - hW@6ľČ;Q+eo&ĘňtnRH-@ú·w•>,®A@B}mEhO@EçJ
    30-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent
    00668 - \H2eqqŮÜ838Sî2}ŞEÝ<-e&&reg;w‘U
    36-00 - Unknown Error Elaboration
    00537 - *‹jjE+Ö4*l˘RĘ,&HČS&not;Mqjy‡yZ’>XR7s
    19-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

alarm:
    1 Znalazłem Błąd:
    01463 - 1ÝĽ&!zPÓv*vd(:zu"=I{ěu0}8[,yÝ/\I"tkÚ[\@_ZyB*"-,ÂUQÜh(
    35-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

klima:
    2 Znalazłem Błąd:
    00532 - 9&qKş_XôqY j|@OÁ
    07-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent
    00658 - ?ƒĂ|-NIe/4S62u
    49-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

522 Czujnik temperatury płynu chłodzącego - G62, Czujnik temperatury chłodziwa silnika - G62
    668 Napięcie zasilania (30), Napięcie baterii (terminal 30)
    537 Regulacja z sondą Lambda, Kontrola czujnika tlenu
    532 Napięcie (B+)
    658 Nastawnik tempomatu, Moduł operacyjny (dziwne bo nie mam tempomatu)

Skasowałem wszystkie błędy, zagrzałem auto do 90st, chwile pochodził i znów zgasnął. Po zgaśnięciu, nie można było go odpalić, ani skomunikować się ze sterownikiem silnika. Ze wszystkimi innymi sterownika była komunikacja. Po około 3h ponownie podłączyłem auto pod komputer i udało się skomunikować ze sterownikiem silnika. Pokazało takie błędy:

3 Znalazłem Błąd:
    00522 - hW@6ľČ;Q+eo&ĘňtnRH-@ú&middot;w•>,&reg;A@B}mEhO@EçJ
    30-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent
    00668 - \H2eqqŮÜ838Sî2}ŞEÝ<-e&&reg;w‘U
    36-00 - Unknown Error Elaboration
    00537 - *‹jjE+Ö4*l˘RĘ,&HČS&not;Mqjy‡yZ’>XR7s
    19-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

immo
    Brak Błędów!
    albo Kody Błędów nie Wspierane przez Sterownik
    bo Błąd w komunikacji ze Sterownikiem

Czyli znów sporadyczne czujnik temperatury, sonda lambda oraz brak zasilania. Poczekałem chwilę z włączonym zapłonem, ponowna próba połączenia się ze sterownikiem silnik i nic, znów się nie łączy. Z pozostałymi sterownikami jest komunikacja.
    Wygląda na to, że coś odcina zasilanie do kompa, tylko co? Czy padł immo po pierwszym rozładowaniu aku?

0 0
  • Metal Work Pneumatic
  Szukaj w 5mln produktów