Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris 1.4 D4D Brak mocy. Ciężko pali po nocy.

20 Lut 2011 06:43 13490 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z Toyotą Yaris z 2003r 1.4 D4D niema przyspieszenia ani mocy jeździ bo jeździ. Jak przestoi noc lub dłużej na dniu to ciężko odpala. Auto jest nowym nabytkiem i proszę o pomoc zanim wybiorę się do mechanika.
    Wymieniłem świece żarowe bo jedna miała zwarcie a druga spalona.
    Auto kupiłem z palącym się chekiem po podpięciu kompa były następujące błędy
    P1229, P0252, P1228, P0100, P0190, P0204.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 27  
    P0100,"Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza - usterka"
    P0190,"Czujnik ciśnienia zbiornika zasilania (listwy) paliwa - usterka"
    P0204,"Obwód wtryskiwacza, cylinder 4 - usterka"
    P0252,"Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - sygnał poza zakresem/wydajność"
    P1228-Zespół Dawkujący paliwa.Odchyłka regulacji
    P1229 – usterka obwodu kontroli wycieku
  • Poziom 10  
    Dziękuję za opis błędów. Ale poczekam aż się zapali od nowa check i zobaczę jaki wyskoczy wtedy błąd.
  • Warunkowo odblokowany
    rocznik auta?
  • Poziom 10  
    Jest to 2003r.

Mam takie pytanie odnośnie interfejsu do tego samochodu. Kupiłem Elm 327 USB i mam problem z połączeniem się z samochodem sterowniki już są zainstalowane do interfejsu. Jakim programem mam go połączyć. Pomocy
  • Poziom 10  
    Byłem u mechanika co się trudni dieslem i powiedział że trzeba zrobić pompo wtryskiwacze. Co wy o tym sądzicie? Tak w ogóle lepiej kupić nowe czy ich regenerować, duża różnica ceny.
  • Poziom 12  
    Japońskie można przeglądać programem scanXL ELM,a co do wtrysków to daj auto do dobrego mechanika najlepiej autoryzowanego bo nowe wtryskiwacze mają inne parametry i musi je zciągnąć przez internet od producenta,na stare szkoda kasy.Poza tym masz kumulacje usterek których amator trwale nie usunie
  • Poziom 16  
    Wykasuj błędy,pojeździj trochę,kilka razy zgaś silnik i napisz jakie błędy wróciły.Troche dużo tych błędów.Na 1229 pomogło mi kiedyś jak wymieniłem filtr paliwa.Na początek nie szedłbym w koszty.Sprawdź czy przewody paliwowe nie są uszkodzone,szczególnie w okolicy filtra paliwa,czy kostki elektryczne przy elektrozaworkach i przewody podciśnieniowe są podłączone.
  • Poziom 10  
    Witam

Po odebraniu od mechanika auto śmiga. Zostały zregenerowane wtryski i jest OK.

Uważam temat za zakończony.

Czy ma ktoś jakiś program w pełnej wersji i po polsku ScanXL lub ProScan?
  • Moderator Samochody
    Przy diagnostyce takim sprzętem przeważnie wyskakuje kilka nieprawdziwych głupot.