Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT 2240-400 nie ma wirowania

Puchacz 03 Lis 2004 21:30 8976 14
  • #1 03 Lis 2004 21:30
    Puchacz
    Poziom 11  

Pralka nie Whirlpool AWT 2240-400 ma wirowania został juz wynienieniony programator i nadal to samo co moze byc wszystko juz sprawdziłem i nieznalazłem usterki prosze o pomoc

3 14
  • #2 03 Lis 2004 21:57
    czarunio
    Poziom 16  

Może włącznik wirowania jest uszkodzony(o ile takowy jest)

0
  • #3 04 Lis 2004 01:36
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Nic nowego, każdy laik (przepraszam jeśli uraziłem) podejrzewa właśnie programator a rzadko to się psuje. Często sprawdza się przysłowie: "chytry dwa razy traci" (.....)
    "Wszystko juz sprawdziłem" - to znaczy CO? Co już sprawdziłeś? ...i jak??

2
  • #4 04 Lis 2004 06:34
    TFX
    Poziom 20  

Czołem!Sprawdz kondensator ok.16uF,hydrostat(pykanie),rurke hydrostatu przy zbiorniku i filt odpływowy + pompe
    pozdrawiam TFX

0
  • #5 04 Lis 2004 21:52
    Puchacz
    Poziom 11  

elektryk2000 napisał:
    Nic nowego, każdy laik (przepraszam jeśli uraziłem) podejrzewa właśnie programator a rzadko to się psuje. Często sprawdza się przysłowie: "chytry dwa razy traci" (.....)
    "Wszystko juz sprawdziłem" - to znaczy CO? Co już sprawdziłeś? ...i jak??

Wszystko to znaczy silnik ,hydrostat , przelacznik wirowki i instalacjie.
    prosze o kokretna odpowiedz a nie jakies madrzenie sie !!! Z gory dziekuje

0
  • #6 04 Lis 2004 22:14
    elektryk2000

Wlasnie jesli o konkretne odpowiedzi chodzi to nadal nie wiemy jak sprawdziles silnik? Podlaczyles silnik "na krótko" i działa? Czy tylko sprawdziłeś rezystancje uzwojeń? Jak powinna wirować to coś słychać? Jakieś buczenie czy cisza? Sprawdzałeś bez paska?
    Sprawdź jeszcze wyłącznik drzwi.

0
  • #7 09 Lis 2004 23:53
    Puchacz
    Poziom 11  

elektryk2000 napisał:
    Wlasnie jesli o konkretne odpowiedzi chodzi to nadal nie wiemy jak sprawdziles silnik? Podlaczyles silnik "na krótko" i działa? Czy tylko sprawdziłeś rezystancje uzwojeń? Jak powinna wirować to coś słychać? Jakieś buczenie czy cisza? Sprawdzałeś bez paska?
    Sprawdź jeszcze wyłącznik drzwi.

wszystko sprawdziłem silnik pod łaczałem na krotko i chodzi po podłaczeniu
    do praleczki na wiruwce nadal nie chodzi poprostu cisza.Prosze nadal o jakas kaktetna odpowiedz a nie owijanie w bawełne zeby zyzstac pare punktow albo prossze sie przyznac ze nie znacie odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!!

0
  • #8 10 Lis 2004 00:00
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Witam. Nie wiem skąd ta agresja u kolegi Puchacza. Skoro ktoś interesuje się tematem i prosi o konkretne odpowiedzi na konkretne pytania to chyba taka jest właśnie procedura "naprawy na odległość". Bez dokładnych danych z poczynionych kroków naprawdę trudno jest od razu ustalić przyczynę nawet prostej usterki. Jeżeli taka droga koledze nie odpowiada (a widzę że nie) to można znależć w książce telefonicznej numer do jakiegoś serwisu i ich poprosić o pomoc.

0
  • #9 10 Lis 2004 10:56
    elektryk2000

Puchacz napisał:
    (....) Prosze nadal o jakas kaktetna odpowiedz a nie owijanie w bawełne zeby zyzstac pare punktow albo prossze się przyznac ze nie znacie odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!!

Po pierwsze, nie odpowiadalem ci aby zyskac punkty. Mam w tej chwili wystarczajaca ilosc punktow a nawet duzo wiecej niz planuje wykorzystac w najblizszym czasie.

Po drugie, jak wszyscy na tym forum pisze bezinteresownie. Jednak gdy proby pomocy nazywasz "owijaniem w bawelne" i zarzucasz mi pisanie dla punktow to ja sie wyłączam.

Moze znajdziesz kogos naiwnego jeszcze kto ci odpowie narazajac sie na takie podsumowanie.
    Jesli nie - jak juz napisal Kolega wyżej -ksiazka telefoniczna w łapy i do roboty

PS
    Trafny nick obrałeś...

0
  • #10 10 Lis 2004 12:51
    zayzayer
    Specjalista AGD

:arrow: Puchacz. Wywal ten złom na szrot. Kto to widział żeby naprawiać taką hipermarketową jednorazówkę. Nie stać cię na nic lepszego? Wstyd.

0
  • #11 10 Lis 2004 22:18
    skryn
    Admin grupy AGD

zayzayer napisał:
    :arrow: Puchacz. Wywal ten złom na szrot. Kto to widział żeby naprawiać taką hipermarketową jednorazówkę. Nie stać cię na nic lepszego? Wstyd.

itd itp. Dlaczego coraz trudniej naprawia się sprzęt AGD (nie tylko)? Ano właśnie dlatego!!! Ktoś chce naprawić coś nie do naprawienia (na odległość).
    Pozdrawiam.

PS. Przykłady można by mnożyć. (Wezwij autoryzowany serwis-pole do popisu).

0
  • #12 10 Lis 2004 22:25
    reperator
    Poziom 18  

Kolego Puchacz agresja rodzi tylko agresję więc niesądzę by ktoś ci chciał pomagać ja pauzuję. Jestem serwisantem Whirlpola od wielu lat ale takiej usterki niewidziałem więc może coś przeoczyłeś. Miłego dzwonienia do serwisu życzę . Pozdrowienia

0
  • #13 10 Lis 2004 22:32
    skryn
    Admin grupy AGD

reperator napisał:
    Kolego Puchacz agresja rodzi tylko agresję więc niesądzę by ktoś ci chciał pomagać ja pauzuję. Jestem serwisantem Whirlpola od wielu lat ale takiej usterki niewidziałem więc może coś przeoczyłeś. Miłego dzwonienia do serwisu życzę . Pozdrowienia

Jestem za!
    Pozdrawiam.

PS. Nie chciałbym, aby nowi USER`S zraziliby się do elektroda.pl.

0
  • #14 30 Sie 2008 18:07
    operatorww
    Poziom 1  

no i proszę u mnie zrobiło się dokładnie to samo , i za pomocą kilku prostych narzędzi zrobione ! zaraz po ściągnięciu lewego boku na samym dole bębna znajduje się mały zbiorniczek , do i z którego za pomocą gumowego wężyka pobierana i oddawana jest woda z pompki .... o jejuchna! sam kamień !!!!, zero przepływu . Wyczyszczony , przepłukany i gra jak ta lala

2
  • #15 30 Sie 2008 18:11
    elektryk2000

operatorww napisał:
    no i proszę u mnie zrobiło się dokładnie to samo , i za pomocą kilku prostych narzędzi zrobione ! zaraz po ściągnięciu lewego boku na samym dole bębna znajduje się mały zbiorniczek , do i z którego za pomocą gumowego wężyka pobierana i oddawana jest woda z pompki .... o jejuchna! sam kamień !!!!, zero przepływu . Wyczyszczony , przepłukany i gra jak ta lala

Brawo MISTRZU!!!!!!!!! Jesteś wielki!!!!!
    ;)

1