Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujniki robota mobilnego

szarik88 10 May 2011 12:28 1296 3
 • #1
  szarik88
  Level 10  
  Witam serdecznie.
  Szukam pomysłów na proste czujniki dla robota mobilnego. Np. sensor koloru, sensor odległości, itp. Chciałbym wykonać te czujniki możliwie jak najprościej i najmniejszym kosztem pieniężnym . Poszukuję pomysłów, schematów, ogólnie natchnienia. Z powodu braku wystarczające wiedzy proszę również o pomoc w założeniu na jakim procesorze bym mógł to wykonać i przeprowadzić testy.
 • #2
  LoLek85
  Level 28  
  Kolego czy nie przesadzasz z tym zakładaniem nowych tematów? Który to już z kolei? Poczytaj regulamin i dopiero zakładaj temat, bo te poprzednie moderator usunął nie dlatego, że miał zły dzień.
 • #3
  szarik88
  Level 10  
  Przepraszam zapomniałem usunąć . Już usuwam

  Dodano po 14 [minuty]:

  Wcześniej moderator raportował z powodu języka i postów w kilku miejscach te tematy są już w koszu teraz wstawiłem tylko tutaj. Proszę tylko o pomoc w wyznaczeniu jakie czujniki będą najprostsze w wykonaniu samodzielnym. Chce wykonać Dalmierz ultradźwiękowy, czujniki podczerwone do wykrywania przeszkód, czujnik obrotów silnika. Dlatego szukam innych wielkości fizycznych dla, których wykonanie czujniki nie będzie zbyt skomplikowane. Jak pisałem wyżej szukam natchnienia od osób które mają większa wiedzę niż ja.
 • Helpful post
  #4
  bogdan_p
  Level 39  
  Quote:
  Chciałbym wykonać te czujniki możliwie jak najprościej i najmniejszym kosztem pieniężnym .

  Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w elektronice to w sumie najprościej kupić gotowe czujniki , pozornie cena jest wysoka ale jak wziąć pod uwagę wszystkie czynniki związane z własną budową to wyjdzie na to samo ponadto bez stresów i nerwów . Bez względu czy kupisz czy zrobisz dowolny czujnik i tak podstawa to dobre oprogramowanie w tym miejscu kłania się znajomość mikrokontrolerów oraz ich programowania . Gotowe czujniki znajdziesz w kolegi MirekCz https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1471064.html , również na forum znajdziesz budowę różnego rodzaju czujników tylko dokładnie zastanów się co tak naprawdę jest Ci potrzebne i z czym dasz sobie radę .