Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacyjka Peugeot fox. Jak połączyć kable, aby skuter wystartował?

arek35087 17 May 2011 09:26 12592 10
IGE-XAO
    arek35087
    Level 16  
    Witam.
    Właśnie stałem się posiadaczem tegoż skuterka.
    Z tym, że kluczyk do stacyjki jest wytarty.
    Pytanie brzmi jak trzeba "połączyć" kable, tak aby skuter wystartował, działały światła i rozrusznik?
    Czy dało się zaadaptować stacyjkę od np. simsona sr50, czy innego motoru, skutera?
    Bardzo proszę o pomoc,:-)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
    jack63
    Level 43  
    Proponuje nic nie kombinować z innymi stacyjkami. Istniejącą stacyjkę, o ile jest sprawna elektrycznie, delikatnie wypiąć z kali zaznaczając gdzie który był. Chyba, że jest kostka łączeniowa wtedy no problem. Wymontowaną stacyjkę należy zanieść do dobrego fachowca od kluczy. Fachowiec mając ją w ręce dorobi nowe klucze do istniejącego bębenka lub wymieni bębenek na nowy z kluczykami.
  • IGE-XAO
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na pewno się da. Zaopatrz się w schemat elektryczny pojazdu, na nim powinna być tabelka łączeń stacyjki. Na jej podstawie zastosujesz jakiś zamiennik.
    Można to sprawdzić samemu z pomocą miernika lub nawet żarówki.
    arek35087
    Level 16  
    A czy ktoś może posiada ten schemat instalacji, goglowałem trochę, lecz nic nie znalazłem :cry::cry:
    mczapski
    Level 39  
    Peugeoty lubią mieć immobiliser. Nie wiem jak u ciebie. A jeśli ma to juz sprawa trudniejsza. Generalnie schematy instalacji elektrycznych są osiągalne więc idzie coś wydedukować nawet jeśli nie ma tego całkiem odpowiadającego. Generalnie należy zasilić moduł zapłonowy.
    mieczyg
    Level 14  
    ile masz tam kabli i jaki kolory?
    arek35087
    Level 16  
    Kabli jest 5 o ile się nie mylę to kolory są czerwony, czerwono-czarny zielony czarny i biało-czarny
  • Helpful post
    mieczyg
    Level 14  
    czerwony akumulator(+)
    czarny (+)po załączeniu stacyjki
    zielony masa(-)
    czarno-biały gaszenie

połącz kabel czerwony i czarny ze sobą (będziesz miał całe zasilanie światła itp.)

połącz zielony i czarno-biały jak chcesz zgasić silnik (pamiętaj czarno-biały jest do gaszenia)

Dodano po 8 [minuty]:

Ale ja na twoim miejscu w takie rzeczy bym się nie bawił tylko kupił nową stacyjkę
    POWODZENIA

Dodano po 18 [minuty]:

tylko przed podłączeniem upewnij się czy jest tak jak ci podałem
  • Helpful post
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Skutery Peugeot z zapłonem AC-CDI mają inaczej zbudowaną stacyjkę, dodatkowo rozłączają i zwierają przewód zasilania modułu CDI. Instrukcja Peugeota: http://www.mediafire.com/?fbndcm3iuit
    Nie wiem jak jest w tej Mofie. Lepiej ściągnij schemat instalacji elektrycznej, ja nie mam zamiaru się rejestrować by ściągnąć: http://www.scooterhulp.com/elektrische-schemas/8070-peugeot-fox-alle-schemas.html

Wróć!
    Tutaj masz schematy elektryczne tego modelu, katalog MANUELS ATELIERS - WORKSHOP MANUALS / PEUGEOT / PEUGEOT electrique / SCHEMAS ELECTRIQUES - ELECTRICAL WIRING
    http://www.mediafire.com/SV4EVER
    arek35087
    Level 16  
    wielkie dzięki, schematy się przydały się przy kontrolkach poziomu paliwa i oleju, które to były zamienione:-)
    Jednak samemu udało mi się dojść do tego jak go odpalić, po schemacie od innego peugeota z tą samą stacyjką.
    arek35087
    Level 16  
    Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu:-)
    Czy cylinder od np peugeota buxy czy SPEEDFIGHT będzie zgodny z foxem??
    Nie udało mi się nic znaleźć poza tym że jest zgodny z hondą wallaroo, lecz to nie rozwiązuje mojego problemu, gdyż chciałem założyć cylinder 80cc a wymiana cylindra i tak jest konieczna bo pękniente jest trzymanie wydechu.
    Proszę o odpowiedź.