Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacyjka Peugeot fox. Jak połączyć kable, aby skuter wystartował?

arek35087 17 Maj 2011 09:26 9127 10
  • #1 17 Maj 2011 09:26
    arek35087
    Poziom 16  

Witam.
    Właśnie stałem się posiadaczem tegoż skuterka.
    Z tym, że kluczyk do stacyjki jest wytarty.
    Pytanie brzmi jak trzeba "połączyć" kable, tak aby skuter wystartował, działały światła i rozrusznik?
    Czy dało się zaadaptować stacyjkę od np. simsona sr50, czy innego motoru, skutera?
    Bardzo proszę o pomoc,:-)

1 10
  • #2 17 Maj 2011 11:14
    jack63
    Poziom 42  

Proponuje nic nie kombinować z innymi stacyjkami. Istniejącą stacyjkę, o ile jest sprawna elektrycznie, delikatnie wypiąć z kali zaznaczając gdzie który był. Chyba, że jest kostka łączeniowa wtedy no problem. Wymontowaną stacyjkę należy zanieść do dobrego fachowca od kluczy. Fachowiec mając ją w ręce dorobi nowe klucze do istniejącego bębenka lub wymieni bębenek na nowy z kluczykami.

0
  • #3 17 Maj 2011 11:28
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na pewno się da. Zaopatrz się w schemat elektryczny pojazdu, na nim powinna być tabelka łączeń stacyjki. Na jej podstawie zastosujesz jakiś zamiennik.
    Można to sprawdzić samemu z pomocą miernika lub nawet żarówki.

0
  • #4 17 Maj 2011 21:39
    arek35087
    Poziom 16  

A czy ktoś może posiada ten schemat instalacji, goglowałem trochę, lecz nic nie znalazłem :cry::cry:

0
  • #5 18 Maj 2011 07:40
    mczapski
    Poziom 38  

Peugeoty lubią mieć immobiliser. Nie wiem jak u ciebie. A jeśli ma to juz sprawa trudniejsza. Generalnie schematy instalacji elektrycznych są osiągalne więc idzie coś wydedukować nawet jeśli nie ma tego całkiem odpowiadającego. Generalnie należy zasilić moduł zapłonowy.

0
  • #6 18 Maj 2011 13:27
    mieczyg
    Poziom 14  

ile masz tam kabli i jaki kolory?

0
  • #7 21 Maj 2011 16:38
    arek35087
    Poziom 16  

Kabli jest 5 o ile się nie mylę to kolory są czerwony, czerwono-czarny zielony czarny i biało-czarny

1
  • Pomocny post
    #8 22 Maj 2011 09:45
    mieczyg
    Poziom 14  

czerwony akumulator(+)
    czarny (+)po załączeniu stacyjki
    zielony masa(-)
    czarno-biały gaszenie

połącz kabel czerwony i czarny ze sobą (będziesz miał całe zasilanie światła itp.)

połącz zielony i czarno-biały jak chcesz zgasić silnik (pamiętaj czarno-biały jest do gaszenia)

Dodano po 8 [minuty]:

Ale ja na twoim miejscu w takie rzeczy bym się nie bawił tylko kupił nową stacyjkę
    POWODZENIA

Dodano po 18 [minuty]:

tylko przed podłączeniem upewnij się czy jest tak jak ci podałem

3
  • Pomocny post
    #9 22 Maj 2011 20:53
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Skutery Peugeot z zapłonem AC-CDI mają inaczej zbudowaną stacyjkę, dodatkowo rozłączają i zwierają przewód zasilania modułu CDI. Instrukcja Peugeota: http://www.mediafire.com/?fbndcm3iuit
    Nie wiem jak jest w tej Mofie. Lepiej ściągnij schemat instalacji elektrycznej, ja nie mam zamiaru się rejestrować by ściągnąć: http://www.scooterhulp.com/elektrische-schemas/8070-peugeot-fox-alle-schemas.html

Wróć!
    Tutaj masz schematy elektryczne tego modelu, katalog MANUELS ATELIERS - WORKSHOP MANUALS / PEUGEOT / PEUGEOT electrique / SCHEMAS ELECTRIQUES - ELECTRICAL WIRING
    http://www.mediafire.com/SV4EVER

1
  • #10 24 Maj 2011 09:36
    arek35087
    Poziom 16  

wielkie dzięki, schematy się przydały się przy kontrolkach poziomu paliwa i oleju, które to były zamienione:-)
    Jednak samemu udało mi się dojść do tego jak go odpalić, po schemacie od innego peugeota z tą samą stacyjką.

0
  • #11 27 Maj 2011 01:55
    arek35087
    Poziom 16  

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu:-)
    Czy cylinder od np peugeota buxy czy SPEEDFIGHT będzie zgodny z foxem??
    Nie udało mi się nic znaleźć poza tym że jest zgodny z hondą wallaroo, lecz to nie rozwiązuje mojego problemu, gdyż chciałem założyć cylinder 80cc a wymiana cylindra i tak jest konieczna bo pękniente jest trzymanie wydechu.
    Proszę o odpowiedź.

1
  Szukaj w 5mln produktów