Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wygłusznie drzwi i glośnik 110->165mm w Audi A3

21 Maj 2011 14:46 11435 11
  • Poziom 12  
    Witam posiadam audi A3 97r ( bez systemu BOSCH ) Proszę o pomoc i rady odnośnie mojej koncepcji.

1. Czy wygłuszać karoserie ?
    Mianowicie czy ma sens lub czy powinienem wygłuszać matami tą żółtą karoserię? Widzę że już tu są jakieś maty seryjnie poprzyklejane.

Co też powinienem okleić takimi matami by dało to jakiś efekt bądź czy jest to w ogóle potrzebne ? Spotkałem takie Maty w cenie 5 zł ( 25x50 cm) myślę że nie jest to drogo a słyszałem że znacznie poprawia jakość dźwięku w aucie.

2.Zamiana głośników 110mm na 165mm

Oryginalne głośniki w drzwiach to NOKIA <11cm> 4 OHM.
    Chce tutaj włożyć głośniki 165mm jednak jest pewien szkopuł w tym iż maksymalna przestrzeń jaką dysponuje to około 65 mm .Przyłożyłem głośnik DAX 165 mm i się praktycznie bez problemu zmieścił jednak leżał na membranie(muszę wygospodarować jeszcze miejsce na skok membrany) , jego wysokość łącznie z zawieszeniem membrany to właśnie 65mm.

Tak wygląda tapicerka czy też wnętrze drzwi gdzie znajduje się głośnik
    Czy to jest jakieś wygłuszenie czy po prostu izolacja?
    Może powinienem ją wyciąć (w miejscu gdzie jest głośnik) by dźwięk bez przeszkód przedostawał się dalej?

Miejsce osadzenia głośnika:
    Tutaj spokojnie mieści się 165 mm, głębokość w tym miejscu wynosi 70mm jeśli zetnę mocowania oryginalnego głośnika.
    Czy powinienem to miejsce dodatkowo zabudować by stworzyć jakąś komorę rezonansową przy pomocy np włókna szklanego wygłuszonego od środka?(jednak nie wiem na pewno czy znajdę na to miejsce ponieważ zaraz za głośnikiem jest prowadnica szyby lecz jestem tu dobrej myśli)

Głośniki jakie chciał bym zamontować to HERTZ HSK 165 jednak nie wiem jaki ma skok membrany a nie chciał bym by uderzał membraną od środka w tapicerkę.

Nie wiedzę tematu by ktoś próbował wsadzić tu 165 mm wszędzie na forum odnajduje info iż jest to jeśli w ogóle możliwe to dość kłopotliwe.Jednak mam w bagażniku dość mocne głosiki i wokal po prostu jest za cichy więc nie boję się próbować.
  • Computer Controls
  • Poziom 12  
    No dzięki , temat może będzie pomocny.
    Lecz ja w audi nie mogę ściągnąć maskownic.Jeśli byś mógł to podaj mi wysokość całkowitą tych HSK 165 jak przyjdą a jak byś jeszcze podał wysokość wraz z maksymalnym bądź średnim wychyleniem membrany był bym bardzo wdzięczny. Jeśli taki wymiar mieścił by się w okolicach 70mm to mogę zamówić te głośniki bez obaw a tak nie wiem czy mi wejdą albo nie będą uderzały od środka w maskownice.
  • Computer Controls
  • Poziom 15  
    Może takie rozwiązanie Ciebie zadowoli:
  • Poziom 12  
    Kalasz super rozwiązanie , gdzie można dostać takie dystanse wyprofilowane ?(oczywiście odpowiednio dla mojego audi) Ponieważ po zewnętrzne stronie też mam strasznie faliście drzwi wyprofilowane
  • Poziom 15  
    Ja sam je robiłem. Potrzebne materiały to MDF, żywica epoksydowa, mata szklana, szpachla do wykończenia i kawałek skóry klejonej butaprenem. Wytłumienie to mata STP gold bulk solution na blachę drzwi, a na tapicerkę STP BTP 10. Powerbasy szybko wymieniłem na Morel Maximo 6.2 a tweetery przeniosłem na słupki.
  • Poziom 15  
    marcin.sz.d.d napisał:

1. Czy wygłuszać karoserie ?
    Mianowicie czy ma sens lub czy powinienem wygłuszać matami tą żółtą karoserię? Widzę że już tu są jakieś maty seryjnie poprzyklejane.
    ...
    Co też powinienem okleić takimi matami by dało to jakiś efekt bądź czy jest to w ogóle potrzebne ? Spotkałem takie Maty w cenie 5 zł ( 25x50 cm) myślę że nie jest to drogo a słyszałem że znacznie poprawia jakość dźwięku w aucie.

Oczyść i odtłuść dokładnie tą żółtą blachę i przyklej maty na całej powierzchni. Podklej tapicerkę gąbką. Poupinaj kable aby nie rzęziły. Możesz też podkleić je gąbką. To samo z cięgnami zamków. Wszystkie śruby i spinki, które się wyrobiły warto wymienić. Tam nie ma prawa nic trzeszczeć nawet przy największej łupance.
  • Poziom 12  
    Rozumiem iż takie tanie wygłuszenie nie wchodzi w grę gdyż nie zda to egzaminu ani nie będzie rezultatu.W takim razie odpuszczę to sobie bo te maty STP kosztowały by mnie blisko 150zł

Mam jeszcze jedno pytanie bo postanowiłem jednak te głośniki wcisnąć pod tapicerkę i znalazłem miejsce tam na te HSK 165 lecz pytanie jest takie :
    Czy magnes głośnika może niemal dotykać tego słupka w drzwiach tak w przypadku tego głośnika na zdjęciu poniżej. Głośnik nie będzie bezpośrednio dotykał tego słupka bo dzieli go będzie 2-3mm maty. Oraz czy taki blaszany słupek nie wpływa jakoś szkodliwie na działanie głośnika? Bo w końcu magnes będzie go silnie przyciągał

• Poziom 12  
    Rozumiem suzuki wygłuszenie jest ważne bynajmniej aktualnie fundusze nie pozwolą mi na to ( nawet te maty z allegro po 3 zł już nie mieściły się w moim zasięgu) więc lepiej to odłożę na wakacje. Rozebranie drzwi zajmuje mi 1 min więc i odkręcenie 2 śrubek. Teraz muszę się skupić na naprawdę głośnym przodzie wątpię bym idąc w twoje ślady ( najpierw wygłuszył , potem głośniki) coś osiągnął z tymi 11mm głośnikami noki.

Rozwiałem już niemal wszystkie wątpliwości co do montażu 165mm . Pozostało tylko to pytanie z postu wyżej : Czy magnes głośnika może dotykać tego metalowego słupka . Domyślam się że to może jakoś zakłócać jego pole magnetyczne lecz czy to z kolei wpłynie na grę ?
  • Poziom 12  
    Rozumiem że milczenie jest oznaką zgody , w takim razie uważam że głośnikom nic nie będzie jeśli magnes będzie kontaktował z słupkiem ( mam możliwość izolacji ołowiem zastosować profilaktycznie ?)
  • Poziom 40  
    Daj kawałek gumy żeby nie brzęczało w razie drgań.