Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2 '02 1,2 v8 stacyjka

31 Maj 2011 19:04 7842 17
  • Poziom 21  
    Witam kolegów i koleżanki na forum.

Od pewnego czas mam problem z przekręceniem kluczyka w stacyj. 2 komplety kluczyków to samo, zamek drzwi otwiera sie bezproblemowo. Nie ma znaczenia czy kierownica była zablokowana czy nie.

Powiedzcie mi jakie są sposoby naprawy tego, wymiana stacyjki, jakiejś jej części?

Mniej więcej powiedzcie ile to może kosztować, żeby nie okazało sie, że jakiś "fachowiec" wciśnie mi nie wiadomo co :)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    zgadzam się z kolegą wyżej ;)
    P.S
    punto 1.2 V8 ? jest taki model?
  • Poziom 21  
    się naprawia, nie wymienia, ok. 120-150PLN.
  • Poziom 28  
    Jak się wie jak to się naprawi.
  • Poziom 12  
    oddaj fachowcom, jak mówi Solo nie powinno być więcej niż 150zł o ile stacyjka da się jeszcze przekręcić. Bez tego nie wyjmiesz wkładu.
  • Poziom 43  
    Prawdopodobnie wytarły ci się kluczyki. Częsta przypadłość w Fiatach. Stacyjka jest bardziej dokładna od zamka w drzwiach. Zamów kluczyk i będzie OK.
  • Poziom 21  
    kkknc napisał:
    Zamów kluczyk i będzie OK.

Tyle że to code2, cały klucz z 350 PLN ....
  • Poziom 21  
    kkknc napisał:
    Prawdopodobnie wytarły ci się kluczyki. Częsta przypadłość w Fiatach. Stacyjka jest bardziej dokładna od zamka w drzwiach. Zamów kluczyk i będzie OK.

Kluczyk na pewno mi sie nie wytarł, bo zapasowy nie był wcale używany i jest to samo. Fachowcowi oddam na 100% tylko chciałbym mniej więcej temat ogarnąć, bo jak sami najlepiej wiecie są fachowcy i fACHOWCY.
  • Poziom 12  
    Poszukaj fachowców od dorabiania kluczy i napraw zamków. Z autopsji wiem, że znacznie lepiej sobie radzą od warsztatów samochodowych. Do tego jeżeli nawet klucz byś miał wytarty to lepiej przełożyć immo do nowego "opakowania" klucza. Co prawda fiatowskie klucze wycierają się szybko ale zapadki też się rozjeżdżają wybitnie chętnie.

BTW w ASO nie mniej niż 600zł taki kluczyk kosztuje...
  • Poziom 21  
    kkknc napisał:
    Rok temu w ASO zapłaciłem za kluczyk 290zł.

Ale razem z programowaniem ?
  • Poziom 12  
    Nie wiem jaka jest różnica cenowa między serwisami, w Olsztynie jestem na bieżąco i koszt klucza z immo to od 400zł, przychodzi wycięty plus koszt kodowania. Tylko z kartą kodową...
  • Poziom 43  
  • Poziom 21  
    Tylko w moim przypadku to nie kwestia kluczyka tylko stacyjki ;)
  • Poziom 12  
    Odpowiedź prosta, rozjechały się zapadki, trzpień w stacyjce nie chowa się do końca i blokuje. O ile istnieje możliwość przekręcenia klucza na koszt nie powinien przekraczać 200zł ze wskazaniem na 150zł a nawet 100zł jeżeli sam zdemontujesz stacyjkę co nie jest to skomplikowane.
  • Poziom 10  
    Witam miałem podobny problem można rozebrać zalać wd40 przedmuchać i będzie git
  • Poziom 1  
    witam dzisiaj rozebrałem w mak stacyjkę i okazało się ze stacyjka i kluczyk są wytarte trzeba odkręcić plastik od spodu następnie włożyć kluczyk do stacyjki i przekrecić do momentu w którym schowa sie blaszka w dziurce , trzymamy srubokretem blaszkę i wyciagamy cały bębenek nastepnie sciągamy zabezpieczenie z tył bebenka i wyciagamy srodek tylko pamiętajmy aby kluczyk był w stacyjce(bedzie trzymał blaszki ) i delikatnie wyciągnąć bo blaszki inaczej wystrzela( przy wyciaganiu wyciagnac kluczyk o jeden zabek) po wyciagnieciu delikatnie pilniczkiem scieramy podłużną blaszkę która jest odpowiedzialna za zacinanie i trzymanie kluczyka w stacyjce pamiętajmy aby nie przesadzić bo kluczyk bedzie mozna wyjac ze stacyjki w czasie jazdy ale to nic nie powoduje bądź dorobić nowy kluczyk który nie będzie wyrobiony ale nie wiem czy pomoże. Można tez wyciagnać cała tylko łby srub sa oryginalnie urwane i trzeba popukac śrubokrętem pózniej juz w palcach idzie nie odpinajmy immobilisera i mozna na wszelki wypadek odpiac kleme