Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neckar N19 E odpala i gasnie odpala i gasnie i tak w kółko

06 Cze 2011 22:59 3622 13
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak wyżej tylko, że jak elektroda się zagrzeje odcina gaz i z powrotem odpala.
    Nie jest to wina elektrody, modułu, ani elektrozaworów.
    Proszę o pomoc doświadczonego serwisanta.
    P.S. I proszę o nie odsyłanie do serwisu, jeśli ktoś spotkał się z takim przypadkiem to proszę o pomoc.

• Moderator na urlopie...
    Jestem serwisantem Junkersa, ale prosiłeś o nieodsyłanie do serwisu, więc... szukaj dalej.
    Na marginesie, może być wiele usterek różnych elementów. Ale cóż...
  • Poziom 9  
    Byłeś pomocny sprawa najprawdopodobniej tkwi w zespole gazowym (reduktorze) tak dzieje sie czasami jak się zakłada te nowe neckary

• Moderator na urlopie...
    Jako osoba nieuprawniona do naprawy nowych urządzeń, Twoja ingerencja może skutkować utratą uprawnień gwarancyjnych.
    hydrokrak napisał:
    ... w zespole gazowym (reduktorze)...
    ???
  • Poziom 9  
    Kolego wiem ze tak jest ale po prostu nurtuje mnie sytuacja kiedy montuje piec a tu tak sie dzieje

Dodano po 20 [minuty]:

A dodam ze sterownik sprawdzony, elektro zawory sprawne, czujniki również wiec jest dużo wykluczeń podstawowych awarii
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Trzeba sprawdzić ciśnienie ruchowe układu zasilania.
    Związane np z zabrudzonymi filtrami przed kotłem (na reduktorze, sprawdzić sam reduktor a zwłaszcza odpowietrzenie membrany bo osy uwielbiają takie małe ciasne miejsca :D).
  • Poziom 9  
    Co do os to nie możliwe bo jest to fabrycznie nowy piec i zabrudzenia filtra też nie wchodzą w grę co do ciśnienia to faktycznie nie sprawdzałem ale o odkręceniu na przykład pomarańczowego elektrozaworu świeczki ciśnienie gazu wydaje się być ok ale z mierze jeszcze jak by ktoś miał jakieś pomysły jeszcze to zapraszam
    Jeśli montujesz termy to poproś serwisanta.Nie kombinuj sam.
    Dziubek 102 powiedz jak sprawdzić ciśnienie ruchowe (dynamiczne) w termie która nie odpaliła może osą.
    Moderowany przez mirrzo:

Zmodyfikowałem część tekstu

EE a od kiedy ciśnienie dynamiczne sprawdza się na kotle? Tzn sprawdza się ale właściwie przed. Patrz czerwone kółko-> czyli przed zespołem gazowym.
    Mierzy się tu... podczas pracy nawet bardzo krótkiej to chyba wyjaśnia kwestie i opinie kolegi wyżej.

I tak właśnie myślący serwisanci przyjeżdżali i chcieli wymieniać palnik za 6 tysi.

I co ma reduktor gazu wspólnego z membraną w kotle??
    hydrokrak napisał:
    Witam jak wyżej tylko że jak elektroda się zagrzeje odcina gaz i z powrotem odpala.
    Jak autor nadmienił odpala...
    Widzieliście kiedykolwiek reduktor gazu?
    Sprawdzamy otwór zaznaczony na zdjęciu można się zdziwić. Oczywiście to wersja lpg ale większej mocy reduktory będą wyglądać w budowie podobnie.

hydrokrak napisał:
    Byłeś pomocny sprawa najprawdopodobniej tkwi w zespole gazowym (reduktorze) tak dzieje sie czasami jak się zakłada te nowe neckary
    Kolega jest mało doświadczony i myli pojęcia, albo ja nie wiem co to jest reduktor. Czy to jest jakiś element termy?
    Armatura gazowa jest swego rodzaju reduktorem gazu (dla mało doświadczonych) ciśnienie gazu GZ 50 wchodzi do termy kotła 20mbara a na palniku mamy 5-13mb .Akurat krociec pomiaru ciśnienia wejściowego w Neckarze jest przed armaturą .w poprzedniej wersji było to w armaturze.Kolega czepia się ogólnie przyjętego słownictwa i twierdzi że odpalanie palnika zapalającego to krótka praca ale czego-palnika zapalającego.
  • Poziom 9  
    Dziękuje kolego niestety wyrażam się prostym językiem tzn. miałem na myśli zespół gazowy a właściwie jego element który jest odpowiedzialny za redukcje ciśnienia mianowicie w Neckarze jest on zintegrowany z zespołem gazowy tzn. śruba regulacyjna poziomu mocy palnika bezpośrednio ustawia wychylenie membrany a właściwie iglicy zaworu natomiast np. WRP 250 jest osobno ten reduktor.
    akwedukt napisał:
    Armatura gazowa jest swego rodzaju reduktorem gazu (dla mało doświadczonych) ciśnienie gazu GZ 50 wchodzi do termy kotła 20mbara a na palniku mamy 5-13mb .Akurat krociec pomiaru ciśnienia wejściowego w Neckarze jest przed armaturą .w poprzedniej wersji było to w armaturze.Kolega czepia się ogólnie przyjętego słownictwa i twierdzi że odpalanie palnika zapalającego to krótka praca ale czego-palnika zapalającego.

Ale że tak powiem po polsku możesz pisać?
    Sprawdź sobie "osą" jak umiesz, ja będę sprawdzał manometrem.
    Zwróciłem uwagę, że nie tylko urządzenia mogą wpływać na swoją pracę. Każdy instalator a na pewno serwisant powinien to mieć na uwadze.
    Kolega natomiast totalnie nie rozumie o czym ja piszę i na dodatek drwi sobie z innego użytkownika, no gratuluje:D, Próbuje udowodnić też iż nie ma potrzeby sprawdzania czystości i poprawnego działania instalacji gazowej a wina zawsze leży po stronie urządzenia . :D To gratuluje 2 raz, masz kompetentnych gazowników w okolicy (producenci są "be").

Do autora postu :
    Tak kolego można by tak opisać zawór gazowy, ale nigdy takiego sformułowania w branży gazowej nie usłyszysz. "Zawór gazowy modulowany" brzmi trochę bardziej zrozumiale, ale ok nie ważne. Jeżeli wykluczone zostanie błędne działanie instalacji gazowej tzn czystość filtrów (wszystkich), poprawne ciśnienia. A będzie to trwało raptem 10 minut. To wtedy zostaje zasięgnąć rady użytkownika "akwedukt" (choć może dopytaj się kogoś innego).
    Sprawdzenie czystości w nowej termie ale jaja.Zwróciłem uwagę, że nie tylko urządzenia mogą wpływać na swoją pracę- co poeta chciał przez to powiedzieć.
  • Poziom 9  
    ok był serwisant niestety nie było mnie przy tym ale mówił że ten problem ponoć często występuje. Coś rozruszał w zaworze gazowym modulowanym i ogrzewacz działa.

Proszę poprawić błędy pisowni i nie usuwać wpisów. Za nieczystą grę nagradzam upomnieniem.
    mod - mirrzo