logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Telefon z darmową nawigacją GPS bez AGPS - jakie modele?

ralfik 13 Cze 2011 19:11 2677 13
REKLAMA
  • #1 9607841
    ralfik
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Ocena: 8
    Witam i z góry przepraszam, jeżeli poruszam temat już istniejący, ale elektroda tak bardzo się rozbudowała, że coraz ciężej jest dotrzeć do poszukiwanych informacji.
    Mój problem. Zamierzam właśnie wymienić telefon komórkowy i poszukuję takiego, który będzie służył sporadycznie jako nawigacja. Ponieważ "sporadycznie", więc nie opłaca mi się kupować programu do nawigacji i chciałbam mieć tę uslugę całkowicie za darmo. Marka nie gra tu roli. Wiem, że Nokia daje taką możliwość. Jakie jeszcze inne telefony to oferuja i jak to działa: jakie oprogramowanie, dokładność, niezawodność itp. No i oczywiście bez AGPS tylko samo GPS.
  • REKLAMA
  • #2 9607925
    kondziu jah
    Poziom 33  
    Posty: 2078
    Pomógł: 180
    Ocena: 122
    W sumie, to na wszystkie symbiany (nie tylko nokii) znajdzie sie jakas nawigacja. Nie wiem jak jest z innymi systemami.
  • #3 9608047
    rradi
    Poziom 19  
    Posty: 283
    Pomógł: 22
    Ocena: 31
    Z tego, co mi wiadomo (choć mogę się mylić), chyba tylko Nokia oferuje darmowe mapy ovi, które z własnego doświadczenia mogę polecić. Nie jest to to samo, co na osobnych nawigacjach GPS, ale do sporadycznego korzystania w zupełności się nadaje.
    Za darmo pozostają jeszcze mapy google, które można zainstalować w każdym telefonie, ale one potrzebują ciągłego połączenia z siecią i w razie wyjazdu za granicę, albo braku zasięgu nic nie pomogą.
    A jeśli chodzi o A-GPS, to jest to to samo, co zwykły GPS, ale wyszukiwanie pozycji jest przyspieszone dzięki danym ze stacji bazowych telefonii komórkowej (z tego, co mi wiadomo, wszystkie telefony to oferują). Jeśli chcesz, możesz wyłączyć tą funkcję, ale według mnie nie ma to żadnego sensu, bo jest dość pomocna.
  • REKLAMA
  • #4 9608473
    djtonka
    Poziom 25  
    Posty: 1001
    Pomógł: 63
    Ocena: 88
    Wszystkie GPS w nokiach są ustawione na prace znormalizowaną czyli nie za dokładnie i nie za szybko. Ja nie narzekam na mapy ovi. A-GPS to nie jest GPS!!! naprawdę skąd takie wiadomości?
    GPS to system a A-GPS to usługa wspomagająca która na podstawie odebranych danych ze stacji bazowych jest w stanie zawęzić obszar szukania dla sygnału GPS. Oczywiście można w noki ustawić tylko stacje bazowe ale w tedy dokładność liczona może być w kilometrach.
  • #5 9616288
    ralfik
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Ocena: 8
    Dzieki. Na koniec pytanie do ew. posiadaczy telefonow Nokia 6730, E75, 6110 Navigator, E52 (ten mi sie najbardziej podoba). Pytanie dotyczy odtwarzacza MP3.
    Czy telefon odtwarza od momentu, w ktorym skonczylo sie ostatnio sluchac, czy po ponownym wlaczeniu skacze do poczatku tytulu? Jest to dla mnie wazne.
    Slucham bardzo duzo audiobookow i kilkakrotne wysluchiwanie tego samego tytulu/rozdzialu od poczatku jest nieco denerwujace.
  • REKLAMA
  • #6 9618876
    Sett
    Poziom 11  
    Posty: 17
    Jak nie wyłączysz odtwarzacza tylko go minimalizujesz to będzie odtwarzał od momentu w którym skończyłeś. Jeśli szukasz tańszej alternatywy to polecam n95.
  • #7 9619009
    marcing27
    Poziom 16  
    Posty: 244
    Pomógł: 6
    Ocena: 47
    Mam nokie 6220 c wgrałem garmina i mam nawigacje za darmo na wieki.
  • #8 9620373
    ralfik
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Ocena: 8
    A czy Garmin jest za darmo? Jezeli tak, to mozna go wgrac na dowolna komorke.
    Czy myle sie?
  • #9 9621781
    marcing27
    Poziom 16  
    Posty: 244
    Pomógł: 6
    Ocena: 47
    Garmin jest 100% darmowy.
  • REKLAMA
  • #10 9621807
    viayner
    Poziom 43  
    Posty: 10627
    Pomógł: 1563
    Ocena: 2047
    Witam,
    kazda komorka na Androidzie ma nawigacje dostarczana z systemem, testowalem na ZTE Blade (nie polecam) i Samsung Galaxy (bez problemowo) dziala nie gorzej niz inne podobne aplikacje, co prawda opiera sie to o mapy googla wiec nie wszedzie jest idealnie ale dziala bez problemu przynajmniej u mnie.
    Pozdrawiam
  • #11 9621891
    jever 23
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3363
    Pomógł: 330
    Ocena: 280
    marcing27 napisał:
    Garmin jest 100% darmowy.

    Napewno? Korzystanie z programu jest darmowe- ale sam program kosztuje
    http://shop.locatelo.com/garmin-mobile-xt-europa.html
    O innych wersjach tu nie rozmawiamy.Także nie wprowadzaj w błąd autora że program jest w 100% darmowy.
  • #12 9622433
    marcing27
    Poziom 16  
    Posty: 244
    Pomógł: 6
    Ocena: 47
    Nie wprowadzam nikogo w błąd,kolega wgrał mi Garmina 1.5 roku temu i dotąd korzystam i nie zapłaciłem złamanego grosza.
  • #13 9622560
    djtonka
    Poziom 25  
    Posty: 1001
    Pomógł: 63
    Ocena: 88
    Z taką wiedzą o aplikacjach zainstalowanych w swoi telefonie nie powinieneś wypowiadać się w cale. Garmin to aplikacja płatna.
  • #14 9622665
    kkknc
    Poziom 43  
    Posty: 23648
    Pomógł: 1910
    Ocena: 6661
    marcing27 napisał:
    Nie wprowadzam nikogo w błąd,kolega wgrał mi Garmina 1.5 roku temu i dotąd korzystam i nie zapłaciłem złamanego grosza.

    Równie dobrze mógł ci wygrać inne pirackie oprogramowanie za które też nie zapłaciłeś ani złotówki czyli ukradłeś. A kolegę masz pasera który rozprowadza kradzione rzeczy.
    Do autora postu kup sobie dowolną mapę według naszego prawa możesz używać danego oprogramowania przez 7 lat, chyba że warunki licencji stanowią inaczej. Polecam telefon z WM dla tego systemu jest największy wybór programów do nawigacji.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy dyskutują na temat telefonów komórkowych, które oferują darmową nawigację GPS bez AGPS. Wskazują, że Nokia jest jedną z nielicznych marek, która zapewnia darmowe mapy Ovi, które są wystarczające do sporadycznego korzystania. Inne opcje to mapy Google, które wymagają połączenia z internetem. Użytkownicy podkreślają, że A-GPS to usługa wspomagająca GPS, a nie jego zamiennik. Wspomniano również o możliwościach nawigacyjnych w telefonach z systemem Android, takich jak ZTE Blade i Samsung Galaxy. Pojawiły się także kontrowersje dotyczące aplikacji Garmin, z różnymi opiniami na temat jej kosztów i dostępności.
REKLAMA