logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Hyundai Pony 1994 1.5 benzyna - brak iskry, paliwa i kontrolki check engine

boozyt 23 Cze 2011 17:51 2032 14
REKLAMA
  • #1 9643096
    boozyt
    Poziom 19  
    Posty: 436
    Pomógł: 7
    Ocena: 94
    Witam mam problem z ponnym 1994 rok silnik 1.5 benzyna .Nie odpala , brak iskry oraz nie podaje paliwa. Bezpieczniki sprawdzone i są ok. Nie świeci się także kontrolka check nawet po przekluczeniu kluczyka brak jej sygnalizacji a powinna się zapalić aż do momentu zapalenia. Sprawdzałem napięcia na ECU i są ale nie mam rozpiski pinów.
  • REKLAMA
  • #2 9643100
    gts1991
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 1354
    Pomógł: 110
    Ocena: 100
    Masz alarm albo immobilizer?
  • #3 9643105
    boozyt
    Poziom 19  
    Posty: 436
    Pomógł: 7
    Ocena: 94
    nie ma nic
  • #4 9643813
    patryk3444
    Poziom 20  
    Posty: 405
    Pomógł: 26
    Ocena: 57
    Najlepiej podjedź do elektryka samochodowego i podepnij go pod komputer
  • REKLAMA
  • #5 9644071
    lukaszzywicki
    Poziom 15  
    Posty: 156
    Pomógł: 11
    Ocena: 82
    Sprawdź dokładnie bezpieczniki przy aku.
  • REKLAMA
  • #6 9645794
    boozyt
    Poziom 19  
    Posty: 436
    Pomógł: 7
    Ocena: 94
    nie ma nikt w okolicach komputera do tego auta w moich okolicach. mam diaguna ale nie mam wtyczki do niego.
  • REKLAMA
  • #8 9647911
    boozyt
    Poziom 19  
    Posty: 436
    Pomógł: 7
    Ocena: 94
    kondesatory są dobre

    Moderowany przez Pawel wawa:

    Kolejne ostrzeżenie za pisownię. Był Kolega niejednokrotnie za to upominany. Ponieważ to recydywa to dokładam 30 dni blokady pisania.

  • #9 9647980
    fuelinyourblood
    Poziom 35  
    Posty: 2957
    Pomógł: 226
    Ocena: 1390
    W hyundaiu brak iskry i masowania wtryskiwaczy moze być spowodowany przez immo. Polecam podłączyc go pod carmana v scan. W immo jest opcja uruchamianie awaryjne. Kod 2345 i powinno zapalic. Jak nie nowe kluczyki i przypisanie.
  • #10 9654019
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 16093
    Pomógł: 1262
    Ocena: 4424
    Cytat:
    Nie świeci się także kontrolka check nawet po przekluczeniu kluczyka brak jej sygnalizacji a powinna się zapalić aż do momentu zapalenia.

    Tu jest problem i immo nie ma nic do tego.
  • #11 9654110
    fuelinyourblood
    Poziom 35  
    Posty: 2957
    Pomógł: 226
    Ocena: 1390
    Pawel wawa napisał:
    Cytat:
    Nie świeci się także kontrolka check nawet po przekluczeniu kluczyka brak jej sygnalizacji a powinna się zapalić aż do momentu zapalenia.

    Tu jest problem i immo nie ma nic do tego.


    A to dlaczego?
  • #12 9654171
    typowy_polaczek
    Poziom 11  
    Posty: 22
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Bo one nie miały immo. Po drugie, immo nie blokuje tego i tamtego. Skoro nie wiesz, co znaczy brak kontrolki silnika to po co pytasz.
  • #13 9657327
    Artur h
    Poziom 19  
    Posty: 348
    Pomógł: 30
    Ocena: 74
    Ten 1.5 pochodzi od Mitsubishi. Często w starszych rocznikach Mitsubishi 1.5 padały sterowniki.Znajomy miał identyczny problem .Wymiana sterownika(500zł) rozwiązała problem.Ale dla pewności lepiej podpiąć się pod komputer.Pozdrawiam
  • Pomocny post
    #14 9688095
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6361
    boozyt napisał:
    kondesatory są dobre

    To znaczy sprawdzone miernikiem rozumiem pod kątem pojemności i ESR?
    boozyt napisał:
    Sprawdzałem napięcia na ECU i są ale nie mam rozpiski pinów.

    Więc nic tak naprawdę nie sprawdziłeś. Lampka MIL jest sterowana z ECM, więc brak jej świecenia to albo brak zasilania modułu, albo uszkodzony on sam.
  • #15 9688669
    boozyt
    Poziom 19  
    Posty: 436
    Pomógł: 7
    Ocena: 94
    auto zrobione winny sterownik

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z Hyundaiem Pony z 1994 roku, silnik 1.5 benzyna, który nie odpala z powodu braku iskry, paliwa oraz nie świecącej kontrolki check engine. Sprawdzono bezpieczniki, które są w porządku. Użytkownik nie ma dostępu do komputera diagnostycznego, a kondensatory w ECU są sprawne. W dyskusji zasugerowano, że problem może być związany z immobilizerem, jednak niektóre odpowiedzi wskazują, że ten model nie był wyposażony w immobilizer. Wskazano również na możliwość uszkodzenia sterownika, co potwierdzono przez doświadczenia innych użytkowników. Ostatecznie, problem został rozwiązany przez wymianę sterownika.
REKLAMA