Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS APC Smart UPS 2200 migają wszystkie diody stanu akumulatorów?

bohdanc67 04 Lip 2011 20:09 17063 3
  • #1 04 Lip 2011 20:09
    bohdanc67
    Poziom 2  

Witam.
    Przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące Smart-UPS 2200.
    Ja mam inny problem u mnie migają wszystkie diody stanu akumulatorów.
    Dodam, że diody zaczynają mrugać jak obciążę jednym komputerem (jedna dioda po stronie obciążenia).
    Ponadto jak się można podłączyć do UPS programem PowerShut, po RS232?

0 3
  • #2 05 Lip 2011 20:22
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Akumulatory są sprawne? W UPS-ach zwłaszcza starszych lubią lecieć styki przekaźników, sprawdź je.

Z UPS-em łączysz się przez RS232, z tym że kabel musi mieć odpowiedni przeplot...
    Jako program serwisowy można użyć - Link Jednak przed jakimikolwiek zmianami poczytaj bo zepsujesz ten UPS do końca.
    Poprawiłem TONI_2003.

2
  • #3 07 Lip 2011 19:22
    bohdanc67
    Poziom 2  

Edit: 05 Lip 2011 20:35

@GUTEK@ napisał:
    Z UPS-em łączysz się przez RS232, z tym że kabel musi mieć odpowiedni przeplot.

Wskazany program się połączył dzięki. Czy posiada ktoś opis programu APCFIX.
    Edit:
    Czy wykonanie kalibracji wykonujemy przy obciążonym UPS, czy nie?
    Mój przy obciążeniu 25%, rozładował akumulatory w 2s, a potem normalnie je ładował. Co może być przyczyną takiej sytuacji?
    Poprawiłem TONI_2003.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lip 2011 15:57
    sunlux

Poziom 20  

Dokładnie identyczny przypadek miałem w Smart 700 i nie pomagała kalibracja pod PowerChute.

Smart zapisał sobie słabą jakość akumulatorów w rejestrze 0 i nie może tego zmienić kalibracja spod PowerChute.
    Pierwotny opis użytkownika forum elektrody paradoxium:
    Link
    1. Zaopatrzyć się lub zrobić kabel szeregowy do połączenia (był w zestawie)
    2. Odpalić HyperTerminal na odpowiednim porcie (zazwyczaj COM1) z ustawieniami 2400,8,N,1 Xon/Xoff
    3. Przywitać się z UPS za pomocą klawiszy SHIFT+Y i UPS odpowie "SM". Jeśli nie odpowie to znaczy, że coś jest nie tak z kablem, transmisją lub UPS ma walniętą logikę (lub to nie jest wersja zasilacza Smart bądź nie obsługuje tego protokołu komunikacyjnego).
    4. Nacisnąć 1 i po ok 2s znowu 1 - próbować do skutku aż "PROG"
    5. Teraz należy uważać gdyż można nieźle namieszać. Każdy znak klawiatury jest komendą! Spis komend znajduje się w załączniku, a są to komendy w większości sprawdzone na SMART 1000 i 700.
    6. Naciskamy 0, UPS pokaże jakąś wartość hex. Zmieniamy ją za pomocą + lub - na wartość FF.
    7. Teraz można przeprowadzić kalibracje naciskając SHIFT+D w
    HyperTerminalu - pokazywać się będą co jakiś czas wykrzykniki!
    Komendą f możemy sprawdzić pozostały stan naładowania akumulatorów w procentach. Kalibracja zatrzyma się w okolicach 27% (dalej zasilacz nie dopuszcza do głębszego rozładowania).
    8. Kończymy tryb programowania przez naciśnięcie R i zamykamy HyperTerminal.

Uwaga: przy wydawaniu komend wielkość liter ma znacznie (na przykład duże M to Najwyższe zarejestrowane napięcie, a małe m to Data produkcji).

W moim przypadku czas podtrzymywania zwiększył się z 4 minut do 35 minut.

7