Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wykorzystanie czujki ruchu do systemu alarmowego i oświetlenia

ekmir 18 Jul 2011 21:54 1640 7
Optex
 • #1
  ekmir
  Level 24  
  Czy istnieje możliwość wykorzystania jednej czujki ruchu zarówno do systemu alarmowego jak i do włączania świateł np. przy podłogowych i schodowych LED?
 • Optex
 • #2
  grajek1979
  Level 16  
  Istnieje kwestia ustawień oraz podłączenia odpowiedniego. Napisz coś więcej typ centralki ilość wolnego miejsca sposób zasilania halogenów . Należy wysterować jakiejś wolne wyjście najlepiej przekaźnikiem
 • Optex
 • #3
  ekmir
  Level 24  
  Chciałbym wykorzystać tę sama czujkę do dwóch różnych celów ponieważ nie chcę ich mnożyć.
  Czujka ta musiała by jednak "widzieć pod sobą" ponieważ chodzi o to aby naruszenie strefy (również tuż pod nią, chodzi o korytarz) powodowało zapalanie LED przypodłogowych, a niezależnie od tego przy uzbrojonym alarmie przekazywała informację o naruszeniu strefy.
  Jako centralę alarmową planuje zastosować INTEGRĘ (64, 128).
  Jeśli chodzi o czujki to zastanawiam się nad Satelem i Boschem
 • #4
  adamjur1
  Level 41  
  Bosch ma takie ze strefą pod sobą, a wykorzystując oprogramowanie i odpowiednia kombinację wejśc i wyjść instegry można zrobic prawie wszystko.
  Np czujkę umieścić w dodatkowej strefie, powiązać jej naruszenie z wyjściem zapalającym ledy a w przypadku uzbrojenia to wyjście zapętlić z wejściem wirtualnym strefy czuwającej.
  Pozdr.J.
 • #5
  zizou11
  Level 10  
  Witam, chciałbym własnie tak zaprogramowac czujki zewnetrze na obiekcie aby zalaczaly lampy zewnetrze. W jaki sposób mam zaprogramowac wejscia i wyjscia aby czujki działały jak typowe czujki alarmowe oraz czujki załaczające swiatło? Posiadam centrale integra 128.
 • #6
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Na szczęście to forum ma funkcje automatycznego rozpoznawania urządzeń, które posiada osoba pytająca...
  A tak na serio. Jeżeli posiadasz centralę typu Integra, to czujki zostawiasz w spokoju. Niech działają tak jak do tej pory. Natomiast do wyjść możesz podłączyć przekaźniki o odpowiedniej obciążalności. Te wyjścia można zaprogramować tak, aby realizowały konkretną funkcję.
  W najprostszym przypadku (beznadziejnym), jeżeli jest ruch to załącz światło: tutaj wyjście musi być ustawione jako monostabilne (24. Przełącznik MONO).

  Proponuję jednak zgłosić temat do instalatora lub przynajmniej solidnie przestudiować dokumentację swoich urządzeń. To dobry początek.
 • #7
  zizou11
  Level 10  
  Dzieki za szybką odpowiedz, i przepraszam ze w pierwszym poscie zapomnialem napisac o jaka centrale chodzi. Troche mi rozjasniles sytuacje ale i tak bede musial ostro przysiasc przy instrukcji aby to ogarnac.
 • #8
  luk9753
  Level 24  
  Wszelkiego typu operacje zapalające oświetlenie musze być funkcjonalne, działać w logice z innymi wykluczając choć by zapalanie w dzień (bo po co ?!) Mając integrę można wszystko, ogranicza nas tylko fantazja i wiedza i umiejętności programowania tej płyty.