Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy mozna wymienić parownik bigas na tomasetto?

25 Lip 2011 20:36 2973 8
  • Poziom 16  
    czy mozna wymienić parownik bigas na tomasetto?
    mam taki reduktor, nie wiem jaki to model ale najwyższy czas go wymienić, czy moge bez problemów wymienić go na parownik tomasetto 100 hp? chodzi mi o to czy będę mógł go "bezboleśnie" wymienić, czy nie będzie problemu ze śrubami do elektrozaworu, itp.
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Można wymienić bezproblemowo , instalacja wymaga po wymianie regulacji.
  • Poziom 16  
    mam pytanie, dlaczego po podłączeniu elektrozaworów (jeden jest w nowym parowniku, drugi wyjąłem ze starego), centralka nie załącza elektrozaworów tylko brzęczy? Elektrozawory są w porządku, działają, na zawracie kabli zmienia się ton brzęczenia centralki więc kable powinny być ok. Co jeszcze można sprawdzić?
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    A ile tych zaworów zamontowałeś i jak je podłączyłeś ? Brzęczenie to może być marne jakości zasilanie. Podłącz napięcie akumulatora do cewki zaworu bez pośrednictwa centralki - jeśli cyka bez brzęczenia to sprawdź/wymień przełącznik i przewody
  • Poziom 16  
    podłączyłem tak jak stare elektrozawory były podłączone, równolegle. Po podłączeniu do akumulatora elektrozawory cykają, po podłączeniu do centralki nie i cetnralka brzęczy. Ale napięcie na kablach centralki jest więc powinno być dobrze, nie wiem dlaczego centralka brzęczy. Czym to może być spowodowane? Czy tam jest jakiś czujnik np zakręconego zaworu od gazu, bo wcześniej było wszystko ok na starym parowniku, a teraz nie odkręcam gazu bo jeszcze nie jest wszystko podłączone jak trzeba. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Żadnego czujnika nie ma, jeśli przewody sprawne to przyczyna leży z przełączniku : rozebrać i naprawić lib wymienić - innej drogi nie ma :D
  • Poziom 16  
    Witam, okazało się że zrobiłem błąd łącząc elektrozawory równolegle, należało je podłączyć szeregowo, teraz wszystko jest ok, pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Jaki to model tego reduktora??