Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 stuki z zawieszenie, półoś napędowa (przegub wewnętrzny)

magarski 15 Sie 2011 20:30 5916 5
  • #1 15 Sie 2011 20:30
    magarski
    Poziom 12  

Audi A4 1999r, silnik ANA, sedan.

Witam! Podejrzewam ten właśnie element (przegub wewnetrzny) o stuki, np. podczas podjazdu prawym kołem pod niski krawężnik czy też przejazd przez nierówne torowisko (słychać stuki, takie walenie). Wahacze są w porządku łączniki były wymieniane na Lemfordery miesiąc temu. Poduszki amortyzatorów również wymienione + tulejki stabilizatora też zmienione. Sprawdziłem na podnośniku ze zdjętym kołem - jak zaczalem szarpac horyzontalnie lewo-prawo za półoś napędowa (lewą) to wydawała własnie taki dzwięk jaki slysze podczas jazdy; co dziwne prawa półoś napędowa jest sztywna nie rusza sie w ogóle a wali z dwóch stron. Wymieniłem chyba wszystko co ruchome w przednim zawieszeniu i tylko to zostało. Pytanie jest takie czy macie może jakieś DODATKOWE sugestie co by tu jeszcze sprawdzić, może cos ominąłem, bo nie chce kolejnych 500zł pakowac (w obydwa przeguby wew.) jak to nic nie da znów.

Drugie pytanie: co z kolei moze stukać w tylnym zawieszeniu? chyba tam są tylko tulejki w belce podejrzane?

PS Dziękuje za podpowiedzi w stylu "jedź do mechanika"; bo? Byłem w pięciu różnych stacjach diagnostycznych u trzech mechaników, i każdy 'specjalista' twierdzi, że zawieszenie mam w 100% sprawne, a wali jak cholera to z przodu ;)

PS2. Wszystkie plastiki też sprawdzalem pod maską i w podwoziu czy nie są luźne i moze one tak stukają - niestety wszystkie się twardo trzymaja.

0 5
  • #3 15 Sie 2011 21:12
    magarski
    Poziom 12  

Jak zdejmowałem koło to szarpałem wszystko w jego otoczeniu i wszystko w przednim zawiasie. Klocki (zaciski etc) sztywno. Aha i jak dodaje gazu (tzn np. jest redukcja z 3 na 2 i troche mi szarpnie autem to ten sam stuk slychac wiec dlatego podejrzewam przegub wew.

0
  • #4 22 Sie 2011 09:44
    magarski
    Poziom 12  

Co moze byc winowajca? Osadzony na polosi przegub wewnetrzny czy sama polos?

0
  • #5 16 Wrz 2011 20:49
    magarski
    Poziom 12  

Jakieś pomysły? czy półoś moze tak stukac?

0
  • #6 02 Paź 2014 07:35
    arek10_1986
    Poziom 22  

wymień sworznie wachacza u mnie też taki objaw był :)

-2