Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużka jack do słuchawek podłączona do TV

maniootek 01 Wrz 2011 11:08 2795 1
  • #1 01 Wrz 2011 11:08
    maniootek
    Poziom 14  

Witam!
    Posiadam telewizor SAMSUNG LED UE40D5700RS. Mam tam wyjście słuchawkowe do którego podpinam przedłużkę jack.
    Często się przełączam na słuchawki a potem z powrotem na głośniki z TV. Problem polega na tym, że jak podłącze tą przedłużkę jack do TV to głośniki w TV są wyciszane i dźwięk idzie tylko z tego wyjścia słuchawkowego (zresztą wiele urządzeń tak robi, choćby laptopy). Chodzi o to, że ja chcę tą przedłużkę mieć podłączoną cały czas do TV i zmieniać głośność dla jednego urządzenia i drugiego. Przykładowo kolega ma jakiś stary TV LCD w którym ma taką opcję w menu TV, gdzie może regulować głośność wyjścia słuchawek i dźwięk nie jest wyłączany z głośników TV po ich podłączeniu. Niestety mój TV takiego czegoś nie posiada a szkoda. Teraz zastanawiam się jak rozwiązać problem. Myślę nad kupnem głośników 5.1 z wejściem optycznym i przez taki właśnie port połączyć te urządzenia. Przykładowo model Logitech Z-5500 ma taki panel:
    który ma dwa wyjścia jack, jedno słuchawkowe i jedno zwykłe wyjście. Niestety nie da się tam regulować osobno głośności dla głośników i wyjścia jack.
    Ma ktoś jakiś pomysł?

0 1
  • #2 01 Wrz 2011 16:47
    egon42
    Poziom 37  

Jeżeli twój tv nie ma niezależnej regulacji siły głosu dla głośników i słuchawek to nic nie zrobisz, zostaje tylko pod eurozłącze podłączyć jakiś mały wzmacniacz albo inny sprzęt i to urządzenie wykorzystać do regulacji siły głosu dla słuchawek tylko wtedy może być problem z dźwiękiem z urządzeń cyfrowych.

0