Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie słuchawek do TV Samsung UE40D6000

08 Gru 2011 20:53 9115 7
 • Poziom 8  
  Kupiłem nowy TV i chcę podłączyć do niego słuchawki tak aby nie odłączać głośników - chodzi o możliwość korzystania ze słuchawek przez osobę niedosłyszącą i innych "normalnie" słyszących domowników jednocześnie.
  Wcześniej miałem Grundig Amira i wszystko było ok.
  Do Tv mam przez HDMI podłączony tuner Polsatu a na tunerze TV mam dostrojone kanały TV naziemnej.
  Podłączyłem słuchawki przez złącze RGB (scart) w TV, na słuchawkach pojawił się dźwięk i nie zostały odłączone głośniki, lecz gdy na TV oglądam program z HDMI to w słuchawkach jest dźwięk z TV naziemnej.
  Czy macie pomysł jak można sobie z tym poradzić?

  Jako ostateczność widzę zakup jakiegoś urządzenia z wejściem toslink.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 36  
  Jeżeli nie idzie przekierować sygnału z hdmi na eurozłącze to problem będzie nie do przeskoczenia w normalny sposób.
 • Poziom 8  
  dzięki za odpowiedź, z samsunga dostałem info., że w tym modelu słuchawki wyłączają głośniki i tyle - jednym słowem nie przewidzieli wsparcia dla niedosłyszącego członka rodziny, a i dodatkowo konsultantka przez tel. zdiagnozowała brak prawidłowego uziemienia, stąd na wyjściu euro słyszę co innego niż to co oglądam w TV.

  Szukam taniego rozwiązania tego problemu, znalazłem ampli do kina domowego za c.a. 160 pln, ale pomyślałem sobie że może w takiej sytuacji lepiej kupić coś co wykorzystam w większym stopniu niż tylko gniazdo słuchawkowe

  czy ktoś zna jakiś model wieży lub mini wieży, która ma wejście optyczne ?
 • Poziom 36  
  To nabywca powinien przez zakupem się zastanowić co ma posiadać dane urządzenie i jak ma działać i przy zakupie sprawdzić czy sprzęt to posiada. Co do słuchawek to po prostu kolega kupił pewnie niższy model bo aby mieć niezależną możliwość obsługi siły głosu w tv i na słuchawkach tv musi mieć osobny wzmacniacz na słuchawki i do tego niezależny tor regulacji dla słuchawek i dla głosików a kolegi tv tego nie posiada to co ma odpowiedzieć samsung że przekonstruuje tv na wyższy model?.
 • Poziom 8  
  Koledze egon42 dziękuję .... za bezwartościową wypowiedź. Od czasów PRLu trochę się zmieniło - rolą sprzedawcy jest rozpoznać potrzeby klienta i dopasować produkt do jego potrzeb - miarą profesjonalizmu sprzedawcy jest satysfakcja klienta (mierzona np. wskaźnikiem NPS) - nie mam pretensji do sprzedawcy, żeby była jasność - ani do samsunga - (proszę czytać ze zrozumieniem) - po prostu stwierdzam fakt : Grundig potrafi a Samsung nie i tyle. I nie jest to kwestia tego czy model jest z niskiej (tzn. niższy model) czy z wysokiej półki - rekomenduję zapoznanie się z ofertą Samsunga i dopiero wtedy wypowiadanie się na temat oferty produktowej tej firmy.
  Nigdzie nie pisałem, że zależy mi na obsłudze siły głosu w słuchawkach i głośnikach - niepotrzebnie kolega próbuje się popisać tutaj swoją widać jeszcze szczątkową i nieugruntowaną wiedzą - nie znam cen tych modułów, ale idę o zakład że brak możliwości słuchania dźwięku jednocześnie przez głośniki i słuchawki nie wynika z kosztów produkcji tylko z braku wyobraźni, i nigdzie nie napisałem, że Samsung (którego jako dostawcę AGD bardzo cenię, i mam dom wyposażony w praktycznie wszelki możliwy sprzęt tej firmy, a jeśli chodzi o jakość TV to w swojej kategorii jest niedościgniony dla konkurencji) powinien wyprodukować model dedykowany dla mnie - dla przypomnienia pytanie brzmiało : czy ktoś zna jakiś model wieży lub mini wieży, która ma wejście optyczne ?

  i proszę o takie porady.

  p.s.
  Uff ale się rozpisałem, ale spamowanie (chyba sam to powyżej popełniłem) przez bezwartościowe wpisy na różnych forach, przez internetowe trolle, po prostu mnie gigantycznie irytuje - są lepsze formy autopromocji : mam talent, X factor, ostatecznie można też uzyskać jakiś dyplom i dopiero się wypowiadać.

  pozdrawiam wszystkich i przepraszam za ton, ale jak napisałem - proszę o poradę a nie mentorowanie.[/b]
 • Poziom 36  
  przemoch napisał:
  czasów PRLu trochę się zmieniło - rolą sprzedawcy jest rozpoznać potrzeby klienta i dopasować produkt do jego potrzeb
  Rolą klienta jest powiedzieć sprzedającemu co żąda od sprzętu jak kolega przy zakupie nie zaznaczył co potrzebuje, sprzedawca wróżką i jasnowidzem nie jest.
  przemoch napisał:
  Nigdzie nie pisałem, że zależy mi na obsłudze siły głosu w słuchawkach i głośnikach

  przemoch napisał:
  chodzi o możliwość korzystania ze słuchawek przez osobę niedosłyszącą i innych "normalnie
  A to co znaczy nawet Grundig realizuje to w ten sposób że jest niezależny wzmacniacz dla głośników i niezależną regulację i wzmacniacz dla słuchawek niech kolega sobie sam sprawdzi na schemacie tego swojego grundiga a potem pisze chyba że kolegi grundig ma uszkodzone gniazdo słuchawkowe i nie rozłącza mu głośników po włączeniu słuchawek co mnie wcale nie zdziwi. Dla przykładu mogę podać jak to jest zrobione w chassis CUC2030 grundiga dla głośników pracuje wzmacniacz TDA7297 a dla słuchawek tranzystory TC41022 i TC41030
 • Poziom 13  
  przemoch napisał:
  dodatkowo konsultantka przez tel. zdiagnozowała brak prawidłowego uziemienia, stąd na wyjściu euro słyszę co innego niż to co oglądam w TV

  A to mnie bardzo ciekawi - ja tak właśnie mam i nie wiem jak bym miał sobie poradzić z owym uziemieniem.
 • Poziom 18  
  Uziemienie to bajka pani z infolinii. Prawie wszystkie nowe modele amplitunerów do kina domowego posiadają wejścia optyczne. Trudno wskazać konkretny model.