Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik pracy wycieraczek samochodowych.

mojomax 19 Lut 2003 16:28 16224 6
  • #2 30 Sty 2005 07:46
    Juni[]r
    Poziom 16  

a mozesz to przetłumaczyć i narysować jak to sie podpina dokładnie bo niechce niczego rozwalić. Wiem wiem wiem jestem laikiem ale chce sie uczyć.... THX z góry za wyjaśnienie

• #3 04 Lut 2005 14:33
    Czarek O.
    Poziom 14  

Witam
    Fajny układzik tani i prosty napewno wypróbuję! Co do podłączenia to ja podłączyłbym tak: włącznik wycieraczek włączałby napięcie zasilania układu (jesli masz ilośstopniowy włącznik to pod te najwolniejsze obroty) wyjście przekażnika pod zasilenie silniczka wycieraczek. Wtedy włączając najwolniejsze obroty załączałbyś układzik i miałbyś płynna regulacje czasu po jakim mają machnąć po szybce ;) Nie wiem bo nie zakładałem nigdy no ale chyba tak to powinno działać. Jeśli sie myle to prosze o sprostowanie.

PS.Pozdrowienia dla wszystkich właścicieli Volkswagenów :)

• #4 04 Lut 2005 15:23
    Juni[]r
    Poziom 16  

Czarek co do VW to //Grabcia a co do układu to chce go zastosowac w autku mojej matuli bo jeździ Fiatem CC. Chodzi mi o tylna wycieraczke. Ona chodzi z 1 predkościa i ma tylko w silniku krańcówki by wracać na pierwsze połozenie wycieraczki. Układ jaki potrzebuje to poprostu układ który na sekunde moze mniej sam niewiem daj stan "1" (poprostu włącza jakis przekaźnik lub włącznik itp...) Po tym sygnale wycieraczka rusza i robi pełen odrobik po szybce. Następnie wraca w połóozenie pierwsze i stoi. Stoi na czas który ja jej zadam... problema jest takiej natury że każdy schemat na necie jest na wycieraczę z przodu albo pod spryskiwacz. a na tandetna wycieraczke w fiacie zamontowana z tyłu choć sam neiwiem po co bo i tak nie zbiera nawet jak nowe auto z salonu to niema. Mam nadzieje ze rozumiecie o co mnie biega. Wiem ze zamotałem jak chińskim turbanem ale nie umiem lepiej złożyc moich potrzeb. Z góry dziekuje za jakikolwiek pomysł i pomoc. Z powazaniem i miłego Weekendu

Junix

• #5 30 Cze 2006 10:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 13 Gru 2006 16:39
    zagrycha
    Poziom 11  

witam, poszukuje czegos podobnego, a dokladnie regulowanego opuznienia załaczania wycieraczek, cos co mozna by wybierac jakims przelacznikiem opuznienie razy 2, 3 i 4, tak zeby po przyjsciu impulsu na przkaznik wycieraczka stała i czekała np. na 4 impuls z rzedu, i dopiero przy czwartym impuls bylby na wyjsciu.
    mozna by to zrobic tak ze wuklad by posiadal i wejscie i wyjscie z programowanym czasowo opznieniem przez obrotowy przełacznik ktorym wybieralo by sie odpowiednio opznienia x2, x3 i x4

myslalem zeby takie cos moglo dzialac na jakims liczniku, lub przerzutnikach, ale za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrac

• #7 09 Lut 2008 01:55
    xxl24h
    Poziom 11  

witam, bez bicia jestem totalnie zielony, ale potrzebuje taki wlasnie układzik i to nie jeden ale czy mogi byscie mi doradzic jakis dobrze zaopatrzony sklep internetowy? to moze cos mi sie uda zmajstrowac a sprawa takeigo opuzniacza neka mnie juz długi czas bo i w kapie i w smochodach bym cos takiego potrzebowal, ale czy nie macie jakiegos prostrzego sposobu na opuznienie 5 sekundowe czyli pokazuje sie sygnal 12v i po 5 lub 10 sekundach załącza sie przekazniczek? pozdrawiam