logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy warto kupić regenerowany zasilacz MODECOM Feel 500ATX za 59 zł?

Matheu 05 Paź 2011 20:46 2579 22
REKLAMA
  • #1 9996614
    Matheu
    Poziom 25  
    Posty: 1005
    Pomógł: 61
    Ocena: 302
    Przez sześć lat miałem Modecom 350, byłem z niego zadowolony.

    Znalazłem MODECOM Feel 500ATX Active PFC regenerowany, za 59zeta - czy warto kupić?

    Prąd przy napięciu +3,3V . . . . 20 A
    Prąd przy napięciu +5V . . . . . . 20 A
    Prąd przy napięciu +12V1 . . . . 14 A
    Prąd przy napięciu +12V2 . . . . 13 A
    Prąd przy napięciu -12V . . . . . . 0,5 A
    Prąd przy napięciu +5VSB . . . . 2,5 A

    Gościu mówi, że po regeneracji testuje przez parę godzi pod max obciążeniem.
    Przy zakupie wystawia pisemną gwarancję 12 miesięcy.

    Czy warto kupić zasilacz po regeneracji:?:
  • REKLAMA
  • #2 9996647
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  
    Posty: 5006
    Pomógł: 155
    Ocena: 343
    Nie, chyba że przedłuży Ci gwarancje na wszystkie podzespoły w komputerze ;p
  • #3 9996674
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    Ten zasilacz prawie nowy za tyle dostać można. To badziew i nie zawracaj sobie nim głowy. Jaki masz sprzęt? Planujesz modernizację? Jaki budżet?
  • REKLAMA
  • #4 9996764
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 838
    Słaba to okazja za 60zł. Za drugie tyle będzie już coś o wiele lepszego choć nie najlepszego np Thermaltake Litepower 450W.
  • #5 9996974
    Celes
    Poziom 28  
    Posty: 1517
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Ja za darmo Modecom Feel bym do komputera nie włożył. Szkoda mi kompa.
  • #6 9997004
    Matheu
    Poziom 25  
    Posty: 1005
    Pomógł: 61
    Ocena: 302
    Athlon Phenom II X2 550, Gigabyte MA770T UDP,
    HDD+DVD Sata II

    Budżet: raczej ekonomicznie - do 150zeta, ale najchętniej do 100
    Dostałem używkę grafiki Geforce 7900 (wcześniej miałem 6600), ale wyświetla się komunikat, że ze względu na słabe zasilanie - karta ma obniżoną częstotliwość. Po prostu chcę korzystać z "nowej" karty graficznej przy małych dodatkowych kosztach.
  • REKLAMA
  • #7 9997149
    basik
    Poziom 27  
    Posty: 849
    Pomógł: 79
    Ocena: 47
    Za 100zł nic nowego rozsądnego nie znajdziesz. Za 140zł jest Fortron FSP400-60APN 400W.
  • #8 9997166
    Matheu
    Poziom 25  
    Posty: 1005
    Pomógł: 61
    Ocena: 302
    No dobra, ale w czym on jest taki wyraźnie lepszy?
  • #9 9997169
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  
    Posty: 5006
    Pomógł: 155
    Ocena: 343
    Co najważniejsze jest bezpieczny i stabilny.
  • #10 9997273
    Celes
    Poziom 28  
    Posty: 1517
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Nie no według mnie to albo weź Nowego OCZ StealthXStream 2 500W (około 180zł) albo pójdz w drugą stronę i kup bardzo dobergo Chiefteca za 70-80zł. 400-450W z mocną linią 12V (conajmniej 25A)

    http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-gps-400aa-101-a-i1856751005.html
    http://allegro.pl/chieftec-gps-450aa-101a-i1843783118.html
    http://allegro.pl/chieftec-450w-gps-450aa-101a-i1860187583.html

    400 i 450W to w bardzo podobne konstrukcje. W obu można maksymalnie obciążyć linię 12V na poziomie 358W (a w zasadzie tylko na niej nam zależy).
    Będą duużo lepsze od tych Modecomów. Stabilne napięcia, "prawdziwe" zabezpieczenie, a nie tylko naklejka.
  • #11 9997640
    Johny19811
    Poziom 16  
    Posty: 268
    Pomógł: 6
    Ocena: 5
    Celes napisał:
    Ja za darmo Modecom Feel bym do komputera nie włożył. Szkoda mi kompa.

    Pamiętam swego świetlistego codegena. Jak się lubi zabawy sadomaso, można się pokusić o Feel'a :)
  • #12 9997721
    bartek3033
    Poziom 20  
    Posty: 452
    Pomógł: 14
    Ocena: 4
    nie bierz regenerowanych zasilaczy. ja juz sie przejechałem (na szczęscie nie spałił calej płyty, i wystarczyło wymienić któregoś scalaka) do tego gosc co mi plyte robil mówil że taki regenerowany nieraz nawet tygodnia nie przetrzyma.
  • #13 10018115
    Pultan
    Poziom 30  
    Posty: 1720
    Pomógł: 75
    Ocena: 27
    bartek3033 zasilacz (markowy) regenerowany przez doświadczonego elektronika bardzo często okazuję się lepszy niż w oryginale, sam sobie amacroxa zrekonstruowałem. Tutaj niestety pewności nie ma więc lepiej łapać się za nowy sprzęt lub jakąś markową używkę i o nią zadbać
  • REKLAMA
  • #14 10018192
    bmserwis
    Poziom 36  
    Posty: 4259
    Pomógł: 262
    Ocena: 200
    Regenerowany zasilacz często jest lepszy od fabrycznego, przykładem jest Codegen gdzie po kilku zabiegach można z niego z robić całkiem przyzwoity zasilacz (aczkolwiek jest to nieopłacalne).
  • #15 10018239
    Johny19811
    Poziom 16  
    Posty: 268
    Pomógł: 6
    Ocena: 5
    bmserwis napisał:
    Regenerowany zasilacz często jest lepszy od fabrycznego, przykładem jest Codegen gdzie po kilku zabiegach można z niego z robić całkiem przyzwoity zasilacz (aczkolwiek jest to nieopłacalne).


    "Regenerowanie" Codegena jest w zasadzie równoznaczne z jego całą wymianą. Przykład dałeś bardzo błyskotliwy :) Moim zdaniem kupno regenerowanego codegena jest równoznaczne z popędami masochistycznymi.
  • #16 10018477
    bmserwis
    Poziom 36  
    Posty: 4259
    Pomógł: 262
    Ocena: 200
    Dałem skrajny przykład właśnie dla zobrazowania i jak zaznaczyłem jest to nieopłacalne, Codegeny, Megabajty itp. miały duże zasługi w mojej karierze - to na nich właśnie zaczynałem uczyć się naprawy zasilaczy impulsowych.
  • #17 10018800
    bartek3033
    Poziom 20  
    Posty: 452
    Pomógł: 14
    Ocena: 4
    to markowe moze i racja ale no name na pewno nie.
    mi mało że sie zepsuł razem z płytą to jeszcze uszkodził nowe mobo od razu
  • #18 10018825
    Johny19811
    Poziom 16  
    Posty: 268
    Pomógł: 6
    Ocena: 5
    ...i dlatego najlepiej jest trzymać niemarkowe zasilacze półtora metra od komputera :)
  • #19 10018859
    bartek3033
    Poziom 20  
    Posty: 452
    Pomógł: 14
    Ocena: 4
    już o tym wiem dlatego załadowałem teraz do niego stelathxstream 2 500 watt
  • #20 10057651
    Matheu
    Poziom 25  
    Posty: 1005
    Pomógł: 61
    Ocena: 302
    Tydzień temu za radą Celes kupiłem OCZ StelathXStream 2 500wat.
    Ciekawostka - wcześniej miałem sześcioletniego Modecoma 350W, jak uruchomiłem OCZ to byłem wściekły na zakup bo on jest dla mnie jest hałaśliwy (może łożyska kulkowe w wentylatorze? taki dość wysoki terkot/ prawie pisk). To jest normalne?
    Teraz się trochę przyzwyczaiłem, ale czasem mi to trochę przeszkadza. Nie, żeby strasznie głośno, ale dużo głośniej od poprzedniego zasilacza...
  • #21 10057867
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  
    Posty: 5006
    Pomógł: 155
    Ocena: 343
    Też mam OCZ SXS2 500w i nic podobnego nie zauważyłem, pod OC phenomem 955 i gf8800gt OC wentylator w zasilaczu jest najcichszym wentylatorem w całej budzie.
  • #22 10058894
    Celes
    Poziom 28  
    Posty: 1517
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Ja mam OCZ ModXStream 600W i czasami aż się boje ze tam nie ma wentylatora. Wyczuwam jedynie pęd powietrza (nawet nie dzwiek) kiedy na moim Phenom 955 i Radeon HD6850 zrobie w tescie OCCT Power Suply TEST (wszystko włączone na maksa).
    Nie wiem jak ze StealthXStream bo nie mam/nie miałem, ale wydaje mi się, że też powinien być cichy. Może jakaś wada wentylatora?
  • #23 10073370
    bartek3033
    Poziom 20  
    Posty: 452
    Pomógł: 14
    Ocena: 4
    na pewno wada, wiem bo sprawdzałem jego głosnośc, i to wtedy gdy miałem rozkrecony pc to jest bez wszystkich wentylatorow co sa w budzie. tylko proc zasilacz i grafa. to jak na chwilke zatrzymalem tego malego wariota przy grafice to prawie nie slyszalem pc (bo badz co badz boxowy od amd tez nie jest bardzo glosny), no a zeby uslyszec ten zasilacza to musialem nadstawic ucho do niego i był ledwo słyszalny szum tylko

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zastanawia się nad zakupem regenerowanego zasilacza MODECOM Feel 500ATX za 59 zł, po pozytywnych doświadczeniach z wcześniejszym Modecom 350W. W odpowiedziach pojawiają się wątpliwości co do jakości regenerowanych zasilaczy, z wieloma użytkownikami odradzającymi ich zakup. Zasilacz jest krytykowany jako słaby i nieopłacalny, a lepsze alternatywy, takie jak Thermaltake Litepower 450W czy Fortron FSP400-60APN, są sugerowane w podobnym przedziale cenowym. Użytkownicy podkreślają, że regenerowane zasilacze mogą być niebezpieczne i niestabilne, a lepiej zainwestować w nowy lub markowy używany sprzęt. W kontekście sprzętu, użytkownik posiada procesor Athlon Phenom II X2 550 oraz kartę graficzną Geforce 7900, z ograniczeniami wynikającymi z zasilania.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA