Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 2.0 HDI 90KM 2003r - czujnik ABS tylne lewe koło...

09 Paź 2011 16:28 20797 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z czujnikiem ABS tylnego lewego koła w 307.

Dokładnie rok temu w sierpniu zmieniałem czujnik ABS w lewym tyle (który bezustannie wskazywał błąd "ABS Fault"... Od tamtego czasu do sierpnia tego roku wszystko działało bez zastrzeżeń. Miesiąc temu znowu pojawił się ten błąd. Po podpięciu do komputera okazało się, że to znowu tylne lewe koło.

W zeszłym tygodniu wymieniałem tarcze i klocki (przód/tył) i przy okazji postanowiłem zdjąć piastę i sprawdzić czy ta bieżnia, z której czujnik sczytuje nie jest uszkodzona i dlatego błąd mi wyświetla (okazała się być ok). Ale zaobserwowałem, że czujnik jest oddalony z dobrych 4-5mm od bieżni (w prawym kole jak sprawdzałem to czujnik był praktycznie zaraz przy bieżni) i tu moje pytanie czy to może być przyczyną występowania błędu , a nie np. padnięty czujnik?

Dodam, że błąd nie zawsze pokazuje mi po włączeniu zapłonu, z reguły wyświetla się dopiero po przejechaniu z 300m.

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki!

PS: I jeszcze jedno mnie trapi, a mianowicie w ostatnim czasie przy pierwszym naciśnięciu pedału hamulca (powiedzmy po dłuższym postoju), wyczuwalne jest pod nogą takie jak by szurnięcie/chrupnięcie, którego już później nie ma (tak było przed wymianą hamulców jak i teraz w mniejszym stopniu po wymianie). Nie wiem czy to normalne czy mam się zacząć obawiać.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Czujnik ma prawie dotykać tarczy, tak jak w przednich kołach, może sam się przemieszcza od wstrząsów.
    Sprawdź dokładnie, czy nie masz jakichś ponadnormatywnych luzów w łożyskowaniu tej piasty.
  • Poziom 25  
    Błąd przy montażu czujnika.
  • Poziom 2  
    - Luzów w łożyskowaniu piasty brak.

- Czujnik jest zamontowany poprawnie, sprawdzałem i inaczej nie da się go zamontować (w sumie to działał przez rok).

Właśnie przybliżyłem go do bieżni, zamontuję hamulce i jadę testować czy to coś dało...
  • Poziom 2  
    Witam,
    przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję ale miałem problemy z dostępem do sieci.

Wracając do problemu to po zdemontowaniu czujnika, dokładnym wyczyszczeniu miejsca montażu, i przybliżeniu samego czujnika do bieżni problem ustał. Widocznie na wskutek wstrząsów oraz dostawania się zanieczyszczeń, czujnik lekko się odsunął (w miejscu przykręcania śrubką było ok, ale ten zaczep trzymający od tyłu to lekka porażka i pic na wodę)...
    Kontrolka się jak na razie nie zapala, ale i ustało także takie dziwne "chrupnięcie", które dało się odczuć podczas pierwszego hamowania.

Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas temu tematowi!!