Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Microsoft ujawnia zmiany w Windows 8 w reakcji na głosy użytkowników

panlis2010 13 Oct 2011 19:38 2675 2
 • Microsoft ujawnia zmiany w Windows 8 w reakcji na głosy użytkowników Jakiś czas temu Microsoft udostępnił roboczą wersję następnego wcielenia systemu Windows do użytku wszystkich zainteresowanych, aby zdobyć ich opinię i ułatwić sobie pracę w projektowaniu ósemki. Po zapoznaniu się z budową i sposobem działania systemu wielu użytkowników zgłaszało do producenta swoje, często krytyczne uwagi dotyczące nowej organizacji elementów interfejsu.

  W reakcji na narzekania osób testujących Windows 8 firma z Redmond zamieściła wczoraj na swoim blogu długi wpis, w którym zawarta została lista zmian, jakie czekają system w kolejnej wersji build. Pierwsza poprawka przewiduje zmianę sposobu porządkowania aplikacji wyświetlanych na pulpicie z alfabetycznego, jaki jest obecnie, na podział grupowy, jak widać na obrazku obok. Ponadto ikony będą umieszczane w większym zagęszczeniu, dzięki czemu zmieści się ich więcej na tej samej przestrzeni.  Dla użytkowników korporacyjnych i tych, którzy używają systemu Microsoftu w biznesie, projektanci wprowadzili możliwość zmiany ekranu powitalnego na bardziej adekwatny dla wizerunku firmy, oraz unifikacji go w obrębie całej sieci wewnętrznej przedsiębiorstwa. Nie wiadomo, czy administrator będzie w stanie zmienić wygląd interfejsu z kafelkowego na klasyczny, znany z poprzednich odsłon systemu Windows (pytanie o tą możliwość pada ze strony użytkowników najczęściej).

  To tylko dwie z wielu zmian wprowadzanych do kolejnych wersji Windows 8. Wszystkie mają na celu maksymalizację wydajności nowego interfejsu, o czym przekonamy się przy okazji premiery następnej odsłony build.

  Źródło: Link
  About Author
  panlis2010
  Level 20  
  Offline 
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  panlis2010 wrote 518 posts with rating 14, helped 0 times. Been with us since 2010 year.
 • #2
  Deepone
  Level 22  
  Aktualnie jest możliwość wyłączenia Metro UI ale jedynie poprzez rejestr. Teoretycznie uparty admin poradzi sobie z tym, jednak jest to upierdliwe i miejmy nadzieje, że MS udostępni możliwość zmiany interfejsu choćby w GPO.
 • #3
  User removed account
  User removed account