logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Gdzie znajduje się czujnik niskiego ciśnienia oleju w Passacie 1.8T APU?

paluch36 24 Paź 2011 20:05 7445 10
REKLAMA
  • #1 10061763
    paluch36
    Poziom 12  
    Posty: 125
    Ocena: 52
    Witam!! Mam taki dziwny problem z paskiem że jak się zagrzeje to przy 1500obr włącza się kontrolka oleju i piszczy jak dodam gazu na 2000obr i więcej to gaśnie i jest ok jak ujmę na 1200obr i mniej też gaśnie co może być przyczyną? na początku obstawiałem czujnik ten przy filtrze ale okazało się że on łapie dopiero jak ma większe ciśnienie ok 1,2 bara i że jest jakiś drugi który odpowiada za niższe ciśnienie ale nie mogę go znaleźć. Jak ktoś wie gdzie on jest to proszę o pomoc. Passat 2000r 1.8T APU
  • REKLAMA
  • #2 10062216
    ladamaniac
    Poziom 40  
    Posty: 5320
    Pomógł: 721
    Ocena: 2066
    W zegarach masz ustawiony próg kontroli ciśnienia "dynamicznego" czy jak go tam zwał. Poniżej 1500 nie bierze pod uwagę czujnika wysokiego ciśnienia, a przy ok 2000 obr pewnie masz wymagane ciśnienie. Wymień czujnik, zrób remont lub przestaw w zegarach próg kontroli na 1750 lub 2000obr w zależności co padło. Najlepiej po prostu zmierz manometrem ciśnienie przy 1500obr i napisz co wyszło.
  • REKLAMA
  • #3 10062361
    paluch36
    Poziom 12  
    Posty: 125
    Ocena: 52
    w pasku występują 2 czujniki wysokiego i niskiego ciśnienia i najpierw chcę pokombinować z tym czujnikiem niskiego ciśnienia ale nie mogę go zlokalizować. A pomiar manometrem lada dzień się wykona
  • REKLAMA
  • #5 10062612
    paluch36
    Poziom 12  
    Posty: 125
    Ocena: 52
    z tego co się zorientowałem to czujnik wysokiego ciśnienia łapie od 1,2bara które jest osiągane przy 2000obr może się mylę ale jeżeli czujnik wysokiego odpowiada już przy 1500obr to czujnik niskiego ciśnienia w jakim zakresie pracuje??
  • REKLAMA
  • #6 10062655
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1633
    paluch36 napisał:
    Mam taki dziwny problem z paskiem że jak się zagrzeje to przy 1500obr włącza się kontrolka oleju i piszczy jak dodam gazu na 2000obr i więcej to gaśnie i jest ok
    sam silnik się kończy,nie czujniki.Zwróc uwagę ,że robi to na zagrzanym silniku.
    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #7 10063300
    paluch36
    Poziom 12  
    Posty: 125
    Ocena: 52
    kończy co to znaczy?? panewki?? z tego co się orientuję to panewki by już pokazywały problem na wolnych obrotach
  • #8 10065122
    paluch36
    Poziom 12  
    Posty: 125
    Ocena: 52
    w celu rozwianie wielu pytań i spekulacji zrobiłem pomiar ciśnienia oleju i wyszły następujące wyniki : na biegu jałowym- 1.1bar, na 1500obr (jak włącza się kontrolka)- 2,3bar, 2000obr- 2,7bar, 3000obr - 4.4bar
  • #9 10065190
    kubas10
    Poziom 25  
    Posty: 2815
    Pomógł: 42
    Ocena: 1545
    Miałem podobny przypadek z Mazda 6. Po zdjęciu miski oleju okazało się że był taki syf na smoku że pompa nie miała co ciągnąć. Po wymyciu i podwójnej wymianie oleju jest ok (auto z niemiec i 100 tyś :D). Tu możesz mieć przyczynę a ciśnienie jak najbardziej złe !
  • #10 10065248
    ladamaniac
    Poziom 40  
    Posty: 5320
    Pomógł: 721
    Ocena: 2066
    Ciśnienie oleju Tolerance data pokazuje bardzo wysokie. Minimum 2.0 bar bieg jałowy silnika 3,0-4,5 2000 obr/min przy temperaturze oleju 80°C
  • #11 10065388
    paluch36
    Poziom 12  
    Posty: 125
    Ocena: 52
    to jak się trochę silnik ochłodził to na jałowym miał 2 bary:D

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem z kontrolką oleju w Passacie 1.8T APU, która włącza się przy 1500 obr/min, a gaśnie przy wyższych obrotach. Użytkownik podejrzewał czujnik niskiego ciśnienia oleju, który nie mógł być zlokalizowany. Inni uczestnicy sugerowali, że problem może wynikać z czujnika wysokiego ciśnienia, który aktywuje się przy ciśnieniu 1,2 bara. Użytkownik przeprowadził pomiar ciśnienia oleju, uzyskując wyniki: 1,1 bara na biegu jałowym, 2,3 bara przy 1500 obr/min, 2,7 bara przy 2000 obr/min oraz 4,4 bara przy 3000 obr/min. Wskazano również na możliwość zanieczyszczenia smoka olejowego jako potencjalnej przyczyny problemu.
REKLAMA