Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy warto kupić Netia Spot?

08 Nov 2011 11:42 84871 131
  • Level 32  
    Zastanawiam się czy warto kupić ruter Netia Spot bo opinie są o nim bardzo różne. Zainteresował mnie ze względu na niska cenę i możliwość podłączenia dysku na USB. A jeżeli nie to co w zamian? Mam internet z netii 6M i podłączone 3 komputery stacjonarne i laptopa po wifi. Stary ruter pentagrama jest już bardzo stary i zaczyna coś szwankować, najwyższa pora rozglądnąć się za czymś nowym. Proszę poradę Spot czy coś innego?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • PLFONPLFON
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jest dość tani - czyli ile kosztuje ?
    Widzę, że przy przedłużeniu umowy 99zł.

Jeśli i tam będziesz korzystał z Netii to może się opłacać.

Nie testowałem osobiści stabilności jego działania, więc w tym temacie się nie wypowiadam.
  • Level 14  
    Netia Spot jest w dzierżawie, Netia go nie sprzedaje.

W nowej wersji softu pojawia się także serwer drukarek i takie tam.

Quote:
    Aby połączyć się z internetem, otrzymasz bezprzewodowy Netia Spot – dostępny bez dodatkowych opłat.
  • Level 32  
    Netia go sprzedaje dla klientów którzy są w trakcie trwania umowy, 99 zł o ile dobrze pamiętam, tak mi powiedzieli na infolini. Dla nowych i pewnie dla przedłużających jest za darmo. Może ktoś ma tego Spota i podzieli się uwagami jak mu działa czy są jakieś problemy, jak z zasięgiem wifi?
  • PLFONPLFON
  • Level 14  
    Netia Spot jest udostępniany TYLKO w dzierżawie, jeśli jest jakaś opłata, to jest opłata aktywacyjna .

Niestety pojawiły się już na allegro ;(
  • Level 32  
    Nie pytam czy można Spota kupić i za ile tylko czy jest sens i czy działa poprawnie itd.
  • Level 14  
    Jest sens, działa poprawnie od wersji 5.4.8.2.37.1.11. (od przyszłego poniedziałku wersja oficjalna)
    Aktualizacja dokonuje się automatycznie po podłączeniu do internetu.
  • Level 32  
    A co z zasięgiem wifi? Spot nie ma anteny zewnętrznej.
  • Helpful for users
    Podobno ma mieć zasięg 100 metrów.
  • Level 14  
    Dużo routerów nie ma anteny zewnętrznej, za to ma dwie wewnętrzne.
    Zasięg jest OK, nie odbiega od innych urządzeń
  • Level 2  
    @RikasMalinka

Sprawiasz wrażenie kogoś kto ma pojęcie na temat netiaspotu i usług netii (zlecanie aktualizacji itd.). Właściwie to nawet chyba jedynej osoby bo google milczy na temat problemów netiaspotu a o aktualizacjach nie wspominają żadne źródła poza tym forum.

W związku z tym o ile nie masz nic przeciwko mam parę pytań ponieważ mam problemy z netiaspotem na karcie wifi atheros (zaktualizowane już sterowniki atherosa, netiaspot - 5.4.8.2.32.1.1 efekt - ograniczone połączenie w losowych momentach, na drugim lapku wszystko ok. Nie będę wyłączał zabezpieczeń bo to niedorzeczne.)

Czy aktualizacja oznaczona numerkiem 37 naprawi mój problem czy doda tylko możliwosc odizolowania atherosa (nie wiem co prawda jaki skutek ma przyniesc jego odizolowanie)? Oraz czy w poniedziałek zostanie ona wprowadzona u wszystkich czy tylko u niektórych?
  • Level 14  
    problem znika od wersji 5.4.8.2.37.1.11
    Dzięki aktualizacją i testom doszliśmy do problemu, który powodowały pakiety latające po multicast. W wersji 37.1.11 po za nowy sterownikami WiFi pojawia się także druga sieć WiFi, drobne zmiany w sterownikach ADSL i przygotowania do usługi FON.

Jedyną znaną wadą tego oprogramowania (i niższych wersji) jest utrata konfiguracji trybu bridge po wyłączeniu Netia Spot.

Wyślij mi na riki(malpa)pomoc.x.pl numer seryjny Netia Spot lub lepiej przez prywatną wiadomość na forum - zlecę aktualizację i będziesz miał 37.1.11 w ciągu 30 minut.

Mam nadzieję, że w najbliższym tygodniu wersja 37.1.11 będzie wersją oficjalną i poleci masowa aktualizacja.
  • Level 2  
    Ok ekspresowo dostałem aktualizacje po zleceniu. Sprawdzę jak sieć będzie się teraz zachowywać i w następnym poście zamieszczę efekty dla potomnych ;) I dzięki za update netiaspota :)
  • Level 2  
    Ok po czasie, w którym normalnie wywaliło już mi ograniczone połączenie wszystko jest ok po aktualizacji softu. Zrobię miały wpis pomimo, że temat może nie do końca odpowiedni ale w internecie mało jest informacji na ten temat.

A więc mój problem przedstawiał się tak :
    Sprzęt :Win7, lapek z wifi atheros 9285, netiaspot z softem 5.4.8.2.32.1.1
    Objawy Losowe zrywanie internetu na laptopie z wyżej wspomnianym atherosie ze skutkiem ograniczonego połączenia. Pomagało rozłączenie się z siecią i podłączenie ponownie. Na pozostałych komputerach nic sie nie działo.
    Co zrobiłem (bezskutecznie) Zmieniałem zabezpieczenia sieci (bez, wpa, wpa2, tkip, aes itd), zaktualizowałem sterowniki atherosa, wyłączyłem udostepnianie oraz upnp na netiaspocie, wyłączałem antywirusy oraz firewalle.

CO POMOGŁO?
    Aktualizacja netiaspotu z wersji 5.4.8.2.32.1.1 => 5.4.8.2.37.1.11 przeprowadzona zdalnie dzieki uprzejmości RikasMalinka. Z tego co zrozumiałem niedługo netiaspoty powinny same się aktualizować więc problem powinien zniknąć sam za jakiś czas.
  • Level 1  
    Witajcie jestem tu nowy ,proszę o wyrozumiałość ,posiadam natia spot i jestem zadowolony z niego ,oczywiście tez miałem problemy typu zrywanie połączenia wi-fi
    ale już po nim ,mianowicie wykonałem telefon do neti i poprosiłem o aktualizacje softu ,dostałem ją i od czasu do czasu problem zrywania się pojawia ,ale tylko wtedy gdy spot chodzi cały czas tzn ja go po prostu na noc wyłączam (guzikiem) od sieci .I jest Oki ,od momenty zastosowania tej metody ani razu mi nie zerwał połączenia .Jak jadę do pracy ,czy idę sobie na noc spać to go wyłączam i jest Oki .Mi to pomaga ,możecie sami wypróbować ten sposób pozdrawiam
  • Level 16  
    Czy za dzierżawę nietiaspotu coś się płaci czy jest gratis do abonamentu?
  • Level 10  
    Witam. Widzę że jesteście tutaj w temacie.
    Na pewno Netia tylko dzierżawi? Kiedy zmieniałem dostawcę z TP na Netię rozmawiałem z Panem, który proponował mi KUPNO modemu. Do wyboru przewodowy za 1zł lub NetiaSpot za 80 zł (ostatnio dzwoniłem do Netii i Pani powiedziała mi tam, że dzierżawa kosztuje 99zł). Wtedy router nie był mi potrzebny więc wziąłem po prostu ten modem ADSL. Teraz kupiłem laptopa i potrzebny mi był router, kupiłem na Allegro NetiaSpota. Sprzedawca mówi, że kupił go, że to nie dzierżawa. Ma ktoś jakieś info jak to z tym jest?
  • Level 16  
    Zapłacił za niego bo zamiast dwóch pierwszych miesięcy abonament jest po 1zł a jak się weźmie netia spot to tylko pierwszy miesiąc jest za złotówkę :P
    W umowie jest napisane, że kara za nie oddanie spota po zakończeniu trwania umowy wynosi chyba 350zł.
  • Level 14  
    Kupiłeś i będziesz miał problemy. Zostałeś oszukany.
    Router po każdym resecie będzie się łączył z systemem Netii i będzie pobierał konfigurację dla "sprzedawcy" . Będzie to powodować problemy - będzie obaj na przemian zgłaszać awarie.

Podaj mi numer seryjny NS i Twój numer telefonu - zmienię konfigurację , ale "sprzedawca" po zakończeniu umowy będzie proszony o zwrot NS. riki(malpa)pomagam.net

UWAGA!, nie masz gwarancji na to urządzenie, nie podlega wymianie w przypadku awarii, ponieważ prawnie , to sprzedawca ma umowę z Netią na dzierżawę tego NS
  • Level 11  
    RikasMalinka wrote:
    Kupiłeś i będziesz miał problemy. Zostałeś oszukany.
    Router po każdym resecie będzie się łączył z systemem Netii i będzie pobierał konfigurację dla "sprzedawcy" . Będzie to powodować problemy - będzie obaj na przemian zgłaszać awarie.

Podaj mi numer seryjny NS i Twój numer telefonu - zmienię konfigurację , ale "sprzedawca" po zakończeniu umowy będzie proszony o zwrot NS. riki(malpa)pomagam.net

UWAGA!, nie masz gwarancji na to urządzenie, nie podlega wymianie w przypadku awarii, ponieważ prawnie , to sprzedawca ma umowę z Netią na dzierżawę tego NS

Mam pytanie w jakim zakresie Netia ma dostęp do urządzenia .

( nie widziałem tego wyjaśnienia w opisie urządzenia )

Czy tylko dostęp jest w formie aktualizacji , czy jednak może logować się bez wiedzy klienta a co za tym idzie do jego ustawień konfiguracji a w praktyce do całości jego podłączonych zasobów ?
  • Level 14  
    Nie ma dostępu do zasobów klienta ! Od dysków do drukarek, komputerów i co tam jeszcze masz podłączone dostęp ma tylko klient. Oczywiście o ile nie wystawi jakiś zasobów na zewnątrz, ale to już sprawa klienta :))

Twoje pytanie jest bardzo dziwnie sformułowane. Sugerujesz, że mając dostęp do konfiguracji routera pracownik Netii ma "w praktyce do całości jego podłączonych zasobów". To założenie jest błędne.
  • Level 11  
    To nie jest dziwne pytanie

- ma pracownik Netii dostęp aby zalogować się bez wiedzy użytkowania czy nie do tego routera ?

- jeżeli ma to w praktyce jako np: super admin ma dostęp do wszystkiego czy nie ?

Pytanie jak najbardziej mnie nurtujące bo usłyszałem że pracownik Netii może zalogować się do tego urządzenia . A opis nic na ten temat nie wspomina więc jest to dla mnie dziwne i niebezpieczne .

Jeżeli ma dostęp to i bez problemu może uzyskać dostęp do podłączonych urządzeń jest to dla mnie wykonalne i oczywiste .

Więc dlatego pytam czy ma taka możliwość czy nie ? o takiej możliwości napomknęła osoba oferujące Netię . Wyszło to w wyjaśnieniu dlaczego nie można go zakupić ( dokładne słowa : inaczej Netia nie mogła by kontrolować tego urządzenia z zewnątrz ! )

Całości wyjaśnień co do tego urządzenia nie będę opisywał ale wychodziło że można zalogować się do tego urządzenia stąd moje pytanie czy to prawda czy nie . Bo nie usłyszałem tego z plotek na sieci a od osoby z infolinii.

Jeżeli jest to prawda to brak jasnej informacji na ten temat jest co najmniej jak napisałem dziwnym a dla mnie dyskredytuje to urządzenie i może okazać się potencjalnie niebezpiecznym .

Gdyż nie jestem wstanie kontrolować kto i kiedy lub co robi z tym urządzeniem czy jego oprogramowaniem jak i ustawieniami .
  • Level 14  
    Żaden pracownik Netii nie ma dostępu do zasobów klienta.

Idąc Twoim tokiem myślenia pracownicy N, Polsatu cyfrowego, C+ mogą podglądać moje zasoby z poziomu dekodera ? Pracownik LG może oglądać filmy, które mam udostępnione w DLNA ?
    Kupując jakieś lepsze łącze symetryczne technika ISP zawsze ma pełny dostęp do modemu/routera co nie jest równoznaczne z nieupoważnionym dostęp do zasobów klienta.
    Bliżej: DSL TP - modem jest pod pełną kontrolą TP, wątpię, aby pracownik TP miał dostęp do zasobów klienta.

Teoria spiskowa nie pasuje do Netia Spot
  • Level 11  
    Może mniej spiskowej teorii a rzeczowe odpowiedzi , zadałem pytanie na podstawie stwierdzenia osoby z Netii .

Nie chodzi mi o teorie tylko fakty z odpowiedzi choć niejednoznacznie wynikało istnienie możliwości wejścia bez wiedzy i zgody do tego urządzenia. ( przyjmijmy : pomijając do jakiego stopnia ) ( pomijając samą automatyczną aktualizację oprogramowania )

Nie rozmawiamy o nieupoważnionym dostępie a o możliwości zalogowania do tego urządzenia z poziomu operatora usługi .

Powtarzam jeszcze raz proste pytanie : ma Netia możliwość zalogowania się bez wiedzy klienta na ten router czy nie ?

Przykład operatorów sat jest bardzo chybiony ( fizycznie nie mogą mieć dostępu ponieważ nie istnieje kanał zwrotny ) a w przypadku usługi internetu istnieje.
  • Level 14  
    Nie odpowiem dokładnie, ponieważ nie mam takiej wiedzy.
    Wg mnie jest możliwość zalogowania się na NS dla osób posiadających odpowiednie dane.

Dodano po 6 [minuty]:

Dwa razy wimienialem to ustrojstwo - stabilonosc slaba, zasieg marny... plusem jest ladne menu i to tyle
    Przekierowanie portow - dziwne
    Operator z tego co widze w konfiguracji ma mozliwosc zalogowac sie zdalnie .

Pamiętasz może wersję oprogramowania ?
    32.1.1 była tragedia z WiFi, urządzenie rożnie, raz dobrze, raz kiepsko
    37.1.11 - WiFi było OK , urządzenie lepiej, ale jeszcze nie tak jak powinno być
    2.45 - z WiFi bywa różnie (problem z PSP) ale stabilniej z urządzeniem

2.45.1.2 - poprawka WiFi, urządzenie OK znane problemy, które dotyczyły także poprzedników to współpraca z niektórymi DLNA i WiFi PSP
  • Level 11  
    RikasMalinka wrote:
    Nie odpowiem dokładnie, ponieważ nie mam takiej wiedzy.
    Wg mnie jest możliwość zalogowania się na NS dla osób posiadających odpowiednie dane.

I tym razem dziękuję za odpowiedź .

Jeżeli jest taka możliwość to oburzającym jest fakt braku jasnej informacji czy opisu w instrukcji. A jej brak można dziwnie traktować dla mnie już napisałem dyskredytuje to urządzenia .
  • Level 14  
    Czyli jednak jesteś zwolennikiem teorii spiskowych :))

Ja w każdym bądź razie polecam Netia Spot. Zapewne ma wady, ale ma także zalety.
    Każda wersja oprogramowania przynosi nowe funkcjonalności i poprawę działania, choć cześć funkcji powinna działać poprawnie już na starcie (np WiFi)
  • Level 11  
    RikasMalinka wrote:
    Czyli jednak jesteś zwolennikiem teorii spiskowych :))

Ja w każdym bądź razie polecam Netia Spot. Zapewne ma wady, ale ma także zalety.
    Każda wersja oprogramowania przynosi nowe funkcjonalności i poprawę działania, choć cześć funkcji powinna działać poprawnie już na starcie (np WiFi)

Nie jestem za teorią spiskową ale oburza mnie niepodawanie w opisach czy instrukcji informacji : ( jasnej , klarownej ) iż operator poza wiedzą klienta może zalogować się do tego routera.

Nie jestem w stanie skontrolować poziom zabezpieczeń stosowanych w Netii nad pracownikami więc wszystko jest możliwe jeżeli pracownik może zalogować się .

Cenię swoją prywatność a w połączeniu z brakiem informacji o tylnym wejściu itp. jest to dla mnie jak pisałem poprzednio bardzo dziwnym podejściem Netii.

Urządzenie ciekawie się prezentuje ale trudno będzie zbierać kurz bo i tak dostanę je od operatora jako gratis za przedłużenie umowy .

Chyba że można je użyć jako dodatek do mojego obecnego routera ( czyli jako urządzenie spełniające role serwera plików audio/video).