Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CIVIC 1.6 Kłopot przy zapalaniu

11 Lis 2011 16:15 3396 9
  • Poziom 11  
    Mam problem z moją Hondą Civic 1.6 1996r. Mianowicie przy zapalaniu nie chce złapać, muszę "wajchować" pedałem gazu, a gdy już "chyci" nie może wejść na obroty i faluje. Dopiero po chwili osiąga stałe obroty i wszystko jest ok. Problem występuje przy zimnym silniku zarówno na gazie jak i na benzynie. Kopułka wymieniona. Palec zapłonowy czyszczony. Silnik krokowy i przepustnica czyszczone. Filtr paliwa zmieniony.
  • Poziom 39  
    Świece, kable, diagnostyka sterownika, pomiar ciśnienia paliwa.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jeżeli jest to układ wtryskowy to powinien być piąty wtrysk w kolektorze. Pomaga przy rozruchy zimnego silnika. Sprawdź czy on podaje paliwo. Również sprawdź czujnik temperatury płynu bo to z niego powinien być sygnał kiedy ten wtrysk ma pracować a kiedy nie.
  • Poziom 11  
    Zegar temperatury działa, więc czujnik temperatury chyba także. Jutro kupię nowe świece i wymienię, sprawdzę naciąg linki gazu i jeszcze raz wyczyszczę kolektor. Więcej pomysłów nie na razie nie mam. Chyba że aparat zapłonowy?
  • Poziom 12  
    Sprawdź luzy zaworowe.
  • Poziom 11  
    Po wymianie świec nie ma różnicy, i właśnie też myślałem o zaworach.
  • Poziom 10  
    A słychać klepanie- cykanie jak kręcisz albo po odpaleniu na zimnym?
  • Poziom 9  
    sonda lambda

Moderowany przez Pawel wawa:

Pisanie bzdur, do tego fatalna pisownia wszystkich Twoich postów! Ostrzeżenie i blokada pisania do czasu aż przeczytasz i zrozumiesz regulamin tego forum.

• Poziom 12  
    Jak sytuacja?Pomogła regulacja zaworów?
  • Poziom 11  
    Trochę zeszło, ale wydmuchana była uszczelka pod głowicą i przy okazji wyregulowałem zawory i okazało się, że były za ciasne. Teraz jak ręką odjął.