Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyn do udrażniania: wewnętrzny i zewnętrzny - są różnice?

09 Gru 2004 16:46 13384 11
  • Poziom 26  
    Witam,

Chciałem zakupić płyn do udrażniania głowic drukarek atramentowych, problem tylko taki, że potrzebuję (jak przeczytałem w różnych opisach) "wewnętrznego" i "zewnętrznego" (różne drukarki, różne problemy, itp.).

Czy takie płyny różnią się tylko barwnikiem, czy faktycznie ich skład jest inny? Czy różnią się może tylko "siłą" i wystarczy np. rozpuścić ten mocniejszy (zewnętrzny) w wodzie destylowanej, by przepłukać dysze "od wewnątrz" pojemnika?

Można np. kupić płyn do udrażniania TechnoVision (wg mnie dobra firma, przynajmniej jeśli chodzi o tusze) 1 litr za 25zł - to dobra okazja. Ale nie wiadomo co to dokładnie jest (wewnętrzny, zewnętrzny, czy zwykła woda;). Są też osobne wewnętrzne i zewnętrzne, ale są droższe.

Proszę o poradę, czy taki w/w płyn będę mógł skutecznie wykorzystać do czyszczenia drukarek (z zewnątrz i wewnątrz).

Pozdrawiam,
    Dykus.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Ten "zewnętrzny" jest bardziej "żrący". Kupiłem kiedyś butlę takiego płynu od jednego człowieka, który sobie takie płyny sam robi. U niego w warsztacie, miał różne płyny podzielone również na producentów drukarek. Skład to tajemnica, ale sądząc z zapachu, to jakaś mieszanka płynu do mycia szyb i amoniaku... U siebie nie zauważyłem rewelacyjnych efektów, to co było do udrożnienia, się udrożniło. To na co nie miałem specjalnej nadziei (epson) pozostało zatkane. Ale za to świetnie (rewelacyjnie) usuwa tłuste plamy z plastiku, więc nie mam się na co skarżyć.
  • Poziom 26  
    urko napisał:
    Ten "zewnętrzny" jest bardziej "żrący".

A co się stanie, jeśli bym tym bardziej "żrącym" przeczyścił dysze "od wewnątrz" (przepłukał je)? Czy mogą ulec zniszczeniu? A gdybym ten płyn zmieszał z wodą destylowaną, by stracił na sile?
  • Poziom 17  
    Nie wiem, jak jest z dobrym, firmowym płynem ale jeśli chodzi o ten mój, to facet powiedział, że można go użyć od wewnątrz, ale trzeba później wypłukać głowicę spirytusem. Ale to nie chodziło o kartridże z gąbką. Z tym pewnie byłby pewien problem. Prawdę mówiąc, spróbowałem tego płynu i w taki sposób do kolorowego kartridża do HP, w którym miałem problemy z purpurowym kolorem. Dysze się udrożniły, ale przy odsysaniu straciłem atrament z innych kolorów. Póżniej się okazało, że żółty kolor zanieczyścił mi się turkusowym ( czyli tym niby-niebieskim ) i w końcu po tych płukaniach i ponownych napełnianiach zabrakło mi atramentu...
  • Spec od drukarek
    Jeżeli chcesz się zajmować na szeroką skalę tuszami to radzę ci kup to co zalecają. Wszystko jest opisane na stronie www.agawa.pl
  • Poziom 23  
    no to dorzuce jeszcze jeden grosz:
    jak chcesz sie zajmowac regeneracja na szeroka skale to kup sobie myjke ultradzwiękowa, no i muszę ci powiedziec, ze to juz jest cięzki kawałek chleba, nie to co parę lat temu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    A probowaliscie udrazniac goracym powietrzem z czajniczka? Dziala cuda. Tez w zaleznosci od stopnia zatkania glowicy czasem pomaga energiczne potrzasanie i co chwila przecieranie spirytusem.
  • Spec od drukarek
    Chciałbym dodać, że udrażnianie kałamaży było dość obszernie opisane na tym forum. Polecam poczytać jak się udrażnia HP, a jak epsona no i inne firmy. Każdy pojemnik ma inną budowe np. w HP 26 i 29, są niby podobne, a różnią się.
  • Poziom 26  
    And! napisał:
    Spirytus się nie nadaje (przynajmniej do HP)

Dlaczego nie nadaje się do HP? Co się dzieje?
  • Pomocny post
    Admin grupy Projektowanie
    Pozostałosci oryginalnego tuszu
    w połączeniu ze spirytusem tworzą jakiś mętny osad
    zapychający dysze..........
  • Poziom 26  
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Kupię wewnętrzny, może przy okazji da radę oczyścić głowice "z zewnątrz"... :)