Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie tajemnice kryje elektroda.pl?

And! 24 Maj 2019 19:33 5964 59
    And!
    Admin grupy Projektowanie
    Forum elektroda.pl ciągle się zmienia, na przestrzeni lat część funkcjonalności dostępna jest od początku istnienia forum, inne zniknęły, a niektóre pojawiły się niedawno.

Z jakich funkcji korzystacie na elektroda.pl, a które są dla Was nowością po przeczytaniu tego tematu?

Na 100% nie znam wszystkich funkcjonalności forum i wiele jest dla mnie tajemnicą, ale umieszczę kilka opisów funkcjonalności, które ostatnio m.in zaskoczyły kilka osób w korespondencji PW (kto wie ten wie :) )

1. "wołanie" osób aby zajrzały do tematu, gdzie uważamy że mogą pomóc, lub może ich coś zainteresować.

Jeżeli w poście wymienimy nick osoby poprzedzony znakiem @ to otrzyma on powiadomienie, że ktoś wspomniał o nim w określonym temacie,
    na próbę zawołamy gulsona @gulson :) co ciekawe jeżeli umieścicie znak @ i zaczniecie wpisywać nick to pojawią się podpowiedzi.

Jak widzicie mamy kilka "klonów" ;)

2. przełączenie nowego i starego wyglądu forum.
    Wydawało mi się to oczywiste, ale nie każdy o tym wie. Od dawna korzystam z nowego wyglądu i mam dostęp do różnych ulepszeń, kilka osób pytało jak je uruchomić. Jest to bardzo proste. Przechodzimy na stronę główną i pod logo w prawym górnym rogu mamy dostępne opcje:

Gdy powstawał nowy wygląd, często korzystałem z tego przełącznika, teraz pozostał w położeniu ustawionym na nowy wygląd.

3. Dodawanie filmów.
    Czasami opis bardzo dobrze uzupełni krótki film pokazujący np. usterkę. Od dawna dostępna jest możliwość umieszczenia filmu w poście, wystarczy kliknąć dodaj film i wysłać plik. Film zostanie umieszczony w poście w postaci odtwarzacza.

Drugą opcją jest osadzenie istniejącego filmu z YouTube jako odtwarzacza.
    Wystarczy wklejony link do filmu na YouTube otoczyć tagiem:

4. Duże miniatury obrazków w postach.
    Dodawanie plików graficznych do postu to prosta sprawa:
    ale przed umieszczeniem możecie zmienić wielkość miniatury, a także wyrównanie,
    gdy wybierzecie "do lewej" i umieścicie na początku postu to tekst "obleje" obrazek,
    jest to wygodne w materiałach do newsów i artykułów:

5. Angielska i i niemiecka wersja językowa:
    To nowość i dopiero powstaje, poza przetłumaczonym interfejsem zaczynają się pojawiać przetłumaczone materiały:
    https://www.elektroda.com/
    https://www.elektroda.de/

6. Konto firmowe.
    Prowadząc firmę lub oferując usługi można zmienić swoje konto na firmowe:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2998244.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/profile.php?mode=editprofile#tab-company
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/companies.php

7. Co to za przycisk "zamieść reklamę" po prawej na stronie głównej?
    Nawet jeżeli nie zamierzacie umieszczać reklamy swoich produktów i usług warto tam zajrzeć,
    poza kontaktami do zespołu marketingu znajdziecie tam statystyki i ciekawostki o portalu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/companyabout.php

8. Na samym dole strony.
    Na dole strony głównej znajdziemy sporo informacji m.in czas ładowania strony i czas odpowiedzi bazy,
    link do "sklepiku" z gadżetami:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/shop.php
    lista moderatorów:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/staff.php
    lista redaktorów:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/support.php

9. Panel kontrolny na stronie głównej forum.
    Przełączając "listę forów" na "dashboard" otrzymujemy informację o swoich postach, załącznikach, historii zdobytych punktów i inne informacje o naszym koncie na portalu:

Do dashbordu dotrzemy także rozwijając menu przy naszym nicku w prawym górnym rogu:

10. Możemy personalizować listę sekcji.
    Można zmienić kolejność wyświetlania sekcji, te do których zaglądamy częściej możemy umieścić wyżej:

Z których funkcjonalności korzystacie,
    czy któraś funkcjonalność nie była wcześniej znana,
    jakie funkcjonalności chcielibyście zobaczyć na forum?
  • PCBway
    Winylov
    Poziom 23  
    Cześć. Osobiście wolę stary wygląd(klasyczny), mam nadzieję że nie zniknie ta opcja.
    And!
    Dzięki za odzew,
    myślę że kompatybilność wsteczna musi być utrzymywana,
    co przeważa przy wyborze starego wyglądu?

Czy korzystasz z elektroda.pl na urządzeniach mobilnych?
    Winylov
    Poziom 23  
    Czasem korzystam na urz. mobilnym, mimo nie najnowszego telefonu klasyczny wygląd działa poprawnie, nowy wygląd jest jakby uboższy graficznie. Chyba razi mnie ta biel.
    brofran
    Poziom 38  
    And! napisał:
    Dla mnie przyzwyczajenie. :D
    A nowy wybitnie mi " nie pasi " , zapewne kwestia gustu .
    And!
    No dobra, a znaliście te wszystkie opcje, nic Was nie kusi aby przejść chociaż na chwilę na nowy wygląd? :)
    ta_tar
    Poziom 31  
    And! napisał:

Ja również korzystam najczęściej ze starego wyglądu nie tylko z przyzwyczajenia ale dla mnie lepiej czyta się tematy. Bardzo często czytam (a nawet ciągle) stronę "Ostatnie posty". W starym wyglądzie łatwiej się czyta i bardziej jest dla mnie czytelniejszy układ (jeżeli przeglądam tylko tytuły) a czytam to co mnie zainteresuje.
    W starym układzie mamy też info w postaci ikonek. One też dużo mówią jak się wie co one oznaczają.
    Jeszcze jedna sprawa przemawiająca za starą wersję. Podczas pisania odpowiedzi układ na ekranie jest bardziej przejrzysty (zaznaczam że dla mnie). Mam okno pisania, przyciski na oknem, okno podglądu u góry oraz podgląd poprzednich wpisów.
  • PCBway
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    mkmt81
    Poziom 10  
    And! napisał:
    No dobra, a znaliście te wszystkie opcje, nic Was nie kusi aby przejść chociaż na chwilę na nowy wygląd? :)

Nie.

Od dawna czytałem elektrodę jednak bez rejestrowania się, zarejestrowałem się tylko i wyłącznie z powodu dostępu do klasycznego wyglądu. Ten nowy jest nieczytelny, razi w oczy(kontrast) i jest zbyt odmienny od klasycznego(przyzwyczajenie). Swoją drogą, ciekawi mnie ilu ludzi ma podobne zdanie na ten temat.
    excray
    Poziom 39  
    Winylov napisał:
    Osobiście wolę stary wygląd(klasyczny), mam nadzieję że nie zniknie ta opcja.

Jak wyżej. kolorystyka nowego wyglądu jest po prostu odpychająca. Zdecydowanie lepiej czyta się w ustawieniu klasycznym. Jeśli chcecie przeciągnąć użytkowników do nowej szaty, to zmieńcie kolorystykę przede wszystkim na mniej kontrastową.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Justyniunia
    Poziom 32  
    Korzystam ze starego wyglądu, też mam nadzieję że zostanie.
    O tym "wołaniu" użytkownika dowiedziałam się z tego tematu, fajne.
    Jeśli można coś zmienić, to irytują mnie tematy czekające na poprawę. Fajnie było by, gdyby były w jakiś sposób oznaczone, niepotrzebnie człek by tam nie wchodził, ale to taki Pan Pikuś ;)
    Winylov
    Poziom 23  
    Przywołuję administratora @And! słowa cytowane w 11 poście nie należą do mnie jak to się stało?
    excray
    Poziom 39  
    Winylov napisał:
    Przywołuję administratora @And! słowa cytowane w 11 poście nie należą do mnie jak to się stało?

Jakiś bug jest w cytowaniu. Zaznaczyłem to co widać obecnie po mojej ręcznej edycji, a docelowo pojawił się zupełnie inny tekst. Prawdopodobnie wiąże się to z tym, że dałem +1 Twojemu postowi.
    And!
    Jeżeli potraficie powtórzyć ten błąd, to warto zgłosić do gulson, może uda się wyeliminować problem.
    kris8888
    Poziom 31  
    And! napisał:

Mam wrażenie, że przy starym wyglądzie wpada mi dużo mniej reklam w trakcie przeglądania forum, szczególnie na urządzeniu mobilnym. A nie cierpię wyskakujących reklam wtrąconych w tekst. Poza tym stary wygląd jest bardziej przejrzysty i graficznie mniej "krzykliwy". Szkoda, że ze starego wyglądu można korzystać tylko wówczas gdy jest się zalogowanym.
    Winylov
    Poziom 23  
    Czyli, przywołanie zadziałało? Niestety w starej wersji nie ma podpopowiedzi ników przywoływanych, kolego excary dzieki, mam nadzieję, że nie uraziłem przywołaniem admina. W cytacie pojawił się tekst wyświetlający sie po naciśnięciu +.
    viayner
    Poziom 38  
    Witam,
    uzywam praktycznie tylko "starego wygladu" nowy za bardzo jest 10-windowsowy.
    W starym wygladzie wiekszosci opcji nie widze i pewnie dlatego nie kozystam, z drugiej strony wyglada ze wiekszosc nie jest mi potrzebna.
    Czasem za duza ilosc opcji przeszkadza to drugi powod "starego wygladu", potwierdzam slowa "kris8888" - strony nachalne = nie odwiedzane przeze mnie wiecej.
    Pozdrawiam
    Millaka
    Poziom 16  
    A mnie się „nowy wygląd” podoba :) i mimo że poruszam się po forum jak „ślepy po polu minowym” to w końcu znajduję właściwy dział, gdzie można zadać pytanie.
    Ale najbardziej podoba mi się dział „HydePark”, tam można szybciej się o czymś dowiedzieć niż w działach „specjalistycznych”.
    And!
    marcin55246
    Poziom 25  
    Jak dla mnie można by poprawić wygląd, bo w oczy razi ta biel, a o namolnych reklamach nie wspomnę... Na telefonie najpierw one się ładują, a dopiero strona.
    tzok
    Moderator Samochody
    Ja się przełączyłem na nowy jak tylko wszedł. Dla mnie jest o wiele bardziej czytelny i przejrzysty. Lubię jasne kolory, więc wcale mi nie przeszkadza, że jest jasny.
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Wydaje mi się że warto wspomnieć o tych dwóch funkcjach:

plusy Nawet jeżeli nie jesteście autorem tematu, możecie zagłosować na daną wypowiedź klikając jej "plusa". Korzystajcie z tego narzędzia. Autorom wypowiedzi zapewne jest miło gdy ktoś ich doceni. Liczba pozytywnie ocenianych wypowiedzi wyświetlana jest obok takich informacji jak ranga, liczba "pomogów" itp pod naszym nickiem.

"pomógł" przydziela autor tematu. Nadać lub anulować "pomógł" może też moderator, z czego muszę się przyznać czasem korzystam ( DOTYCZY OBU OPCJI ;) ) Jeżeli uważacie że w danej sytuacji należało się wam takie wyróżnienie, a autor tematu o tym zapomniał, zgłoście to np na pw do moderatora działu. Oczywiście możecie też zgłosić ( raportem) nadużywanie tej funkcji ( np przydzielenie "pomogów" za każdą nawet zdawkową wypowiedź w danym temacie)

Jak widać korzystam ze starego wyglądu ;)
    And!
    kris8888
    Poziom 31  
    suworow napisał:
    Wydaje mi się że warto wspomnieć o tych dwóch funkcjach:

plusy Nawet jeżeli nie jesteście autorem tematu, możecie zagłosować na daną wypowiedź klikając jej "plusa". Korzystajcie z tego narzędzia. )

Odnośnie tych "plusów" to przydałaby się drobna modyfikacja, a mianowicie jakieś dodatkowe okienko potwierdzające wybór czy na pewno chce się dać plusa. Nie raz zdarzyło mi się, przeglądając forum na urządzeniu mobilnym, że zupełnie niechcący kliknąłem paluchem komuś na plusa, przesuwając tylko ekran.
    mkmt81
    Poziom 10  
    kris8888 napisał:
    Odnośnie tych "plusów" to przydałaby się drobna modyfikacja, a mianowicie jakieś dodatkowe okienko potwierdzające wybór czy na pewno chce się dać plusa. Nie raz zdarzyło mi się, przeglądając forum na urządzeniu mobilnym, że zupełnie niechcący kliknąłem paluchem komuś na plusa, przesuwając tylko ekran.

Może by wystarczyła informacja, że już zaplusowało się dany post. W tej chwili tego nie widać.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1