logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie głośniki wysokotonowe do kolumn z Eminence Delta 15 500W RMS?

Brodzin15 27 Lis 2011 10:26 1056 4
REKLAMA
  • #1 10187566
    Brodzin15
    Poziom 12  
    Posty: 92
    Ocena: 1
    Witam posiadam kolumny zrobione na głośnikach
    -Eminence Delta 15" 500w RMS
    -STX GDM-17-180-8-SC
    -STX GDWT-9-200-8-PB
    Chciałbym zmienić góry bo bass jest do nich trochę za mocny i trzeba go mocno skręcać. Co polecacie wymienić?? Proszę o szybkie odpowiedzi
  • REKLAMA
  • #2 10187656
    Johny B.
    Poziom 16  
    Posty: 223
    Pomógł: 14
    Ocena: 48
    Stx gdm i stx gdwt to był zły wybór. Delta 15 lfa (jeśli o nią chodzi?) ciągnie do 3,2k polecam zastosować driver do niej driver, np. selenium d220, schemat zwrotnicy powinien znaleźć się w internecie. Tu i tu masz tematy, które powinny Ci pomóc w przebudowie kolumn.
  • REKLAMA
  • #3 10187713
    Brodzin15
    Poziom 12  
    Posty: 92
    Ocena: 1
    A zwrotnice koniecznie trzeba przebudowac?
  • REKLAMA
  • #4 10187931
    Luke15
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 2064
    Pomógł: 176
    Ocena: 38
    Brodzin15 napisał:
    A zwrotnice koniecznie trzeba przebudowac?

    Tak, koniecznie.

    Ta delta ciągnie dość wysoko, dlaczego więc pomysł na 3-way?

    Możesz wziąć do tego jak kolega wyżej polecił d220 lub chociażby nawet D-800 i ciąć całość na ok. 2-2,5kHz i będzie naprawdę dobrze.
  • #5 10189297
    Brodzin15
    Poziom 12  
    Posty: 92
    Ocena: 1
    Takie juz kupilem. a jakis schemat zwrotnic mozecie podeslac?
REKLAMA