Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dorobienie dodatkowego wejścia do anteny pokojowej - jak ?

07 Gru 2011 15:35 1092 5
  • Poziom 37  
    Witam.

Posiadam antenę pokojową no-name. Antena posiada wzmacniacz zasilany standardowo na 12 V. Czy do takiej anteny można dorobić wejście na antenę zewnętrzną? Jeśli tak to czy ktoś może nakierować ?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    skaktus napisał:
    Posiadam antenę pokojową no-name. Antena posiada wzmacniacz zasilany standardowo na 12 V. Czy do takiej anteny można dorobić wejście na antenę zewnętrzną?

W jakim celu? Chciałbyś użyć wzmacniacza tej anteny do anteny zewnętrznej?
    Jeśli tak to z przyczyn szumowych wynika zalecenie lokalizacji wzmacniacza przy antenie, a więc na maszcie...
  • Poziom 31  
    Dorabianie wejścia do anteny zewnętrznej nie bardzo ma sens. Chyba że chodzi o wykorzystanie wzmacniacza który w niej jest zainstalowany. Jeżeli się bardzo upierasz przy takim rozwiązaniu to po rozmontowaniu anteny i odłączeniu elementów odbiorczych w ich miejsce podłącz kabel od anteny zewnętrznej.
  • Poziom 37  
    Witajcie.

Całość rozbija się o wyjazdy i korzystanie z anteny w terenie. Do tej pory korzystałem z anteny no-name ale padła bez powodu. Była wykorzystywana w jednym z miejsc do których mam okazję zawitać co jakiś czas. W owym miejscu sama antena pokojowa nie daje sobie rady. Również sama antena zbiorcza jest kiepska, ale co dziwne, połączenie anteny zbiorczej i pokojowej daje dobry rezultat.

Po uszkodzeniu obecnej anteny, pomyslałem że zakupię wzmacniacz antenowy i go przystosują do pracy w owej antenie pokojowej. Teraz jednak rodzi się pytanie czy całość zadziała jak powinno, dlatego nie wiem czy warto siębawić czy lepiej może odrazu zakupić nową antenę...

Chętnie bym naprawił obecną, jednak nikt nie jest w stanie mi doradzić gdzie kupić elementy, które jako jedyne prawdopodobnie zostały uszkodzone...
  • Poziom 31  
    A może pomyśl o odbiorniku programów cyfrowych DVB-T. Skoro na dotychczasowej antenie pokojowej analogowe programy byle jako działały to cyfrowe powinny śmigać. W jakich to lokalizacjach przebywasz?
  • Poziom 37  
    Witaj.

Chodzi tutaj o Wisłę, oraz o Lwów, więc dobra była by antena analogowo cyfrowa. Ta co była do tej pory nie była zła - na cyfrówce działała jak trzeba-o dziwo łapała naprawdę sporo kanałów, dużo więcej niż produkcje "markowe". Niestety jej naprawa jest niemożliwa...może inaczej - jest możliwa ale nie mam pojęcia gdzie zakupić uszkodzone elementy.