Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat doblo cargo 1,3 mjet 2008 dpf brak mocy - ciekawy przypadek

12 Gru 2011 08:24 7267 5
  • Poziom 12  
    Fiat Doblo Cargo 1,3 mjet z dpf 2008 rok.

Auto cierpi na brak mocy a dokładnie bardzo ciężko wkręca się na obroty. Z pedałem w podłodze dochodzi lekko do 3tyś gdzie zatrzymuje się na tych obrotach. Po dłuższym przytrzymaniu powoli zwiększa obroty. Czasami mu się uda wkręcić do 4 tyś. Nie ma jazdy z taką pracą silnika.

Błędów brak.

Lista sprawdzonych elementów:
    - turbina nowa prosto z magazynów fiata- kilka turbin padło w tym aucie w krótkim czasie, powodem były problemy z ciśnieniem oleju, został zrobiony remont silnika gdzie wymieniono panewki wszystkie i pompę oleju oraz jakiś inne drobiazgi, była zdejmowana głowica, wałki ok
    -ciśnienie doładowania prawidłowe
    - rozrząd sprawdzony po 1000 km, oczywiście z blokadami i jest ok
    - filtr cząstek oczyszczony, nie można przeprowadzić procedury wypalania do końca, po rozpoczęciu wypalania silnik wchodzi na obroty a po chwili jak by się zadławiał przez co obroty spadają i procedura zostaje zatrzymana.
    - wydech drożny 100%, po odkręceniu wydechu ten sam objaw, zero jakiejkolwiek zmiany w pracy silnika
    - komp pokazuje lekko za niską masę powietrza, przepływomierz nowy założony i objaw ten sam, na odpiętym tak samo, wiązka sprawdzona i jest ok
    - dolot szczelny
    -EGR wyjęty, oczyszczony, jest sprawny w 100 %, domyka się i otwiera bez problemu
    - silnik lekko kopci na czarno

Ciekawostka to to że jak się odepnie sterowanie zmienną geometrią turbiny to silnik wkręca się na obroty bez zająknięcia.
    Dopóki nie dostaje dużej ilości powietrza to silnik pracuje normalnie i ma nawet więcej mocy jak z doładowaniem.
    Po remoncie silnik przejechał około 1000 km i było ok.

Co warto było by jeszcze sprawdzić?
  • Poziom 10  
    witam, poradziłeś sobie z tym problemem? mam identyczny przypadek.
  • Poziom 12  
    Wyreguluj turbo. Przeładowuje. Nowe jest źle ustawione.
  • Poziom 10  
    na kompie ciśnienie docelowe i zmierzone są bardzo zbliżone, a mono to wkręca sie tylko do 3 tys.
  • Poziom 12  
    U mnie też były ciśnienia mocno zbliżone. Popuszczenie turbiny nie wiele kosztuje a może wiele wyjaśnić.
  • Moderator Samochody
    To jesteś kolejną osobą której te wartości się zgadzają a samochód nie jedzie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2358134.html
    U mnie się i paru innych osób się nie zgadzają, a samochody jako tako jeżdżą:
    http://fiatpunto.com.pl/post531625.html
    Fiat doblo cargo 1,3 mjet 2008 dpf brak mocy - ciekawy przypadek