Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silicon RXA - jak zaprogramować pilota

16 Gru 2004 22:06 5864 10
  • Poziom 10  
    Poszukuję instrukcji montażowej do Silicona RXA, lub informacji jak wprogramować pilota.Za pomoc z góry dziękuję
  • Poziom 12  
    a jaki kształt ma pilot i ile przycisków ( jajko z 3 przyciskami czy kanciaty z 2 lub 3 przyciskami?
  • Poziom 14  
    Z tego co widze TERRIK nie odpowiada na Twoje pytanie ale ja też jestem zainteresowany bo posiadam taki sam alarm i taka instrukcja też by mi się psrzydała.Więc odpowiadam na twoje pytanie: pilot jest prostokątny i posiada dwa przyciski oraz antenkę . Nz jednym zielonm napisane LOCK
    a na drugim NULOCK.(Myśle że opis wystarczający)
    Dzięki za odpowiedzi wszystkim znającyma sie na rzeczy!!1
    STRZAŁECZKA!!!!
  • Poziom 14  
    Z tego co piszesz to najstarszy alarm silicona i nie posiada programowania! jest ze stalym kodem! Czas juz na wymiane i tak dlugo dzialal! ma juz jakies 10 lat! nie posiada zadnych specjalnych bajerow! sorry jak masz jakies pytania to hippisnr1(malpa)wp.pl Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    może i stary ale działa .Co do bajerów to posiada czujnik mikrofalowy oraz odcięcie zapłonu więc znowu nie takie dno.A jak poznać czy ze zmiennym kodem czy nie????
    pozdro!!!!
  • Poziom 14  
    Nie musisz tego poznawac! jest za stary na zmienny kod niestety!ma tylko kod staly! a czujnik mokrofalowy i przekaznik zaplonu mozna podlaczyc do kazdego alarmu jaki istnieje na rynku-to nie sa bajery! system ten nie ma zadnego programowania! dostrojenie pilotow wyglada w ten sposob ze trzeba krecic " peerkiem" w srodku w celu dostrojenia czestotliwosci nadawczej! Masz kolego faktycznie wyjatkowo sprawny ten alarm skoro jeszcze piloty dzialaja-przewaznie juz dawno trza bylo wymienic scalak w srodku- bodajze SLC-02-pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    działać działa i do tego ma zej.....sty zasięg pilotów,nigdzie się z takim nie spotkałem.Spokojnie zał/wył go z domu a do autka mam kawałek!!!

To że ten alarm nadaje się komórki z grabiami i łopatami to już wiem alle zamiast kpić z tego ustrojstwa może ktoś z Was zamieści schemat montażowy tego parszywca
    Pozwrowienia oraz Zdrowych i Wesołych Swiąt Bożego Narodzenia!!!!1
    wojtek 888
  • Poziom 12  
    Witam ponownie po krótkiej przerwie. Z opisu zielonych guzików na pilocie wynikać powinno, że jest to nowszy alarm ze zmiennym kodem. Dodatkowym sprawdzeniem tego jest kolor diody na pilocie. Jeśli jest czerwona to faktycznie jest to stałokodowy pilot i programowanie polega na polutowaniu odpowiednich wyprowadzeń scalaka w pilocie do potencjału masy lub zasilania. Biorąc pod uwagę kilka rodzajów płytek od pilotów dla laika jest to duży problem znalezienie właściwej. Jeśli jest to pilot zmiennokodowy (zielona dioda świecąca) kodowanie można przeprowadzić następująco: odnależć centralkę i otworzyć ją, następnie odszukać na płytce drukowanej centralki mikroprzełącznik, nacisnąć go z równoczesnym naciśnięciem przycisku na pilocie UNLOCK (lewy klawisz) tak długo dopóki dioda na pilocie nie zgaśnie (ok. 5 do 8 sekund) lub nie odezwie się syrena. Operacja kodowania nie za każdym razem kończy się sukcesem. Jeśli się to nie uda trzeba próbować kilka razy. po wkodowaniu pilota puszczamy mikroprzełącznik i kilka razy próbujemy włączyć lub wyłączyć alarm, po to aby centrala zsynchronizowała algorytm. W razie problemów jestem dostępny na prv.
    Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowych i spokojnych ŚWIĄT.
  • Poziom 14  
    Zgadza sie stare Silicony miały spory zasięg pilotów-chyba nawet najwiekszy! nowe juz nie maja takiego zasiegu chociaz jest tez okolo 100 metrów-schemat prosty: czerwony +12v,czarny - masa,szare-kierunki,niebieski -drzwi i klapy,rózowy-zapłon,pomarańczowo czarny-sterowanie"-" do czujników i blokady zapłonu,brązowy-syrena,... Nie wiem czy Twój alarm ma sterowanie zamków centralnych bo były i bez takiej opcji-pozdrawiam
  • Poziom 14  
    może i ma ale nie jest podłonczone.
    dioda jest czerwona (więc z tego co piszesz do wymiany alarm)
    więc jaki alarm polecasz (najlepiej silikon) lub cuś takiego
    a jeszcze takie pytanko:
    Jak kupie inny alarm (powiedzmy tej samej firmy)to kobelki będą tak samo oznaczone(kolory) czy będe musiał wsztstko od nowa ciągnąć
    wiesz nie bardzo się na tym znam a pozatym nie bardzo mi się chce
    AHA

nie przesadzaj z ceną tego alarmu
    [bo przekroczy cene auta]

Dzięki za odpowiedzi Pozdrowienia
    pa pa pa
  • Poziom 14  
    jest taki alarmik Silicon ultimate Ars New, jest z kodem zmiennym,okablowanie jest takie same tylko wtyczki beda inne! sam alarm jest najtanszy z Siliconów ale jest ok!cena centralki z pilotami i z przekaznikiem zapłonu,dioda mrugajaca,okablowaniem ,okolo 220zł,jest bardzo fajny i prosty w obsłudze,a zarazem bardzo funkcjonalny,piloty takze maja antenke ,której w rzeczywistosci nie trzeba uzywac!- pozdrawiam!